Šta je novo?

Rog Strix B350 Bagčina

Dovahpig

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
19.12.2011
Poruke
2,704
Poena
230
Braćo imam problem sa ovom pločom + R3 1200. Svako setovanje preko 3500mhz rezultuje zaključanim množiocem na 15.5 i brzinom od 1550mhz. Nema šta nisam probao. Novi bios, memorija default, clear cmos..

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Šta si radio sa naponom? Ne znam kako je na Asusu, ali na MSI B350 pločama, ako ostaviš napon na automatskom modu, dešava se isto. Tako da je neophodno promeniti to. Ako postoji opcija, menjaj ga preko offset-a a ne na fisknu vrednost, da bi ga spuštao u idle modu. I po navodima MSI-a, to nije bug već feature :d
 
Mali update:
Ako stavim offset u +, nebitno koja voltaža dešava se isti bug.

Ako stavim u - i smanjim napon za jedan korak onda množioci rade redovno. Na 3.8 ghz je stabilan.

E sad preko ryzen mastera na 1.3v je na 4ghz stabilan ali smara taj master. Stvarno cu popizdeti

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Onda stavi fisknu vrednost napona u BIOS-u. Mada iskreno, ne znam zašto si uopšte kupovao R3 1200 i tu skup(lj)u ploču, kad si za isti ili manji novac mogao da uzmeš R3 1300X ili još bolje R3 2200G i da ne ulaziš ni u BIOS ni u Ryzen Master
 
Nema fiksna, ima auto / offset + - (ili ja ne mogu naći?)

Ploču sam uzeo zbog alc 1220 kodeka najviše. Nije ni ni skupa u madjarskoj uopšte.




Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Napredak!

Ovoj ploči treba malo titrati i sluša.

Voltaža da ne bi zakucao mora u offset pa po jedan korak dignuti pa save pa ući u win pa restart pa ponovo u bios pa dići za još jedan stepen i tako sve..

Ako se digne dva koraka više odmah zakuca množilac.

Uspeo sam r3 1200 da nasviram na 4ghz na 1.275v, trenutno sat vremena vrti prime stabilno sa hyper tx3 kulerom. Temperatura 62C, odusevljen!

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Dobar si primerak ubo. Moj sa tim naponom ne može ni 3.7 GHz :D Mada ja moj trenutno držim na stock-u. Inače, ja sam gleado da pobegnem od ALC1220, pošto se ne miriše sa linuxom. Tj. bar nije u nekim ranijim verzijama kernela, ne znam kako je sad
 
Digao sam na 1.3v ipak, aimp mi je izbacio tokom prajmovanja. Evo sad sve guli, bas sam zadovoljan. Ne znam dal da probam jos da dignem ili da se bacim na ram. Ram preko d.o.c.p radi na svojih deklarisan 3000mhz.

Ima li nesto gore od prajma za testiranje? Sa nekom statistikom temperatura i sl?

Alc1220 je bas solidan, tu negde sa xonar dg rekao bih. Nervira me onaj asusov sonic suite koji se instalira u paketu. Djubrarija obicna.
 
Poslednja izmena:
Prime95 je i vise nego dovoljan, ubija ga AVX-om, takvo opterecenje sigurno nece imati u realnom radu. Doduse, tek posle sat vremena krece pravo P95 przenje :D

Ako prolazi P95 na 4GHz sa 1.3V, odlican primerak, kod mene 1300X za 3.9GHz trazi skoro 1.4V(nije vdrop pod opterecenjem u pitanju). Zato na 3.8GHz 100% stabilan sa 1.325V, nisam probao nize, prehladice se :D

Sto se ocitavanja tice, HWInfo64 je odlican.
 
Poslednja izmena:
Danas sklapam drugu identicnu masinu posto sam uzeo od svega po dva, doduse tamo ce biti box pa cu videti limit

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Pa da, kao da je neka zastita protiv przenja procesora

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Drugi build 3.8ghz na default voltazi, isti bagovi isto sve.

Probao sam na prvoj masini 4.1ghz , butuje ali puca prime, cim dodam voltazu pa i za jedan korak zakuca ga na 1550mhz :( kakav smor a proc osecam moze 4.2ghz stabilno.

Digao sam i ram sa 3000 na 3200mhz, tajminzi 15-17-17-35. Sutra cu da se igram malo vise

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Kingston HyperX Predator 3000mhz

Inače izašao novi bios al bag je i dalje tu.

Zadnja Asus ploča koju ću kupiti, mada nije da nisam zadovoljan sa 4ghz

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nisam siguran al mislim da su Cpu limitirani da ne mogu preko 4Ghz.
 
R1xxx imaju zid kod 4ghz, ni tr ne idu preko 4ghz. R2xxx idu do 4,4ghz.
 
Gluposti, ploča limitira.
Primer 3.6ghz oc + taj napon koji sad koristim za 4ghz, i povećam za samo jedan korak zakuca ga na 1550mhz (kucajte u gugl poznat bag)

Procesor mi butuje na 4.1, al cim ga opteretim prajmom zakuca. Sa vecom voltazom mislim da bih mogao 4.2

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Evo malo testova R3 1200 na 4.2ghz

https://valid.x86.fr/h8brjz

1.jpg

ignorisite 3.9ghz sto pise , klokovano je rajzen masterom a cinebench ocitava vrednosti iz biosa
2.jpg

Igrao sam i FC5 20ak minuta, skroz stabilno..
 
Na 4.3ghz zakucava kod testiranja, mozda bi moglo sa jacom voltazom al necu da se igram vise i ovo je vrh. Jos samo asus da popravi bios...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nije prećerivanje ako ćera ;)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno