Šta je novo?

PCIe TV karta sa GNU+Liinux podrskom - Ima li ih?

Marezz

Slavan
Učlanjen(a)
14.11.2010
Poruke
1,378
Poena
225
Zdravo narode, razmisljam o nabavci TV kartice pa me interesuje ako neko ima iskustva sa tim da mi pomogne oko izbora. Uopste se u to ne razumem pa bi mi znacili vasi saveti.. Ima li dobrih TV kartica a da rade sa GNU+Linux sistemom?
 
Na toj ploči imaš i PCI slotove, ako je za nju uopšte. Takođe, za kakvu televiziju ti treba, analognu kablovsku ili za digitalnu? Jako je slab izbor TV kartica danas kod nas. Ja koristim analognu kablovsku i na Linux-ima (a i na Win10) radi odlično Leadtek TV2000XP Global, ali je ona samo za PCI. Za T2 digitalnu nisam našao ništa, kao ni za PCIe, iz tog razloga sam i jurio ploču sa PCI. USB karte nisam uspeo da nateram da rade na Linux-u (probao sam par Leadtek, MSI i još neke). Razmotri i one eksterne, kače se između monitora i kompa. Ja ću verovatno neku takvu kombinaciju da probam kada ova trenutna više ne bude mogla.
 
Na toj ploči imaš i PCI slotove, ako je za nju uopšte. Takođe, za kakvu televiziju ti treba, analognu kablovsku ili za digitalnu? Jako je slab izbor TV kartica danas kod nas. Ja koristim analognu kablovsku i na Linux-ima (a i na Win10) radi odlično Leadtek TV2000XP Global, ali je ona samo za PCI. Za T2 digitalnu nisam našao ništa, kao ni za PCIe, iz tog razloga sam i jurio ploču sa PCI. USB karte nisam uspeo da nateram da rade na Linux-u (probao sam par Leadtek, MSI i još neke). Razmotri i one eksterne, kače se između monitora i kompa. Ja ću verovatno neku takvu kombinaciju da probam kada ova trenutna više ne bude mogla.

PCIe vise gledam zbog buducnosti, polako su poceli da izbacuju PCI slotove na maticnim plocama. To je jedini razlog. Mislio sam digitalnu televiziju ali vidim mrka kapa?
 
Ovo što je alex303 postavio (TBS DVB T2/C PCIe) su odlične karte (čuo sam za njih, ali nisam imao iskustva) koje rade i na Linux-ima (po njihovoj specifikaciji), ali to nisam viđao po Srbiji, ne znam da li bi mogao da ih nabaviš. Ja skoro nisam video ni jednu PCIe TV karticu kod nas koja podržava DVB T2. Još da sve to radi i na Linux-u... teško. Moglo bi preko onih konvertera, ali nemam neko doboro iskustvo s njima, pogotovo u kombinaciji sa TV kartama. Prati i KP, možda tu nešto naleti.

Kao što rekoh, kad ovo što sad teram ispadne iz upotrebe najverovatnije ću da jurim neki eksterni tuner. Eventualno ako uspem da nabavim neku od ovih TBS karti.
 
Imam ja Pinnacle PCTV nanoStick T2 290e USB tv karticu koja radi na kernelu od 3.0 pa dalje.
Javi se na pm ako te interesuje.
 
Nazad
Vrh Dno