Šta je novo?

AliExpress - najjeftinije noname micro SD kartice 32GB - iskustva

sasa022

Čuven
Učlanjen(a)
14.11.2004
Poruke
6,517
Poena
605
Kupovao sam modele od 16GB ( placao ih 4-5€ ) i nije bilo problema.

32GB ( no-name cene 6-8€ ) - katastrofa

Od 7 komada od 32GB samo jedna radi normalno , na jednoj sam uspeo da napravim particiju i iskoristim 14GB , ostale su otkazale tokom testiranja ili formatiranja
( h2testw i FakeFlashTest )

Testiram ih sa istim adapterima/citacima na istim kompjuterima.

Kakva su vasa iskustva ???
 
a zasto placati najjeftiniju 8eur kada normalna kosta kosta 10eur?
Nije kao da ti treba 50 komada pa da ces ustedeti.
 
@TwistedMind

Najjeftinija je 5,5€

Vec sam napisao da modeli od 16Gb za 4-5€ rade normalno ( trpam ih u telefone i tablete koje koriste klinci , pa ako se i pokvari kartica nece se izgubiti nista vazno od podataka ).

Zato pitam da li neko ima iskustva sa modelima od 32Gb...
 
ako mi je računica dobra potrošio si bar 40 evra na nekoliko krš kartica a za te pare si mogao da kupiš bar 4 brand name kartice od 32gb...ovako umesto 4 dobre imaš jednu kao ok i jednu od 14gb...nisam više siguran šta je tvoja dilema i zašto je uopšte imaš :)
 
@Altru

Pa eto nasao sam kartice od 16GB po 4€ koje mi stignu na kucnu adresu i "zavrsavaju posao"

Inace van BG po lokalnim prodavnicama su kartice od 16GB oko 1000 ( ili toliko izadju ako se porucuju ) , 32GB od 1700 dinara

Jel sad problem sto pitam da li mogu da se nadju "normalni" no-name modeli od 32Gb na AliExpressu ?

Koje proverene brend modele od 32Gb i gde nabavljas po 10€ ?
 
Imas na KP za oko 1500-1600 rsd ja mislim, em sto ti cena nije mnogo skuplja, plus veliki ti je plus jer je covek tu kod nas, Srbija, a mozda i u tvom gradu, pa ako nesto ne valja moze vrlo lako dogovor da se nadje...
 
Kupio si 7 kartica i samo jedna radi ok i sad bi nastavio da ih kupuješ dalje? Pusti cene po domaćim radnjama i sajtovima... Ja sam dve Samsung evo od 32gb kupio za manje od 20 dolara, na akciji doduše...Malo se prate akcije, pronađe se neki kupon, znam da su ovde neki hvalili mixza kartice koje prodaje Gearbest i evo ima od 32gb regularno za 10 dolara...čak su i neke bolje marke regularno 12 dolara, još manje na nekoj akciji...Malo pratiš okolo, to je svakako bolje nego da bacaš pare na no name kartice... A neće im ništa biti sve da deca i ne daj bože razbiju uređaj, dobra kartica ti ostaje...
 
Da se razumemo - IMAM I KORISTIM I BREND KARTICE

Pitanje je : kao sto sam nasao 16GB po 4€ , da li je neko pronasao jeftine a dobre 32GB modele ???

@koala
Sto se cena za brend kartice tice , npr. Kingston 32GB class 10 je oko 1350 din ( cena na komad sa garancijom kod domaceg distributera )

@ Altru
Za 2 kartice sam dobio refund , za 1 stize zamena , a za 2 imam jos par dana fore za pokretanje spora...
 
Moraš ceniti i svoje izgubljeno vreme, prosto nisu vredne toga u suprotnom je čist mazohizam.
Takođe nije samo do lažnog kapaciteta već su te kartice i užasno spore, koja je korist ako ne možeš snimiti video na njih ?
 
Ima jedan lik koji prodaje jeftino memorijske kartice u Decanskoj u prolazu i daje garanciju... A kao sto su rekli pre mene mizerna je razlika da bi uzimao kod kineza i jos cekao mesec dana da stigne.
 
Na ebay imaš original sandisk extreme pro 64gb za 40$, ja je koristim u mojoj gp4 kamerici i full radi 4k snimanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@ doggmania , evilmc

Da li vi citate i razumete sta pisem ???

Za zafrkanciju su dovoljne i no-name i 16Gb za 4€ stignu na kucnu adresu

Za ozbiljne stvari mogu da kupim brend kartice.

Zasto bih narucivao sa AE/EB kada u BG npr. Apacher 64GB ima za 25 a Samsung Evo Plus 64GB za 30€ sa overenom garancijom ???
 
Ja pričam o brzim karticama 100/90, a ne o sporijim. ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja pričam o brzim karticama 100/90, a ne o sporijim. ;)

I ja :)

Apacer AP64GMCSX10U4-R ( deklarisana na 85 / 95MB/s )
Samsung MB-MC64GA ( deklarisana na 60 / 100MB/s )


Ali takve kartice nisu za MP3 plejere,najjeftinije tablete i slicne zafrkancije
 
Nazad
Vrh Dno