Šta je novo?

Sony Xperia XZ2 Premium

Sve ga vise vidim kao sledecu kupovinu. Ne smeta mi dizajn. Pretpostavljam da GSMarena ne kaci review dok ne isproba i update kamere (Bokeh i Monochrome, mozda), sto je dobro, jer su svi testirali sa ajde da kazem ne-finalnom verzijom.
 
HK$ 6600. Vise nego S9+. Da je kamera dobra - dobra je. Ne znam dok ga ne uzmem u ruke. Mozda nije tako sugav kao sto se cini. Ja sam licno navikao na telefone koji imaju ostre ivice. Ovi zaobljeni kao da ce svakog trena da mi ispadnu iz ruke. I da, treba videti kakva je baterina. To mi je presudno koliko i kamera.
 
Baterija izgleda nije nesto,bolja je na XZ2.Ipak vuce tolika 4K ekrancina.Mada sve zavisi kako ko koristi telefon.
 
Bugarski review: https://www.gsmarena.com/sony_xperia_xz2_premium-review-1810.php

Kazu da nema boost osvetljenja na 900-1000 cd/m2 u auto modu, cudno, onaj sony kinez i jos neki i dalje tvrde da ima mada moguce da je boost rezervisan samo za reprodukciju HDR videa, Samsung to dozvoljava i u auto modu osvetljenja ekrana. I ovaj Premium displej, kao i svi do sada, ima losiji kontrast na jakom dnevnom svetlu od ''obicnih'' (X)Z modela.
 
Poslednja izmena:
 
Da li bi OIS kod Sonyja popravio stanje koje se vidi kod kropova? Mada mozda i Samsung preterano softverski zagladjuje fotke pa se gube detalji.
Ali u globalu, odlicno.
Kod (nocnog) videa je XZ2 P ocigledni pobjednik.
 
Evo isti video i na engleskom. Ipak lakse razumjeti. On ga (XZ2 PREMIUM) proglasi trenutnim "The king-om".
Na gsmareni review dosta mlak, koliko i sinoc objavljeni od XZ3ke.
 
Koja ce mu biti cena,ako ce XZ3 da kosta 900 pocetna?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Kao bivsi vlasnik XZP voleo bih da ga imam ali izgleda da kod nas ga nece ni biti :(
 
Da li je neko imao priliku vidjeti telefon, ima li ga u Srbiji u prodaji, u Hrvatskoj se pojavio...
 
Mozda je fejk, ali ipak da postavim [emoji1]
6b90f15ad0ec04ff0173fdd9967865b9.jpg


Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Koja je poenta stavljanja ovog posta u vise tema? Objasni?!

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Zato sto su na njemu prikazani testovi, tj ukupan skor testa kamere koji su izasli, a nisu testirani i koji treba da izadju

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 


Kakav duel.

Sony izgleda ne moze da miruje duze od nekoliko sekundi na stolu, toliko se kliza :d
 
Ta zaobljena leđa ga čine pogodnim za rad iz ruke, ali neupotrebljivim za rad na stolu. Iako retko tako korisitm telefon, ipak je ponekad najpogodnije touch-kati ga dok leži na ravnoj površini.
 
Koristio sam XP (2012) koji ima zakrivljena ledja po uzoru na ambient flow dizajn i tacno je da zbog toga fon bolje lezi u ruci ali ova nenormalna klizavost me ne brine za kucanje dok je uredjaj na stolu (veoma retko tako koristim telefon) vec zbog toga sto je mogucnost ''samo(is)padanja-klizanja'' :d dosta velika. Mada znam sta hoces da kazes, veci problem po kucanje (dok je na stolu) predstavlja to zakrivljenje nego materijal tog dela kucista.

Svi stakleni telefoni su klizavi (osim kada je toplo/kada se saka oznoji), posebno ako su i same lajsne rama uglacane. Najgore je kada neko prvi put uzme takav telefon, npr. da vidi neku sliku/video, tada ti uredjaji najvise stradaju jer se cesto desava da im ''polete'' iz ruke. Ali ovi novi Sony izgleda krecu da klize po raznim povrsinama i na povetarac.
 
Poslednja izmena:
Zalepiš neki dbrand tipa black dragon i ne boli glava...grip se povećava drastično i samim tim sigurnost držanja u ruci ili na nekoj površini.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Jedino sto mi se svidja kod tog nestabilnog stajanja na stolu tacnije rotiranja pri skrolovanju je ako nekome pokazujem neku sliku ili nesto na netu ako sedi preko puta mene. Samo ga malo mrdnem on pocne da se okrece i ja ga zaustavim kad se okrene za 180c. i kad taj neko to pogleda onda kad ga okrecem prema sebi samo blago mrdnem cosak telefona i kad se vrati na moju stranu u vertikalan ili horizontalan polozaj ja ga zaustavim. To nisam ranije mogao ni sa jednim prethodnim modelom iz cele Z ili XZ serije. [emoji16][emoji6] A da sam klinac ko zna mozda bi igrao masne fote sa njim. Stvoren za igranje igrica na njemu i sa njim. Ma XZ2 je macka.[emoji3]

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Proday

U pravu si za folije generalno ali ne znam kako su se pokazale na ovim zakrivljenim modelima, posebno posle nekoliko meseci upotrebe. Stare sony (ravne) cigle su kao stvorene za takav nacin ''modovanja''.
 
@hsv.stoned Evo druže ja ti garantujem da su se super pokazale...5 meseci na s9+ (doduše dobar deo vremena nosim masku preko), ronio tj slikao sa istom na telefonu ispod vode u više navrata i dalje kao nova i nigde ni najmanje da se odlepila. S9+ je poprilično zaobljen i od nazad, jel...
d5dbb3894b0c134c34375c7db85012f4.jpg

Prijatelj takođe kome sam prodao camo verziju, prezadovoljan na istom telefonu.
Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
HR vip ima i XZ2, XZ3 ali i XZ2P u ponudi. Mozda se pojavi i u SRB mada mislim da su operateri vec zaboravili na ovaj model.
Testira se neka nova zastita na forumu pa ne mogu da se postave linkovi, koga zanima postoje 2 HR testa ovog telefona (guglati XZ2 Premium recenzija)

 

Nesto mi se ne svidjaju njihove recenzije (mada su jedni od rijetkih na ovim prostorima i ovom govornom podrucju koji se tim bave), ali moram reci, cesto navedu krive specke, neke stvari odrade/testiraju dosta amaterski, ne znaju podatke i tako, ali ajde...
Sad sto se preferiraju tipa Samsung i odusevljavaju se, a mlaki su za Sony, to je ocito slucaj kod 90% recezenata u svijetu tako da, ne mogu zamjeriti to.
 
Nazad
Vrh Dno