Šta je novo?

Sony Xperia XZ2 Premium

E sad, ako ce sve to funkcionisati po ''pixel binning'' ili slicnom principu, u rezoluciji od 12MP, onda je moguce da je senzor namenjen raznim kineskim androidima srednje i vise klase pa mozda cak i novim Pixelima.

Veci senzor ce biti, 1/2" i da, pixel binning, bar tako navode. Najvaznije, ISP na samom cipu, real time obradu, a obecavaju valjda i 4 puta veci dinamicki raspon od dosadasnjih senzora.
 
Iskreno, prestao sam da citam vest posle ''and world’s first with an ultra-compact pixel size of 0.8 μm'' :D
Ali sada kada si napisao i te detalje onda postoje realne sanse da je taj novi senzor namenjen za Pixele 3 a mozda i za jos neke oppo, meizu, xiaomi itd.

Pojavili se novi renderi navodnog ''XZ3'' ali ovaj put sa jednom kamerom pozadi. Tako da je moguc onaj scenario da ce na IFA biti predstavljen XZ2P za Evropu + ''XZ3'' ali bez dual cam + AUBE (sto u sustini znaci XZ2+)
https://www.compareraja.in/blog/compareraja-exclusive-sony-xperia-xz3-leaked-cad-renders-and-360-degree-video/

 
Poslednja izmena:
To je najpametnije, ionako ce sada jos vise da se pojavljuju i kruze lazni bench testovi i podaci, posebno posle te vesti o novom senzoru kamere :)



Cigla radi super mada je to odavno normalno i ocekivano za sony.

Foto semplovi u raznim uslovima: https://www.flickr.com/photos/46080780@N02/sets/72157671491306498
XZ2P vs iP X (low-light)

iP X (f1.8, ISO 250, SS 1/4s)
XZ2P (f1.8, ISO 1000, SS 1/16s)

Deluje da je sa ovim dual cam + AUBE sistemom kamere najvecim delom neutralisan nedostatak OIS-a. A dodatni senzori kamere (RGBC-IR, za boje/WB i fokus) jos od XZ/XZ1 rade pretezno odlicno s tim sto na celoj XZ2 seriji deluju jos bolje.

Samo nisu normalni sto su finalni apdejt kamere ostavili za kraj avgusta, do tada ce vecina testova biti gotova ali vec sada je jasno da ce uz finalni apdejt ovo biti top kamera, ni sada nije daleko od toga.
12MP mod za low-light, 12MP ili ponekad 17-19MP za fotkanje u uslovima dnevnog svetla i to je to, uz prediktivno snimanje/AF rafale ovo je bukvalno jedna od najkompletnijih kamera u smislu funkcija i fali joj samo bolja fabricka kamera aplikacija sa vise podesavanja i boljim UI, ova aktuelna je i dalje miks dobrih i losih resenja.
 
Poslednja izmena:
Sta mislis Hsv, dal ce ga biti kod operatera nasih?
Licno mi se svidja i dalje sam fan vise starog 16:9 odnosa nego ovo sad sto ide i do 20 i vise

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
 
Pa s obzirom na poslednje vesti izgleda da stize u veci deo Evrope posle IFA tako da je moguce da ce se zvanicno prodavati i u SRB (verovatno tek na jesen).
Bice to super fon u praksi ali je ''form factor'' prilicno diskutabilan, za mene je ovo stvarno ogromna cigletina koju bih se tesko nakanio da koristim i nosim a uz to ce dugo biti (pre)skup.
XZ2 ce za par meseci biti najbolja kupovina od sony modela (oglasi) a realno i jedan od najboljih androida uopste za taj novac.
 
Poslednja izmena:
Da,cena....kad se pojavi ne verujem da ce biti manje od 850 e.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
 
Treba izdrzati xz3 premium da se saceka, da smanje tezinu debljinu i ubace oled :D meni se vec otvara novcanik posebno sto je 16:9 a verovatno je ovo i poslednji koji ce biti sa tim aspect ratio.



Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Treba izdrzati xz3 premium da se saceka, da smanje tezinu debljinu i ubace oled :D meni se vec otvara novcanik posebno sto je 16:9 a verovatno je ovo i poslednji koji ce biti sa tim aspect ratio.

Slazem se, i ja mislim sa je zadnji 16:9 i zato ga zelim.
A koliko se stvarno radujete i koliko je OLED dobra stvar, (mislim zbog burn in-a)....
 
Ma moze i bez oleda, dobar je screen kod sonya ne mogu da se zalim kakva je slika posebno kad gledam 4k hdr content.

E sad opet debljina velicina bi bilo super da se poboljsa. Mada dok ja to ne uvatim pod ruke i ne vidim lepo nista.

Ono sto mene najvise interesuje je kakva je baterija i kolko traje, obzirom da citsm tomsguide da ih je dosta isprozivao...

https://www.tomsguide.com/us/sony-xperia-xz2-premium,review-5606.html

Jedino sto ne mozemo da sporimo su odlicne fotografije zbog kojih ja zelim da vadim pare :)

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Uopste ne mora da ima oled, sve dok ne nadju nacin da ugrade amoled kvaliteta kao kod Galaxy/Note, ipX uredjaja uopste ne moraju da prelaze na tu tehnologiju displeja.
XZ1/XZP a posebno XZ2/c IPS panele prakticno svi hvale tako da su takvi displeji bolja opcija od prosecnih oleda koji imaju razne mane. Mislim da je to neki lik uz sony-a i izjavio, da planiraju 4k oled displej (navodno od JDI) ali tek kada budu napravili oled po najvisim standardima.

Sacekaj neke krstene testove autonomije i uredjaja uopste, cim taj lik kaze da XZ2P nije u rangu ipX, S9, OnePlus6 ili proslogodisnjeg Pixela jasno je da nije objektivan (a vec sada moze da se vidi da je kamera bolja od ipX, posebno u low-light, kako radi u odnosu na do sada najbrzi ipX a osim primetno nize cene ne vidim nikakvu prednost za op6, sa S9+ je vec ozbiljna borba na polju hardvera i kamera ali nudi lajt skin i imace mnogo brzu i ozbiljniju podrsku). Tako da je taj test/zakljucak sve samo ne objektivan i realan (osim za gabarite i dizajn sto je na kraju i subjektivno)
 
Poslednja izmena:
4K displej je sjajan. Navodno su i zvucnici odlicni mada ne verujem da su bas ''top'' jer ih guse zastitne membrane. Za trajanje baterije kaze da je uporedivo sa XZ2 sto nikako nije lose, kod whiplashera se XZ2 odlicno pokazao.



Vezano za maksimalno osvetljenje displeja: Why are tech sites are saying Premium does not pass 480 nits? I thought it was near 1000.
Its peak brightness, not consistent. Like i said before....The G7 is the same with max 460 nits in normal mode, like XZ2P.....The tech sites are misleading against XZ2P as they noted normal mode in G7 but failed to recognize the same mode in XZ2P...

Verovatno automatska regulacija osvetljenja moze da napuca na 900-1000 cd/m2 (nesto slicno kao na Samsungu) i dok se pusta HDR sadrzaj. Moze da se desi da je maks. jacina osvetljenja bez auto moda pomenutih 480cd/m2.

Ovaj lik je ulovio i prvi bag:


Cini mi se da je i XZ2 na pocetku imao prakticno isti bag koji je ubrzo resen pa ne sumnjam da ce srediti i dvojku premium, posebno jer je finalni apdejt najavljen za kraj avgusta.
Ali verovatno ni oni ne znaju zasto pustaju uredjaj u prodaju bez finalnog softvera, posle toliko meseci cekanja, taman kada svi vodeci tech sajtovi/YT odrade testove oni ce pustiti 100% krsten sw :d
 
Poslednja izmena:
Ja na monitoru imam 550 nita, to se samo upali kad je HDR on. Ne verujem da u SDR modu to moze da radi. 1000 nita, sa belom bojom da oslepis :) ako ima 900 do 1000 to je onda perverzija ako se gleda HDR snimci.

Za XZ premium 573 nita je, dok sony na sajtu kaze da je 700 nita. U sustini uporedjivao sam monitor i telefon, slike iste u 4k HDR.

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sto vise testova gledam sve mi je ogavniji. Odvratan telefon sa top karakteristikama. Bre XZ Premium je kao Brando za ovog Obeliksa. Hvala, preskocicu.
 
Sto vise testova gledam sve mi je ogavniji. Odvratan telefon sa top karakteristikama. Bre XZ Premium je kao Brando za ovog Obeliksa. Hvala, preskocicu.

I meni je sve ruzniji fon, verovatno zato sto su prvi testovi sa silver verzijom, u crnoj boji deluje prihvatljivije. Ali je Obeliks u svakom slucaju, dizajn je promasaj za sony standarde, XZP/XZ1 su prave sony industrijske cigle a ovo je debeli sapun.

@smitrovic
Skorovi u ''sintetici'' varijaju najcesce zbog verzije softvera, uvek je tako. Sto bajatiji (prototip) softver to su skorovi losiji ali kao da je to bitno.
Samo sto ne znam gde si video ocajne bench skorove odnosu na XZ2, u gsma preview-u je sve manje-vise ocekivano za pre-production primerak: https://www.gsmarena.com/sony_xperia_xz2_premium_hands_on-review-1792p3.php

I valjda znas da je antutu jedan od nebitnijih sintetickih testova :)
 
Poslednja izmena:
I meni je sve ruzniji fon, verovatno zato sto su prvi testovi sa silver verzijom, u crnoj boji deluje prihvatljivije. Ali je Obeliks u svakom slucaju, dizajn je promasaj za sony standarde, XZP/XZ1 su prave sony industrijske cigle a ovo je debeli sapun.

@smitrovic
Skorovi u ''sintetici'' varijaju najcesce zbog verzije softvera, uvek je tako. Sto bajatiji (prototip) softver to su skorovi losiji ali kao da je to bitno.
Samo sto ne znam gde si video ocajne bench skorove odnosu na XZ2, u gsma preview-u je sve manje-vise ocekivano za pre-production primerak: https://www.gsmarena.com/sony_xperia_xz2_premium_hands_on-review-1792p3.php

I valjda znas da je antutu jedan od nebitnijih sintetickih testova :)

XZP mozda na slikama izgleda ruzno ali uzivo je druga prica, imao sam ga i sve osim mozda kamere mu je super.
 
Pa znam, meni su XZP/XZ1 prelepi retro-dizajn sony telefoni a ovaj debeli sapun ne bih ni pogledao da nema sjajan kombo top hardvera i super optimizacije softvera (+ ce imati i najbolju podrsku van pixel serije).
U pocetku mi je XZ2P delovao nekako skladnije od XZ2 a sada mislim da ambient flow dizajn nekako ima vise smisla kod izduzenijeg XZ2.
 
Ne znam sta hoce sa ovim pravcem dizajna. Pokusali su da uskoce u tudju kozu, iscepali svoju staru figurativno, razocarali verne kupce a nisu sigurno dobili nove. Dok sa performansama ubijaju konkurenciju, da toliko veliki prostor ne iskoristis u polju dizajna koji negujes 10 godina da izbacis nesto slicno xa2 ultri i posle toliko rendera koje kad gledas doalovno bale cure, i pometes konkurenciju, napravis disbalans u odnosu sams/apple, ti napravis nesto u sta bukvalno kao stari verni fan ne mozes da gledas, a kao potencijalni kupac se nasmejes jer je po izgledu realno 2016. fon. Koliko god se trudim da razumem, ne uspevam.
 
Poslednja izmena:
Ma gde poslednji telefon, kada u poslednjih 7-8 godina nisu batalili sve i prodali smartfon diviziju tesko da ce to uraditi sada kada sama kompanija belezi najveci profit jos od 1997. godine :) Imaju odakle da "presipaju".

Ali ako hoce da trgnu mob. diviziju onda neka zaposle nove inzenjere i dizajnere koji su u stanju da osmisle atraktivniji dizajn uz bolji form factor i zadrzavanje ff stereo zvucnika jer ovaj Obeliks od XZ2 premiuma pripada 2014. godini i pored svih, ociglednih kvaliteta ne samo da ne moze da privuce veci broj kupaca vec odbija i dobar deo starih korisnika/fanova.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Prodaja debelog sapuna je navodno iznad ocekivanja, bar u Aziji. Sto ne znaci da ce da rusi nekakve rekorde vec da sony jedino sa premium modelom moze da zainteresuje veci broj kupaca, pa makar i uz ovakav dizajn.
Zackbucks (Sony Kina) kaze da ce XZ2 serija biti poslednja sa IPS tehnologijom displeja mada je realnije da nije dobro prevedeno i da je mislio na poslednji ''Premium'' sa IPS i da ce sledeci imati amoled/oled displej.







Super je fon, ostaje bedak za promasen dizajn i dimenzije.
 
Hardver i kamera su ekstra, dizajn odvratan - neveovatno da su mogli tako nešto da puste u proizvodnju.
 
Japanci su poznati frikovi,mozda misle da ako se njima ovakav dizajn dopada da ce i drugima. :d
 
 
Pa vidno su manji,na prvi pogled na XZ2P se videlo.Nije problem ni sirina uredjaja pa cak ni visina,al zato je debljina razvalila.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno