Šta je novo?

SXT lite5 ili extended range ruteri

vucko83

Čuven
Učlanjen(a)
26.12.2001
Poruke
807
Poena
620
Procitao sam par tema ali me malo zbunjuje dal je je ovaj sxt "usmereni snazni ruter" ili je koristan samo u bridge modu.

Delio bi internet sa drugim stanom , prozor na prozor 50m bez zidova. U principu laptop nekad "dobaci" do ovog mog budjavog sbb-ovog rutera koji ne stoji na prozoru nego na stolu.

Mislio sam da pokusam da prvo uzmem samo jedan ovaj uredjaj i pokusam kao ruter da ga iskoristim (mada sumljam da mobilni mogu da posalju dovoljno jak signal nazad ma koliko antena bila osetljiva ili mogu?). Ako to ne radi onda mi ne preostaje nista nego da uzmem 2 kom u bridge + ruter sto izadje oko 20000

Da li onda oni extended range ruteri rade posao na toj distanci? Vidim da se neki dobro bore i sa par zidova po iskustvima ljudi. To bi bilo najelegantnije resenje, jos kad bi mogao da usmerim antene da pucaju na prozor (zato mi je paznju privukao sxt)
Uspeo sam samo da nadjem da probam obican UniFi AP ali nisam nesto zadovoljan, morao bih da ga izbacim kroz prozor...znam da zavisi dosta od okoline i buke, ali mi ne deluje da je ovde prezaguseno+opticka je vidljivost
 
Koliko vidim na sajtu, rade samo sa pravnim licima?
 
Ja sam kod njih kupovao kao fizicko lice (nisam odavno), zvao tefonom pitao da li imaju (usb wifi kartica je bila u pitanju) i otisao u Bregalnicku i kupio.
 
lite5 model izgleda dolazi sa licencom level 3 (CPE), moze samo da se koristi kao Client and Bridge, nema podrsku za Access Point koji ti je potreban ako neces da uzimas jos jedan dodatni wireless uredjaj za drugu lokaciju.
 
Cisto savet ko razmislja, extended range ruter na primer tp link 841 sa kao high gain 9db antenama..slabiji domet nego sbb cisco modem. Tako da izleda nista bez ozbiljnih antena ili ovog sxt uredjaja ( ne verujete reklami:)
 
Nazad
Vrh Dno