Šta je novo?

Preporucite telefon do 150 evra

HAD~

Slavan
Učlanjen(a)
20.03.2011
Poruke
1,441
Poena
245
Hocu da kupim fon i budzet je max 150 evra a moze i manje. Posto novo nema nista da valja za te pare voleo bih da mi preporucite neki polovnjak. Za sada mi je na umu iphone 5s, iphone 6, iphone se, nexus 5 i to je otprilike to. Nisam zahtevan korisnik ali cist android ili ios su pozeljni zato sto imaju cist sistem. Kamera je bitna, brzina i da glatko radi.
 
A1 je sve samo ne chinadroid :)
 
Kupi SE i uzivaj, odlican kompakt fon u svakom smislu. Ako ti SE iz nekog razloga ne bude odgovarao onda ne vidim kako bi 5s mogao da bude apgrejd.

Mislio sam u fizickom smislu. Ako je ostecen ili tako to.
Pa da premostim sa 5s.
Al posto ovaj se ima mts garanciju onda je to ok verovatno.
Ako je ekran na se kao na 5s onda je sasvim ok.
 
A1 je sve samo ne chinadroid :)

Softverski nije i stvarno ima najbolji odnos hw/sw-cena ali brate, covek razmatra SE (jedan od najmanjih smartfona), ocigledno A1 sa dimenzijama phableta nije za njega :) Ogromna je razlika u velicini uredjaja, jeste i displej primetno veci ali njemu to ocigledno nije bitno. A manji, klasicni chinadroidi (~150e) su svejedno vecih dimenzija od SE a hardverski generalno ne mogu da mu pariraju.
 
Poslednja izmena:
Pih
Z3C/Z5C su sličnih dimenzija sa osetno većim ekranom u odnosu na SE i nisu chinadroid.
Neću da komentarišem ostale aspekte, strašno mi idu na nerve prepucavanja iPhoneovaca sa ostalim :)
Začetnik teme je odabrao, ne vidim svrhu dalje diskusije.
 
Pa ne pripadam Apple taboru :) SE je odlicna, mala masina, kome ne smeta 4'' ekran nema razloga da preskoci taj model za 150e i to je to.

I ja bih pre koristio Sony Xc (iz vise razloga) ali kao sto napisah, taj model se veoma tesko nalazi sa domacom garancijom a polovni ''divljaci'' su skuplji bar 50e od polovnog SE.
 
Sorry, opaska je bila namenjena uopšte, ne tebi, izvini ako je tako zvučalo :)
Z3C košta mnogo manje od SE-a sada, a i dobar Z5C već može da se nađe za nešto nižu cifru od dotičnog predmeta diskusije.
 
Opusteno :)

SE ima mnogo bolji cipset od Z3c/Z5c (mada oba sonija rade brzo zbog cistog softvera/optimizacije ali je iP cipset definitivno bolji).
Z3c je 4 godine star model, ok je fon ali je rizicna kupovina jer je to sony sa ubedljivo najvecim brojem hw-skih failova (odlepljivanje displeja ili zadnjeg panela). Ok, cini mi se da si ti napisao da imas Z3c vec godinama i da radi ok ali nije tako mali broj zalbi na taj kompakt.

Z5c je vec dosta provereniji model ali ima SD810 koji je problematican cipset u smislu potrosnje, pada performansi pri vecem opterecenju ali Z5c vadi velika baterija pa nema problem sa autonomijom.

Xc je vec dosta bolji izbor (dobija sveze apdejtove) ali ne vredi, skoro da je nemoguce naci primerak sa domacom garancijom, jedino neki polovan (donet iz okolnih drzava) za oko 200e bez ikakve garancije.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Fora je sto ja hocu ili stock android ili iohone. Muka mi je od raznih prepravki i lag-a koji se vremenom javi kod svih sem nexusa i ios. Sve sam koristio al nexus je nexus. Posto sad nema nijednog u mom budzetu a 5x ne valja ne ostaje mi nista nego iphone. Taj aj je ok al opet ona kamera nocu mi je totalno pokvarila utisak o njemu. A i skuplji je. Mozda na jesen zamenim SE ko ga kupim za a1 al za sad iphone mi deluje kao ok izbor.

Jel na iphone ne moze da se skine nista sa neta?
 
U pravu si vecim delom ali mid-high i high-end htc, sony, nokia, one plus, moto rade izuzetno dobro, samo malo losije od Nexusa/Pixela i bolje od modela sa raznim budzevinama od bloat-UI mada ih je sve manje koji rade lose, cak i saomi, huawei, samsung itd. danas rade dobro. A desava se i da nabrojani telefoni nove generacije rade brze od proslogodisnjih Nexusa, zbog razlike u ''sirovoj snazi'' samog cipseta mada fluidnost i stabilnost ostaju najbolji na Google telefonima ali je razlika manja nego ikada.

Generalno, ne postoji bag/lag free OS samo treba birati one najbolje a to su uredjaji sa cistim Androidom ili ios/iphone modeli pa malo iza njih moto, htc, nokia, one plus, sony. A bagovi/lagovi su moguci na svakom os-u, posebno kada se pojavi nova verzija softvera s tim sto vecinu problema svi najcesce rese ubrzo.

Problem je sto je veoma tesko naci kompakt android sa light skinovanim intefejsom, kvalitetnim hardverom pa jos i garancijom za 150e. Tako da ti preostaje odlican SE (gledaj da ima garanciju) ili X compact sony ali tesko ces naci sa tim ''papirom''.
 
Poslednja izmena:
Sve je tako, ali košta 150 evra, što je navedeni maksimum, i opet je manji po dimenzijama... Ja ga ne bih kuopio pored A1, ali ne tražim ja telefon...
 
Poslednja izmena:
kupio sam SE. 150 evra sa garancijom do novembra i bez tragova koriscenja. oprema neraspakovana. Fon radi super sto se brzine tice. ios 10.3.3
Cini mi se da mu je malo slabiji prijem signala nego na samsungu. Baterija mi je na 50% sad je 16:30 a od 06:00 je skinut sa punjaca. Trenutno mu usage 2.5h i stend baj 6h. Jel to ok?
 
i meni treba sada nesto do 150e (+10/20e max) posto mi je g2 otisao nakon skoro 4 godine :d , uzeo bih mi a1 ali mislim da je prevelik telefon, treba mi nesto slicne velicine kao g2 sa sto manjim bezelima...
 
Mi A1 ti je 17mm vise i 5mm siri, sto je normalno kad ides na 5.5 inca sa 5.2 inc na 16:9 ekranu. Nazalost nemas mnogo izbora, novi telefoni su obicno takvih dimenzija. Mozda Huawei P10 Lite? Ali za polovnjake (sa garnacijom) traze tipa 175e.
 
Dodaj malo i uzmi polovan Huawei P9.

Jos bolje, polovan Honor 8.
 
Poslednja izmena:
Oko 200e polovan.
 
koliko vidim najvise ima LITE verzija honora 8 i to svaka 170++ eur, dok p10 lite ide oko 150e, to mi vise odgovara.
da li je A1 bolji po perf. u odnosu na ove huawei?
 
koliko vidim najvise ima LITE verzija honora 8 i to svaka 170++ eur, dok p10 lite ide oko 150e, to mi vise odgovara.
da li je A1 bolji po perf. u odnosu na ove huawei?
Oko 200e je Non-Lite verzija Honor 8, koja je daleko bolja od Honor 8 Lite i P10 Lite.

A1 mnogo bolje(fluidnije) radi od P10 Lite i H8 Lite. Kamera je bolja takodje, kao i interna(ako se ide na 64gb verziju A1). A1 ima i bolji zvuk na 3.5mm izlazu, kao i bolji zvucnik.
 
Honor 8 ide sa 4GB ram, a P9 sa 3, tako da bih pre isao na H8 :)
 
Nazad
Vrh Dno