Šta je novo?

Stigao mi je neispravan HDD od radnje na E, sta ciniti?

Marezz

Slavan
Učlanjen(a)
14.11.2010
Poruke
1,403
Poena
225
Zdravo narode, narucio sam pre par dana HDD Toshiba 3TB iz radnje na E. Danas stigao ali je neispravan. Kada ukljucim racunar, disk pocne da zuji na svakih pola sekunde-sekund sve dok se ne pojavi POST ekran. BIOS i operativni sistem ga ne vide.. Probao sam drugi SATA 3 port i kabl, kao i kabl za napajanje na kojima trenutni HDD radi.. Narucio sam disk online, nema vidljivih fizickih ostecenja ali sumnjam da se ostetio u transportu. Sta je najbolje da uradim?
 
Ako je uzet online, mozes da ga vratis bez pogovora u roku od 14 dana.
Vracaj nazad odmah i reci sta je u pitanju i trazi drugi odmah jer na to imas pravo.
 
Cek, mogu da ga vratim bez pogovora iako je neispravan? Hmm.. Zar prihvataju tako nesto?
 
Pa pobogu imas vazecu garanciju, sto se cudis ?

Jok vracaces im ispravan hdd :D
 
Zoves njih, kazes da je stigao neispravan, opises sta se desava, oni naruce isporuku do njih ili ti o svom trosku (ne znam tacno ko to radi i placa) trazis drugi da ti posalju ali ce oni sigurno to preko servisa da rade i potrajace jer hoce da se uvere da ti nisi ostetio hdd.
 
Pa očigledno je da se oštetio u transportu čim cakće. Verovatno je kurir negde ispustio a ovi kad su slali nisu lepo zaštitili robu.
 
Ja sam imao isti slučaj, ali sam pogrešio što nisam slikao disk pre slanja na reklamaciju, odbili su mi je jer je bio slomljen plastični deo kod priključka za napajanje,a ja sam ubudjen da nisam to slomio.

Slikaj toobavezno pre slanja, čak ne bi bilo loše da im i slike pošalješ.
 
Nisam slikao ali sam im odneo licno. Stoji u zapisniku da nema fizickih ostecenja.
 
Ja sam jednom naručio HDD poštom i nikada više. Kuriri kao da su fudbal igrali sa njim. Lim na ćoškovima je bio ulubljen od udaraca, mada je i pakovanje bilo kriminalno loše. Reklamirao sam sa fotografijama, poslao nazad i dobio nov.
 
Takodje mi je dosao mrtav 8TB hdd, jos su me zahebavali kuriri (ali sam im i vrati, pa nece vise, nikad), prodavci su dosli po neispravan hdd licno (iz firme) i doneli drugi hdd licno na vrata...
 
Za svaku reklamaciju radnja/servis mora da resava transport!
 
Mora da je od transporta,prosli HDD slao preko postexpress i ostetili,kupcu stigao neispravan tj cakce.
 
Kliktanje (caktanje) ne mora biti znak neispravnosti, ima ih koji se tako glasaju...
Ako radi, ako nema problema u radu sem sto se cuje kliktanje glava zbog parkiranja hdd onda jeste ispravan.
 
Nemam komentar stvarno :D
 
Primer jeste malo extreman. Ali ljudi ne kapiraju da je marza u maloprodaji 3-10%. Da se ovaj nece obogatiti od tvog diska. Da nije kriv ako mu neko u kesicu stavi neispravan disk, jer ne moze svaki da testira.
Ne mora da se vadi zardjala kasika svaki put kad nesto otkaze. Slanje nazad reklamacije da, ali ja sam misljenja da klijent treba da dostavi problematicni uredjaj o svom trosku na mesto gde ga je kupio.
 
Ja sam samo napisao ono sto zakon kaze. Oni svakako imaju ugovore sa kurirskim sluzbama, ne placaju dostavu isto koliko i "normalni" ljusi. Nabavne cene za sve te uredjaje su smesne svakako, a cene prostora, odrzavanja firme i ostalo, to kupca ne bi trebalo da zanima.

S obzirom da vecinu reklamacija resavaju u najduzem mogucem roku, ne bi mi palo na pamet da o svom trosku saljem uredjaj.
 
Poslednja izmena:
Primer jeste malo extreman. Ali ljudi ne kapiraju da je marza u maloprodaji 3-10%. Da se ovaj nece obogatiti od tvog diska. Da nije kriv ako mu neko u kesicu stavi neispravan disk, jer ne moze svaki da testira.
Ne mora da se vadi zardjala kasika svaki put kad nesto otkaze. Slanje nazad reklamacije da, ali ja sam misljenja da klijent treba da dostavi problematicni uredjaj o svom trosku na mesto gde ga je kupio.

Veš mašinu, zamrzivač, šporet ili misliš samo na hard disk?
Pošto je kupljen online, da li treba da vidi gde su im serveri pa da tamo pošalje?
 
a sta ako posaljes uredjaj a utvrde da je ispravan?
A sta ako se posalje neispravan(koji recimo radi, ali ne kako treba) uredjaj, pa kupac ceka 30 dana da bi dobio poruku da nije uvazena reklamacija?

Sta je sa uredjajima koji ostete u transportu/servisu pa prave ljude na (mjau :D), pa ako ljudi nemaju dokaz da su poslali neostecenu robu gube garanciju?

Sta je sa tim sto namerno zaobilaze zakon koliko mogu? Skoro sam reklamirao nesto, napisao na zahtevu da zelim povracaj novca, cekao 30 dana naravno i dobijam poziv "odobrena je zamena za drugi uredjaj". Da ja ne poznajem zakon, verovatno bih pomislio da nemam pravo na povracaj novca. Kada sam rekao da zelim povracaj novca, cekao sam vise od 10 dana nakon recenice "pozvace vas uskoro sa vise informacija", da bi na kraju ja zvao i trazio da se regulise istog dana, sto je i uradjeno.

Naravno, postoji i druga strana, ljudi koji reklamiraju(eventualno i namerno pokvare)/traze raskid za ispravne stvari, secam se slucaja, sa foruma, gde je trazen raskid ugovora jer je coveku "bilo zao sto je dao 11.000 na memoriju". Troskovi poslovanja..
 
Poslednja izmena:
Troskovi poslovanja pogoduju velikim sistemima. To da ti mozes da vratis uredjaj jel ti se ne svidja samo na prvi pogled stavlja kupca u povlasten polozaj.
Na taj nacij je pobijena sva konkurencija i maloprodaja se svela na jedno slovo. A ko drzi i noz i pogaci odredjuje i cenu....
 
Nazad
Vrh Dno