Šta je novo?

Sony Xperia XZ2 Premium

Sony’s Xperia XZ2 Premium gets $999.99 price tag and July 30th release date
 
Samo 999,99$
Kako su krenule cene pojedinh modela da idu ne bi me cudilo da na IFA sledece godine flagshipovi budu jos skuplji.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
 
Interesantno na amazonu daju poklon xperia duo wifi headphones. Iskreno taj pokloncic vredi 279$ a deluje ql.

XZ Premium je izasao 12 Juna, cena mu je bila u USA 799,99$. Ispalo da dajemo 200$ vise zbog tehnologije na kameri?

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni taj Xperia Duo deluje bzv.Ova zadnja ponuda sto su imali za XZ2 je bila dobra i ona uz XZP Playstation kad je isao.
Ko nabavi ovaj fon kod nas moci ce da se mjau jau kako ima telefon koji niko nema u Srbiji.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ma kakav ISO 128k

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
 
Nije 128k nego ISO 12800 za video snimanje sto verovatno i ima smisla sa ovakvom postavkom kamere (2x1/2.3''), sa jednim senzorom te velicine ne bi imalo smisla.

Ova cigla moze da se otpise, verovatno nece legalno stici u veci deo Evrope a uz to su dimenzije prevelike za neko normalno nosenje/koriscenje a uskoro stize malo bolji XZ3 koji ce imati istu kameru ali uz bolji softver/pp (mada ce to i cigla dobiti ali na jesen uz 9.0 apdejt) i sto je najbitnije - bolji form faktor.
 
Poslednja izmena:
A ti navalio mijenjati Z2 za XZ1, izgleda se ne miris sa dizajnom nakon njega :D
Salim se naravno, ne bi ti onda ni XZ2 bio u opciji za kupovinu... ;)
 
Da li se ovo odnosi na nesto drugo ili je moguci OIS na XZ2 Premium-u :zgran:

IMG-20180707-WA0000.jpg

IMG-20180707-WA0004.jpg

IMG-20180707-WA0002.jpg
 
Poceo pre-order XZ2P na expansys u HK, cena nije definisana jos ali to znaci da zvanicni pre-order stvarno krece 11.7. Je l' zna neko koliko godina Sony nije menjao camera app posto vidim da se dosta ljudi zali na to? A koliko sam video na netu bas izgleda bagljavo.
 
Nisu menjali cameea app jos Z2.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Od Z1 s kraja 2013. pa do danas kamera aplikacija je mizerno promenjena i definitivno je najlosija u klasi.
Postoji mogucnost da ce generalno izmeniti tu aplikaciju za P apdejt sto ce se videti uskoro na XZ3 mada ce verovatno samo dodati bokeh i jos par novih opcija u postojecu app.
 
Poslednja izmena:
I da mu promene dizajn, po mogucstvu da se ugledaju na render sa snimka nekoliko postova unazad.
 
Stigla I cena. 6900 HKD iliti 750e za XZ2P. I nije tako lose zapravo. U cenovnom rangu sa S9+.
 
Performanse dual kamere na razlicitim ISO vrednostima i cropovi: https://www.flickr.com/photos/ahui/sets/72157698802951255
https://www.flickr.com/photos/ahui/sets/72157698804037125

Razni semplovi: https://www.flickr.com/photos/ahui/sets/72157670926844248

Dual kamera + AUBE combo se aktivira samo kada su u pitanju ISO vrednosti iznad ISO 200, u auto ili manual modu, svejedno. Do ISO 200 je aktivna samo rgb primarna kamera (1/2.3'', f1.8, do 19MP) a kada softver odredi ISO 200+ onda se koriste obe kamere u kombinaciji sa tim procesorom i u tom slucaju rezolucija je do 17MP (mogli su i na 12MP da ogranice, bilo bi jos bolje ali moze i rucno da se podesi 12MP sto i jeste najbolja opcija).

Vidi se odmah da su high ISO(200+) semplovi bolji od XZ2 i da ova kombinacija 2 senzora i procesora ima zadatak i da eliminise nedostatak OIS-a tako sto ce omoguciti koriscenje visih ISO vrednosti (uz manje suma) i uz brzi SS.
Ali deluje da su ''daylight'' semplovi losiji od XZ2, pp je brljaviji i to ce morati da srede sto pre. Za kraj avgusta je najavljen finalni apdejt dual kamere koji ce omoguciti i koriscenje drugog 1/2.3'' senzora (f1.6, BW), dakle jos jedna velika glupost mozgova iz sony-a jer ce vecina testova biti odradjena upravo sa aktuelnim softverom kamere koji je ocigledno 80% ''pecen''. Jednostavno su ret.....

Low light video snimanje vec sada deluje kao najbolje u klasi.


Sve u svemu tehnologija kamera koja dosta obecava ali ce nazalost postepeno biti sve bolje iskoricenja, verovatno prvo sa 9.0 apdejtom pa onda kroz XZ3 i novije modele.

Ako ovakav dual kamera setup (kombinacija dva veca senzora sa f1.x i zasebnim procesorom) stigne na Pixele uskoro, uz hdr+ to ce bukvalno biti foto kvalitet u rangu pravih premium kamera sa 1'' senzorima. Samo da se Gugl sto pre odluci za takav kamera hardver mada mislim da su male sanse da u ovoj godini vidimo takve Pixele.
 
Poslednja izmena:
Krecu konacno testovi, ali sto je gore naglasio hsv, a i sam lik u testu rekao, ovo nije finalna verzija softvera, a Sony je upravo takve dao testne primjerke. Tako da sigurno rezultati testova ce biti nesto losiji od onoga kakvi bi realno trebali biti.
 
Ovaj lik prakticno ne gresi.

Tako da je moguce da ce na IFA biti predstavljen samo XZ2 Premium za Evropu i da ''XZ3'' ne postoji/nije u planu za ovu godinu.
A ocigledno proziva i vesti koje su se pojavile a odnose se na navodna zastitna ''XZ3'' kucista, npr: Sony Xperia XZ3 gets portrayed inside various cases

Na kraju je stvarno moguce da ce posle IFA plasirati XZ2P po Evropi i da ce mozda predstaviti neki ''XZ2+'', bez dual kamere i uz minimalna poboljsanja u odnosu na aktuelni XZ2.
 

Prilozi

  • crop.jpg
    crop.jpg
    25.1 KB · Pregleda: 57
Dosta veliki gabaritan fon,ali mi se cini da su bezeli manji nego inace.Bice lepo ako bude na evropskom trzistu.
 
5.8 inches (16:9), 91.5 cm2 (~72.4% screen-to-body ratio)
FP skener su prebacili pozadi a bezeli ''sa strane'' su ostali iste debljine (sto je fail samo po sebi, i za ergonomiju ali i za dizajn), zato je sirina ovog telefona potencijalno ''jeziva'' za koriscenje jednom rukom a na kraju ispasta i sam s-t-b ratio. Problem mogu da budu i debljina i tezina uredjaja, za nosenje u dzepu.
 
Ja sam koristio Honor 8 Pro koji je 5,7 slicnih dimenzija s tim da je 7 mm debeo za razliku od XZ2P.Svakako jedan od najtezih uredjaja za koriscenje kad se pogleda ovako blanko.
 
Sony has announced the IMX586 CMOS camera sensor for smartphones, which features the industry’s highest 48 Effective Megapixels, and world’s first with an ultra-compact pixel size of 0.8 μm.

The sensor is a 1/2-type (8.0 mm diagonal) and uses the Quad Bayer colour filter array, where adjacent 2×2 pixels come in the same colour, making high-sensitivity shooting possible. It is expected to ship in September 2018, so could feature in smartphones later in the year, hopefully a future Xperia model.

Mislim da vredi cekati xperia xz3 premium :D mada kakvi su sony developeri, sposobni su da upropaste tehnolosko cudo kao sto su i pokazali sa x2 premium. Ne kazem da je losh, al ne razumem tu politiku da izbacis nesto polusklepano.

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam na kom principu ce funkcionisati taj senzor kao ni da li je zamisljen za mid ili high-end klasu ali prakticno sam siguran da nije namenjen za sony flagship modele.
and world’s first with an ultra-compact pixel size of 0.8 μm.

Mediji ovo prenose kao nesto sto je ''vrh'' a nije. E sad, ako ce sve to funkcionisati po ''pixel binning'' ili slicnom principu, u rezoluciji od 12MP, onda je moguce da je senzor namenjen raznim kineskim androidima srednje i vise klase pa mozda cak i novim Pixelima.

U svakom slucaju sam ubedjen da taj senzor nije namenjen za XZ3 niti za bilo koji sledeci Sony flagship, IMX sa DRAM memorijom su buducnost sony/samsung pa onda i ostalih najskupljih flagship smartfona.
 
Nazad
Vrh Dno