Šta je novo?

Sony VAIO

Učlanjen(a)
19.04.2004
Poruke
4
Poena
301
Razmisljam o kupovini notebook racunara, pa se pitam ima li neko iskustva sa Sony VAIO? Bavim se webom (Photoshop, Macromedia, Java i PHP).
 
Ovo je kao da si pitao, ima li neko iskustva sa Samsung televizorima :)
Ima brdo modela....razlicitih namena i svaki je sikustvo za sebe :)

Ja sam ih koristio nekoliko, FX405 sam koristio preko 2 godine (uglavnom kao desktop replacement), a poslednjih meseci koristim TR1MP.

Stari modeli su imali problem sa slabom baterijom (FX405 ima bateriju 1700mah - 30-50minuta), ali na novijim modelima resavaju taj problem...

Vaio uvek ima nekih super resenja po kojima odskace od konkurencije (Black Onyx ekrani i sl), ali zato bude i gluposti da se smrznes (kao recimo te baterije) :(
Cena im je oduvek bila veliki minus, ali meni nekako "leze" njihovi modeli iako nemam neki poseban razlog za to...neko bi to nazvao predrasudom, ali kako god ;)
 
Poslednja izmena:
Ustvari, vise bi mi odgovaralo nesto kao PCG-K115M, koji nema mobile procesor. Baterija mi nije toliko vazna, vec da moje umotvorine prenosim na mesta gde takodje ima stekera. Znaci, desktop racunar zbudzen u 5 kila, tako nesto.

Ko u gradu prodaje Sony VAIO? A cene su im da se smrznes, mozda ima nesto kvalitetno i od drugog proizvodjaca? ThinkPad mi se nikako ne svidja.
 
Ako trazis zamenu za desktop, sa bilo kojim VAIO modelom neces pogresiti. IBM-ove masine su odlicne, ali su meni nekako odbojne i nikada nisam mogao duze da ih koristim. Ne znam zasto.
Ukoliko ti je potreban stvarno jak notebook, a da ga regularno kupis razmisli o onom DELL-u sa quadro grafickom kartom, ali ne znam koja je cena. Distributer je Informatika.
Opet, Dell mi je uvek delovao kalsu nize od Sony modela, ali ga nikada nisam koristio duze od dan-dva, pa nisam kompetentan da pravim poredjenje.

Da sam na tvom mestu gledao bih neki notebook ciji ekran podrzava vece rezolucije od 1024x768.
OK, jeste preterano ovo kod mene 1280x768 na 10.6", ali se ne bih vise vracao na 15" u 1024 nikako...
Pravog distributera (kao sto je Informatika za Dell i sl.), koliko znam, za Sony nema :(
 
Ma, ne znam, Dell mi nesto bas i ne mirise, a bogami, ni ne smrdi. Dvoumio sam se izmedju Vaio i HP. A gledao sam i neke Acer koji su dosta jeftiniji, a opet nisu losi.

Na kraju cu da poludim i sve da bacim u provaliju, da ukljucim moju Amigu 500 i da igram Mortal Kombat...
 
HendrixHimself je napisao(la):
Ma, ne znam, Dell mi nesto bas i ne mirise, a bogami, ni ne smrdi. Dvoumio sam se izmedju Vaio i HP. A gledao sam i neke Acer koji su dosta jeftiniji, a opet nisu losi.

Meni se HP svojevremeno dosta lepo pokazao sto se tice kvaliteta i izdrzljivosti. Ono sto ti je PJ rekao za 1024x758 na 15" je potpuno tacno. Definitivno idi na nesto bolje. To coveku pocne da smeta bukvalno posle 5 dana (kada ga prodje prvobitno odusevljenje sto uopste i ima notebook :) )

HendrixHimself je napisao(la):
Na kraju cu da poludim i sve da bacim u provaliju, da ukljucim moju Amigu 500 i da igram Mortal Kombat...

Ne, ne... na Amigi 500 se igra iskljucivo Sensible Soccer (sa prvim komsijom) :D :D
 
Ja sam imao priliku da se nekoliko meseci druzim sa nekim Sony VAIO sa Crusoe procesorom, 256MB, 30GB... mislim, malisa je pravo cudo. Prakticno moze da stane u malo veci unutrasnji dzep od sakoa/jakne :). Ima i neku Web kameru... samo cena je :wall:
 
I ja bih uzeo neki VAIO ako neko nudi,
Pope u pravu si ovo za SWOS :)
 
Ama, ljudi, na Amigi se igra SVE !!! I to sa osmehom na licu. PC je - just business...
 
Moje iskustvo sa Sony VAIO-om je jako, jako lose...
Koristio sam 10 dana model GRT-815E, nimalo jeftin (1800€) i na papiru vrlo atraktivan (black onyx, P4 2.8 itd). Srecom u Nemackoj mozes da vratis model ukoliko nisi zadovoljan..

Elem, kao prvo BLACK ONYX ekran je najveca glupost i po mom misljenju tezak promasaj Sony-ja (neka mi ne zamere ljubitelji istog). Kontrast jeste dobar ali su refleksije od povrsine ekrana toliko jake (mozes i svoj lik da vidis) da u vise od 70% situacija ne mozes komforno da radis, a ako imas neko svetlo iza sebe nemoj ni da pokusavas. Inace, prodavac u radnji je rekao da nisam prvi koji vraca laptop zbog "fenomenalnog" Black Onyxa.

Dalje, tastatura je tvrda, kvalitet plastike ne odgovara ceni kompjutera, baterija sat vremena a adapter je imao preko 400 grama (!?) sto je neprihvatljivo za jedan noviji i skuplji laptop. Dobre strane su bile odlican dizajn, i..... nista vise.

Da zakljucim, zamenio sam taj VAIO za Toshibu Satellite M30, dobio brzi, lepsi tanji i laksi laptop, i jos 200€ nazad ;)

Sony je brand koji sebe poprilicno precenjuje i prodaje osrednje racunare za preterane cene. Za zaobilazenje u sirokom luku, moje je skromno misljenje....
 
Poslednja izmena:
Spotter, to za odraz si potpuno u pravu, ali ga ja primetim samo dok je notebook iskljucen :)
Moguce je da ima veze sa osvetlenjem samog ekrana, a s obzirom da je ovaj moj 10.6" sigurno je dosta bolje osvetljen nego 15-ica na tom modelu.
Mada, ja sam video jednu 15icu Black Onyx (ne znam koji model notebooka) i bila mi je totalno OK....
 
Sad sam primetio temu.... Elem koristim nekoliko dana PCG-Z1SP. Prvo definitivno najlepsi laptop koji sam video uopste (racunajuci i powerbook modele). Problem ovde sto je naveden sa black onyx ekranom ne primecujem uopste, slika je ostra i jasna. Maksimalno je nabudzen, mislim da ima samo jednu manu - baterija. Centrino model da drzi nesto preko 2h malo jaceg rada mislim da i nije pohvalno (4000 mAh). Ne znam da li je ovo neka slim varijanta ili sta vec ali prema drugim centrino modelima mislim da je ovo slabo. U svakom slucaju ko ga kupi garantujem nece se pokajati mada ne znam koja bi mu bila cena.
 
Bice na sajtu za nekoliko dana prikaz Sony VAIO PCG-FR415S. Radi se o racunaru koji spada u "desktop relacement" klasu. Ima procesor na 2.8 GHz, 512 MB memorije, 60 GB HDD, Dual +/- DVD rezac, ATi IGP345 (nazdravlje). Nema WiFi, nema IrDa, nema Bluetooth. Racunar ima 15" OnyxBlack (UltraBright) ekran. slicnu zavrzlamu je imao i ASUS L5 notebook, ali je kod njega boja bila neuporedivo bolja i reflexija manje izrazena zbog boljeg kontrasta. Istina je da je ugao gledanja sjajan kao i osvetljenje kod ovog VAIO-a, ali reflexija zeza. I IBM R50 je imao prakticno ugao gledanja od 180C po horizontali, pa je ima klasican TFT-LCD ekran, a ne IPS ekran kakav ima Sony i ASUS L5 (treba imati u vidu da je ASUS imao bolji ekran od Sony-ja). Baterija je u rangu proseka koji nudi npr. FSC, a to nije bas sjajno. Toshiba, novi ASUS (koji ce takodje biti prikazan za koji dan) i IBM su daleko bolji po pitanju stednje baterije, ali se radi o Centrino masinama.

Od tih desktop replacement masina meni se jako svideo ASUS L5E00C. Bukvalno je opremljen svime i svacima (WiFi, citac kartica, touch pad sa tasterom za iskljucivanje, IrDa itd...). Doduse bio je papreno skup...
 
Poslednja izmena:
PJ je napisao(la):
IBM-ove masine su odlicne, ali su meni nekako odbojne i nikada nisam mogao duze da ih koristim. Ne znam zasto.

Meni su IBM masine toliko odbojne da nikada nisam mogao da ih ne koristim. Ne znam zasto. Ovaj T40 sada ne mogu da ispustim iz ruku ;)
1000 ljudi 1000 cudi, ali kod IBM-a nisam video los notebook.
Nemaju toliko modela kao Sony npr. ali zato Sony ima dosta proizvoda koji su meni totalno nelogicni. Te fore, 6kg, baterija od pola sata i slicno.

Pozdrav!
 
Sasa je napisao(la):
Nemaju toliko modela kao Sony npr. ali zato Sony ima dosta proizvoda koji su meni totalno nelogicni. Te fore, 6kg, baterija od pola sata i slicno.

Pozdrav!

Ovo stoji. Sony izbaci 5 modela, gde su 2 modela modni detalji, 1 ima gomilu mana, 1 je toliko zbunjujuce koncipiran da ne razumes sta su hteli da postignu i 1 je odlican :)
Ali kada na sve to uracunas cenu i ovaj odlican ispadne razocarenje :(
 
PJ je napisao(la):
Ovo stoji. Sony izbaci 5 modela, gde su 2 modela modni detalji, 1 ima gomilu mana, 1 je toliko zbunjujuce koncipiran da ne razumes sta su hteli da postignu i 1 je odlican :)
Ali kada na sve to uracunas cenu i ovaj odlican ispadne razocarenje :(

e sad bi se totalno slozio. Evo ovaj nema tv-out!!!!!! A inace o ovome moze da se diskutuje podosta, nije samo sony proizvodjac koji napravi totalno nelogicne modele (toshiba a40-231 koga sam zamenio za ovog sony-a 3.06, 512mb, dvd-rw..... i sta - intel grafika???)

predlog za moderatore: ne bi bilo lose da se otvori posebna soba za notebook racunare. Prvo mislim da sam negde procitao da ce ove godine broj prenosnih racunara po prodaji da premasi broj stacionarnih. Drugo sama kupovina polovnog notebooka se dosta razlikuje od stacionarnog pa mislim da bi bilo zgodno da se na jednom mestu nadju saveti za to.
 
Ja imam TR1MP koji takodje ne poseduje TV out...ima D-SUB i bio sam pronasao za 3500 dianra adapter sa D-Sub na S, ne kupim ga i sada vise nemam pojma gde ga je bilo. Mislim u desku, ali ga vise nema....ima ceo topic o tome...

Konfiguracije su za sada sasvim OK soba za tu namenu, jer procice jos dosta vremna dok u Srbiji broj prodatih notebooka ne premasi desktope :(
 
Nazad
Vrh Dno