Šta je novo?

Predlog za prvi DSLR

BigToni

Cenjen
Učlanjen(a)
28.07.2012
Poruke
115
Poena
170
Planiram da pazarim prvi DSLR, budzet je od nekih 300-400e, moze malo preko te cifre ali ne previse.. Ono na sta nalecem uglavnom je Nikon D3300 polovan (sa bez ili bez garancije) za nekih 300-350 u zavisnosti od stanja. Pored toga u opticaju je i D3400 koji je u principu isti aparat, nov moze da se nabavi za 395E kod dobro poznato prodavca u Beogradu.
E sad, zanimaju me iskustva, eventualno neki drugi predlozi ili sugestije..
 
Meni treba pomoc na istu temu i nadam se da ce se neko javiti :) takodje sam imao na D3400 , ali mi je bivsi kolega koji je dosta duze u tom svetu rekao da ne bacam pare na njega i da cu ga brzo prerasti...meni je sad u glavi neki D7500 i bas sam se nekako primio pa ako moze misljenje :) hvala unapred :)
 
Pa pazi kao sto ti brojevi sami govore to su skroz drugacije klase, kao recimo kod automobila.. Ogromna je razlika jer ova serija 3 ti je vise za entry-level dok je 7-ica skroz postena i za sljaku a i ovako. Mozda odlucujuci faktor treba da ti bude taj da je reciom 7-ica weather sealed, tako da ces moci i po kisi i po snegu da slikas/snimas. Drug ti je lepo rekao ali realno ako si pocetnik tebi ce i 5-ica posluziciti, a ostatak para bolje ulozi na dobar lens.
Moja preporuka bi ti bila recimo D5600. To je odlican aparat moze da bude i za pocetnika a i za nekog je duze u igri, fazon je taj sto je taj d7500 duplo skuplji od njega tako da ces moci skoro pa 500 eura da ulozis u extra lens ako ti je toliki budzet.
 
Prvi DSLR treba da bude što jeftiniji, jer poslije ako se smoriš, jer treba vucarati torbu sa opremom stalno, jer je fotografa na tone na sve strane, onda možeš lakše/bezbolnije izaći iz sve priče....

moguće da je najbolje početi sa mirrorless aparatom, koji su lakši a isto tako dobri... možda olympus omd em10; od dslr-ova ja ne bih išao preko nikon d90, canon 40d, nikon d3100 za početak... osim ako ti ne treba mnogo video, onda nikon d5200, pomenuti d3300 i noviji canoni od XXXd serije mogu se uzeti u obzir.
 
Nazad
Vrh Dno