Šta je novo?

Preporucite telefon do 150 evra

HAD~

Slavan
Učlanjen(a)
20.03.2011
Poruke
1,441
Poena
245
Hocu da kupim fon i budzet je max 150 evra a moze i manje. Posto novo nema nista da valja za te pare voleo bih da mi preporucite neki polovnjak. Za sada mi je na umu iphone 5s, iphone 6, iphone se, nexus 5 i to je otprilike to. Nisam zahtevan korisnik ali cist android ili ios su pozeljni zato sto imaju cist sistem. Kamera je bitna, brzina i da glatko radi.
 
Klasika, Mi A1. Polovan za malcice vise od 150e, novih vec ima za ~170 na oglasima. Sa tvojim zeljama nema smisla uzimati nista drugo. Stock Android, SD 625, skroz pristojna kamera(ubacis GCam i pesma, nije komplikovano), 4GB ram, dobar zvuk.

Mnogo bi izgubio ako bi uzeo za 120-130e telefon, nema nista posebno interesantno. Mozda Nokia 6 polovna(opet 140-150e minimum), SD 430, FhD ekran, 3/32, ali losija je od A1, a cena je slicna. Nokia 5 moze da se nadje za 120-130e, isto stock sistem, ali SD 430, 720p ekran, 2/16, dosta losije od A1.
 
Poslednja izmena:
Hocu da kupim fon i budzet je max 150 evra a moze i manje. Posto novo nema nista da valja za te pare voleo bih da mi preporucite neki polovnjak. Za sada mi je na umu iphone 5s, iphone 6, iphone se, nexus 5 i to je otprilike to. Nisam zahtevan korisnik ali cist android ili ios su pozeljni zato sto imaju cist sistem. Kamera je bitna, brzina i da glatko radi.

Za tu cifru iP ne bih razmatrao uopste,sestica ne radi bas glatko kao na prethodnim verzijama iOS-a,da ne spominjem to da je baterija vec zrela za menjanje kod uredjaja koji su stari po 3-4 god. To ti je dobronameran savet,mozes dobiti brzinu,fluidnost i solidnu kameru ako dodas jos 50-100 e za polovan SE ili 6S,sve ispod toga bih zaobisao.
 
Poslednja izmena:
Mislite na dobar primerak se? Memorija mi nije bitna jer u telefonu ne drzim nista sem 5 6 aplikacija, do 100 slika i do 50 pesama. Uglavnom mi sluzi za komunikaciju, surf i slikanje. Pozivi i poruke normalno. Znaci od svih SE je najbolji?

Ja sam cuo da ce ios 12 da preporodi uredjaje. Jel to tacno ili se samo prica?
 
Da,mislio sam na SE. Ako ti memorija nije bitna,kao ni velicina ekrana,ne bih razmisljao na tvom mestu,ako se uklapa u budzet neki polovan primerak,dobro ocuvan. Radi on lepo na 11.3,a za 12 cemo videti jos,verujem da ce se samo dodatno fokusirati na stabilnost i brzinu.
 
Ne bih ni ja razmisljao, A1 all the way :)
 
iPhone i dobra baterija nikako ne idu zajedno
Hoćeš mob sa odličnom baterijom, ovako nešto. Nov, sa punom garancijom.
P.S. ne reklamiram ih, slučajno natrčah. Ima test na benču, uz napomenu da poslednji apdejt donosi Nougat i ispravlja bag sa wi-fi-jem.
 
Poslednja izmena:
Adut...joj. Dobro, u odnosu na klasične IP modele, 4" ekran i nula od funkcija čine ga malim potrošačem.
Ne interesuju me pristrasna iskustva korisnika po netu, vidim i sam. U bližoj okolini imam 3 korisnice i jednog korisnika dotičnog, svi ga koriste različitim intenzitetom. Inače moj prijatelj ima službeni 6s, neki poznanici od 5-ce do 7-ce, mnogi su dugogodišnji korisnici. Imam dosta informacija iz prve ruke. Apsolutno me ne interesuje da se sa nekim raspravljam i dokazujem.
I rekao sam iPhone i dobra baterija, nisam precizirao model.
 
Poslednja izmena:
Pa tim jos gore sto generalizujes,tu onda spadaju i Plus modeli,koji su opet u samom vrhu po tom pitanju :D U pravu si,svi korisnici po netu su pristrasni,bolje da informacije iz "prve ruke" potrazimo od prijatelja,poznanika i kumova... Zasto bi inace ovde tracili vreme :smash:
 
Adut...joj. Dobro, u odnosu na klasične IP modele, 4" ekran i nula od funkcija čine ga malim potrošačem.
Ne interesuju me pristrasna iskustva korisnika po netu, vidim i sam. U bližoj okolini imam 3 korisnice i jednog korisnika dotičnog, svi ga koriste različitim intenzitetom. Inače moj prijatelj ima službeni 6s, neki poznanici od 5-ce do 7-ce, mnogi su dugogodišnji korisnici. Imam dosta informacija iz prve ruke. Apsolutno me ne interesuje da se sa nekim raspravljam i dokazujem.
I rekao sam iPhone i dobra baterija, nisam precizirao model.

Kako nula od funkcija kad je u njemu spakovan iphone 6s? Samo moze da bude jaci od njega jer ima manju rezoluciju ekrana. To je 6s u malom.
 
Da, svakako.
Nije ovo tema za takve diskusije. I rekoh da se uopšte ne upuštam u njih.
Dao sam čoveku predlog, razmotriće ga ako mu odgovara.
 
Pa za sad mi je SE na prvom mestu. Kakav li je on sa baterijom? Nije od presudnog znacaja al da bude pristojna.

Nov SE ima odličnu bateriju, moje korišćenje 2 dana:
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?405000-iPhone-8-8-Plus&p=5466728&viewfull=1#post5466728

Ima SE stvarno dobru bateriju, ali mali displej za današnje pojomove, koristim ga za drugi fon. Ekran je veoma dobar, kamera odlična, zvuk na izlazu za sluške slabiji od ostalih iP. Ako ti nije problem mali ekran, SE je odličan izbor. Između A1 i SE, da gledam glavni i jedini fon, bio bi to svakako A1 koji sam nosio par meseci, veći displej je presudna stavka u mom slučaju. Što se tiče rada, oba su korektna tj. egal, nešto iP završi brže, nešto A1. Ne igram igrice i to ne komentarišem. Zategli su oni lepo nov android i nemam zamerke na njegov rad na A1, sa druge strane iOS11 mi na 7 ne radi lepo kao iOS10 na SE, više sam zadovoljan radom SE iOS10 ili A1 na androidu v8.
 
Nemas razloga za brigu,11.3 radi skroz ok,baterija se takodje stabilizovala. Imas na yt poredjenje,tj speed testove VS iOS 10.3.3,ako te bas zanima. Kukali smo na prethodne verzije 11-ke,kako na ram menadzment,tako i pojedine bagove koje su ionako uglavnom primetili korisnici koji su koristili i prethodne verzije iOS-a. Tako da to tebi sada ne igra nikakvu ulogu,sasvim pristojno radi,pusti @Ivana koji trazi dlaku u jajetu. :p
Jedino bi ti za surf bio bolji A1 ili nesto drugo sa vecim ekranom,ako ti je surf prioritet vec. Ali i u tom slucaju treba da cujes "losu stranu medalje" koju niko ne spominje,pozeljno je da budzis gcam za korektne fotke,zvuk je bio katastrofalan kod video snimanja,a nemoj da se zacudis ako dobijes mrtve piksele kao prilog :d Ali generalno je to to za tu cifru,ne moze bolje.
 
Poslednja izmena:
Izmedju 5s i 6 je najmanja razlika ikada sto se tice hw,ne mislim na dizajn,nego cipset i ostalo. Zato kazem,SE ili 6S gledaj,cipset je skoro duplo bolji,duplo vise ram memorije,itd... Mnogo bolje guraju 11-ku.
 
Mislim da je pala odluka. SE sa garancijom do kraja godine iz mts. Dogovorio sam se sa covekom pa ako bude u ok stanju njega cu. Nadam se da necu da pogresim.
 
Sačekaj malo, najverovatnine apple predstavlja novu verziju SE uskoro...
 
Pa svejedno, bice to skup fon.

A ako mi se ovaj ne svidi kad ga budem video, da li ce 5s da mi radi posao neko vreme? Odgovara mi ta velicina i nisam bas neki zahtevan korisnik. Koliko jos apdejtova ce da dobija 5s?
 
Kupi SE i uzivaj, odlican kompakt fon u svakom smislu. Ako ti SE iz nekog razloga ne bude odgovarao onda ne vidim kako bi 5s mogao da bude apgrejd.
 
Meni je najveća mana na se sam ekran. Baš je loš, vidi se da je par generacija star telefon. Moja preporuka xiaomi a1. Mnogo ozbiljniji telefon od SE.
 
Da, panel je mogao da bude malo bolji ali opet ako hoce sto bolji kompakt fon za tu cenu nema drugi izbor osim mozda polovan Sony X compact za nesto vise novca ali je veci uredjaj (doduse sa primetno vecim ekranom) i tesko se nalazi sa domacom garancijom. U svakom slucaju SE je zmaj mali fon i apsolutno razumem zasto bi neko pre koristio taj model a ne kineske i ostale 'droide slicne cene.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno