Šta je novo?

Zamena stare bežične kartice sa novom koja podržava 5 GHz (Dual Band Wireless-AC)

Ja imam 2 harda na jednom windos10 (probo sam i win7) a na drugom kubuntu 18.04. Imam usb wi-fi ako preko gruba udjem u kubuntu sve radi.A ako preko gruba udjem u win10 ne prihvata lozinku.
ako otkacim linux hard i direk udjem u win10 sve radi :smash:
 
Jao kinez pajser mi je digao pritisak na 200 :)
Javlja se posle par dana i izvinjava se zbog toga što kartica ne radi ...
Ukratko kaže da se konsultovao sa "tehničarom" i da je ova verzija kartice samo za Lenovo laptopove :laugh:

Only works on IBM/Lenovo Laptops equipped with a PCI-Express Half-Mini Card slot

But not on Dell, Toshiba, Acer, Sony, Samsung and Asus laptops

Compatible with Follow for Lenovo IBM Thinkpad laptop only:

S310 S410 S410P/S1 yoga/M4400S / B5400 / M5400
E440 E540 S440 S540
K2450 K2450A K4250 K4350 K4350A
K4450 K4450A E4430A E4430G
FLEX 14 FLEX 15 FLEX 14D FLEX 15D
For ThinkCentre E73z M73z E93z, etc.


Fora je u ovom FRU P/N: 04X6010 sa kartice!

kartica.jpg

Dakle nije windows 10 kriv, mada mi tek sad nije jasno kako na linuksu funkcioniše sve ok :)
 
Poslednja izmena:
Zato što kinez lupeta :)
Jeste da nekada ne moraju baš da se slože komponente tipa određena matična ploča i određena graika grafika, kao što se davno nisu voleli Lucenti i poneki čipset.
Ali, mini-PCI je standard, čipovi su standardizovani, ako ta ista kartica radi naprimer u Aceru i NN laptopu, morala bi da radi i u DELL-u. Mada u psolednje vreme mnogi od proizvođača forisraju neku vrstu svoje kooperative. Suprotnost su npr HP, Toshibe ii ASUS-i, gde možeš da nađeš 4-5 različitih kartica u jednom modelu, zavisno od cene, tržišta, čipseta...
E, probleme jeste DELL, koji u BIOS-u na neki način ograničava kartice koje nemaju HW ID iz odgovarajućeg opsega. A pošto M$ i DELL tesno sarađuju, taj nivo ograničenja se realizuje preko OS-a i komuniakcije sa drajverom. Linux ta ograničenja uopšte ne čita.
I da, jeste kriv i Win10 i DELL-ov BIOS.
 
Poslednja izmena:
Tako sam i ja mislio, ali više nisam siguran :)
Stvarno kad ukucaš na ebay-u taj broj od kartice izlazi više ponuda sa istim opisom da je samo za lenovo!

A i pitao sam na jednom forumu u vezi bios-a i kažu da moj nema te "crne liste" za određen hardver!?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Aha. Kažu. Samo ništa osim njihovih "podržanih" kartica ne radi kako treba. :)
Inače je recimo drugar na dva njegova različiita HP-a posle legalnog apdejta legalnih 8-ca na 10-ku, rodio mečku da natera WiFi da radi. Ko je tu kriv, jasno je.

Eh da, nisam stigao da ti javim, sve mini-half koje imam kod sebe su 150mbps.
 
Pretraga za 04X6010 - ebay link
Lenovo - What is a Field Replacement Unit (FRU) service part?

Dok ova na dell sajtu izgleda drugačije - http://www.dell.com/en-us/shop/intel-dual-band-wireless-ac-7260-network-adapter/apd/8tf1d/networking

QRnoBn9B_o.jpg


Pretraga za 8TF1D - eBay link

Ima tu više verzija ove 7260 AC kartice ...

https://www.ebay.com/itm/Intel-Wire...-Band-BT4-0-PCI-E-Mini-Wifi-Card/190897053836

Note:
Works on Dell, Toshiba, Acer, Sony, Samsung and Asus laptops equipped with a PCI-Express Half-Mini Card slot.
but NOT on IBM/Lenovo/HP Laptops

Eh da, nisam stigao da ti javim, sve mini-half koje imam kod sebe su 150mbps.

Hvala u svakom slučaju!
Ja ovu moju staru dell 1703 neću ni da prodajem jer je đubre :)

Mrzi me više i da se zezam pogotovo što jer naručena Azurewave AW-CE123H (Broadcom BCM4352) - https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction?tLabels=UA422202014US
 
Poslednja izmena:
Srećno druže... ja stavio Azurewave isto pre 3 godine nisam siguran koji model... i evo je, uredno ne služi ničemu. Srećom pa mi je radno okruženje kod kuće takvo da je laptop na kablu... wifi radi dovoljno dobro kada se putuje... ali za svakodnevni rad, slabo.
 
Kažu da je ova najbolja i da radi :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Meni licno su na X komada Dell-ova koji su mi prosli kroz ruke, radile sve WiFi kartice koje sam stavio u njih. Izuzetak su kartice koje su cupane iz Lenovo i HP laptopa, koje imaju ogranicenje u FW-u same kartice i rade samo sa odredjenim kompatibilnim modelima pomenutih proizvodjaca (ne radi ni svaka lenovo kartica u svakom lenovo laptopu, isto i za HP). Lenovo sa druge strane, podrzava iskljucivo kartice koje imaju Lenovo FW na njima, dok druge ne rade uopste (ili ne moze da se instalira driver, ili se ne vide uopste u sistemu)... HP isto tako... Sa Acerom i Toshibom nisam imao mnogo dodira pa ne mogu da tvrdim...
 
Pa to je ovo što smo pisali ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Kapiram, nego procitah ovo od BokiPK :

E, probleme jeste DELL, koji u BIOS-u na neki način ograničava kartice koje nemaju HW ID iz odgovarajućeg opsega. A pošto M$ i DELL tesno sarađuju, taj nivo ograničenja se realizuje preko OS-a i komuniakcije sa drajverom. Linux ta ograničenja uopšte ne čita.
I da, jeste kriv i Win10 i DELL-ov BIOS.

Pa reko da prenesem moje iskustvo...
 
Stigla ova druga kartica :)

tJR2uPiS_o.jpg


Ubacio i radi bez ikakvih dodatnih podešavanja ili drajvera :banana:

Stanje sa starom karticom koja ne podržava 5GHz AC standard (SBB Trio Gold Extra 150/8 Mb/s):

d5chYGVP_o.png


7232416074.png


I sada sa ovom novom:

t9xf5l0v_o.png


7339381981.png


Uređaj je SBB-ov Ubee EVW32C, a sistem je Windows 10 Pro v1803!
 
Poslednja izmena:
Extra :)
 
Malo sam skeptik po pitanju antene, posto ti je stara bila single band, i antena je za 2.4GHz signal.

Ja imam problem druge vrste. Laptop stoji sklopljen skoro stalno prikacen na monitor, tako da je prijem signala 0 bodova, a i kad je otvoren moze bolje uvijek. Kanim se da ga rasklopim i izvedem prikljucak za externu antenu. U pitanju je WiFi+BT kartica 2.4 GHz, mislim do 150 Mbps. Kao alternativu koristim USB WiFi adapter i OK radi ali eto, ne moze to raditi kvalitetno kao PCI kartica....

Nije mi jos toliko brz net da prevazidjem internu karticu, mislim da nece ni zadugo, 30/6 Mbps trenutno.

Bitan je kvalitet prijema signala prije svega i to je boljka kod laptopova (antena), vjerovatno zato nisi ni izvlacio vise od 50 Mbps, sto kaze co'ek nije to toliko staro da ne moze 150Mbps...
 
Poslednja izmena:
Jaoj.
Lupi čovek i ostade živ. Nhf.
 
@Running
Stvarno, samo se ubaciš i onda neki konfuzan komentar :)

Imaš crnu (MAIN) i belu (AUX) žičicu koje idu na karticu, tako da ne može da se omaši ...

Sve radi lepo ovih par dana, 2.4GHz sam ugasio totalno na ruteru, tako da su mi oba telefona i laptop na 5GHz AC-Only i na svim uređajima pokazuje za Link speed 867 Mbps.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dali je neko od clanova menjao wireless karticu na laptopu dell latitude d630, prilikom skidanja filma sa interneta desava mi se da gubim komunikaciju ili je jako slab protok. Ako neko ima iskustva ili snimak kako se menja kartica molim da mi pomogne.
 
ja bih u aceru s3 da zamenim wifi jačom, sa 5ghz... imam samo 2 usba pa to nije najbolje rešenje.
predlozi i ako neko zna tačno kako se ovo vadi (probao sam nežno, nije uspelo)
e7795585a4c2e4129245abe03d630620.jpg


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Gledam ove AC, sve su značajno veće, drugačiji konektor itd, znači piši propalo

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Tebi treba wifi ac half mini pcie card (hmw)

npr. intel 7260 hmw

ja imam intel N 6235, nije ac radi i na 5GHz
 
Prilikom skidanja filma 5 - 6 puta pucala internet konekcija, iskljucio sam laptop na pola sata pa ga ponovo ukljucio i skidam pojedinano film trenutno negubim konekciju ( celo vreme povezanost interneta je preko kabla ) a evo kakav je protok:


img_2099.jpg



img_2099.jpg




Dali se brzina prijema podataka moze ubrzati i kako i do kojeg maksimuma?
 
Nazad
Vrh Dno