Šta je novo?

Addiko banka

havijer

Slavan
Učlanjen(a)
07.08.2005
Poruke
2,946
Poena
405
Ima li neko iskustva sa ovom bankom? Razmišljam se da iskoristim ovih 4000 dinara koje nude ako se otvori račun i prenese plata.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Moja savet:

Što dalje od te banke. Raspad živi. Zatvaraju poslovnice, nemaju keša da plaćaju kirije. Kad povlačiš novac kao zub da im vadiš. Ograničenja na sve strane.

Pre neki dan su poslali pisma nama koji imamo devizni račun da će početi da naplaćuju održavanje. Meni ostalo 2e na tom računu i idem danas da ga ugasim.
 
Poslednja izmena:
Meni nije nikada bila dovoljno interesantna, ali ako mislis da ti znaci tih 4000, imaj na umu da su im racunu primetno skuplji od vecine, i nekako razbacano sta se dobija.

Imas i u Telenor Banci tu neku ponudu od 5000 "kao garancija kvaliteta", ali ne kapiram sta im to znaci ;) Dobijas 5000 da dodjes, ili 5000 ako nisi zadovoljan... nesto mi je tu cudno :)

RF cesto ima takve promocije za prenos plate isto. (u sve tri banke je uslov prenos plate)
 
Imam jednu malu njihovu poslovnicu na 100m od zgrade. Nikad žive duše nema unutra pa sve obavljam s vrata, ne čekam. To je jedini razlog što sam ovoj banci. Otvorio sam kod njih običan devizni račun, i jednom mesečno udjem samo da podignem pare. Kad sam prvi put ušao, da se raspitam za uslove, rečeno mi je da se priliv u dolarima i evru ne naplaćuje. Nekoliko puta sam ih molio da provere ovo. Češljali su knjige starostavne, pitali preko telefona nadređene, i konačno mi rekli da nema održavanja i da mi ništa neće naplaćivati. Naravno da mi svaku uplatu masno naplate. Kad sam sa prvom uplatom video šta su mi uradili došlo mi je da im glavu razbijem. Medjutim, u Intezi sam za isplatu svaki put morao da čekam po sat vremena. Inteza je neverovatno zaguzvana u mom kraju, i jednako ne znaju šta govore. Ja kad bih u svojoj profesiji toliko ispromašivao verovatno bih visio na Terazijama. Da rezimiram, nemam bogato iskustvo u Addico banci, jednom sam nešto pitao i iz cuga sam dobio pogrešan odgovor.
 
Ja u telenor imam običam racun, bez odrzavanja. Svidja mi se njihova aplikacika, sms i email instant obaveštenja. Vrlo korektni, ali to mi nije primarni racun. Niti bi mr nešto tipa 4000 rsd poklona privuklo. U kapitalizmu nema poklona, sve ti oni naplate.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Traže prenos plate i minimalno 12 meseci da budete njihov korisnik. Najjeftiniji račun je 340 dinara x 12 meseci = 4080 dinara
Prevedeno na srpski daju prvu godinu besplatno korišćenje (čak i malo manje), ali lepše zvuči kad kažu poklon 4000. Marketing je čudo...
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nisam video taj račun. Loše im je optimizovan sajt za mobilne prikazuje samo prva 3, tek sad na desktop view vidim i taj.

Ali opet nije velika razlika znači 14 meseci besplatno to ne menja poentu...
 
Ima i Osnovni (260) i Start (130).
Ali ovaj od 380 ima nesto sto vredi. Ovo ostalo se dobija za 150 u RF, a verovatno moze i da se dobije 6000 za prenos nekako (nema uvek, ali cesto ima).
 
RF nema u mom gradu tako da mi nije interesantan.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Krs banka skroz. Ja sam refinansirao stambeni kredit u drugoj banci i zatvorio racun kod njih.
 
To je bivša Hypo banka. Inače su dno dna. Platio kola preko njih u subotu jer je diler imao račun kod njih, pare stigle u sredu ili četvrtak. Lagali, petljali...
Posle toga preneo štednju u drugu banku. Ostalo mi nešto para na tekućem deviznom i stiže mi neka obavest pre par dana. Tako je napisana da ću otići da vratim karticu i zatvorim račun.
Imao svoju bankarku, pa žena otišla i dodelili mi neku čobančicu. Devojka jede, dovikuje se sa nekim dok razgovara sa tobom.
Bilo je tu i normalnih ljudi, ali izgleda da je neki nepotizam radio...


Via RN4x
 
Slucajno nabasah na ovu temu, stara je, ali da ostavim komentar koji ce mozda nekom biti koristan, posto sam nepunih 15 godina u ovoj banci (pri cemu mi je ovo bio glavni racun do nedavno).

Skracena verzija cijele price se poklapa sa ovim gore ispred recenim - zaobidjite ovu banku u sirokom luku.

Kao sto je napisao bmibmc, ovo je bivsa Hypo banka. Prvi racun koji sam kod njih otvorio (nekad 2005/2006. godine) je bio devizni, a kroz godinu-dvije otvorio sam i tekuci za stipendiju (a kasnije sam se brzo i zaposlio). Da ne bih puno duzio, bili su odlicna banka dosta vremena, bar za moje potrebe, posebno sto su medju prvim imali normalan eBanking bez nekih tokena, CD-a i sl. gluposti, a koji je radio posao. Takodje je meni kao covjeku iz BiH odgovaralo sto su im bankomati bili uvezani, pa sam jako lako raspolagao novcem (bez ikakvih provizija) u BiH i regionu generalno (gdje su imali poslovnice). Nekad od 2011/2012. sam imao i licnog bankara, zenu koja je znala svoj posao i zaista bila pravi "licni bankar", sto je olaksavalo zivot i stedilo vrijeme.
A onda, 2013. je na red dosao moj stambeni kredit, imali su trecu najbolju ponudu (od svih banki) za tada subvencionisani kredit (koja btw nije bila puno losija od one najbolje) i tako ja uzmem i stambeni kredit kod njih (iako sam bio ubijedjen da je doslo vrijeme da se razilazimo, jer nisu bili nesto kreditno orjentisani, bar za stambena pitanja). I to je ujedno bila i najveca greska! Zakljucao sam se na neki nacin tim kreditom kod njih (po ugovoru nisam mogao zatvoriti racun, niti prenijeti platu drugdje), a taman godinu-dvije nakon uzimanja kredita poceli su da nevjerovatno brljaju sa poslovanjem, postaju jako neprofesionalni i da ne nabrajam dalje. Vec tad sam poceo da odbrajam dane kad cu otplatiti ili refinansirati kredit i otici od njih.

I taman kad sam mislio da ne moze gore, doslo je do promjene vlasnika, rebrand-iranja ili cega god, da li je to bilo 2017. ili 2018., ne sjecam se tacno, ali kad su postali Addiko, tek tada se sve raspalo (iako sam bio ubijedjen da su vec bili najlosija banka u Srbiji). Ali moze to i gore... Taman brzo potom je banku napustila i moja dugogodisnja licna bankarka, i bukvalno se promijenila citava garnitura zaposlenih... A zaposlili su, najblaze i najkrace receno, brdo amatera (cast izuzecima sa kojim nisam imao kontakta).
Pri svemu ovome, sve sto je valjalo su lagano ukidali ili pogorsavali, do te mjere da mi djeluje da neko sistematski hoce da ugasi ovu banku. Evo par stvari: ukinuli su stambene kredite, pa ako je neko vec imao kredit kod njih (kao ja) prakticno je bio osudjen na propast - ne mozes prenijeti platu da bi dobio drugdje kredit, a oni to uopste ne nude - pat pozicija. Doduse, izlaz je bio refinansiranje... Zatim, konstantno poskupljuju usluge koje su prakticno toliko ogolili da ne vrijede ni dinara (a i dan danas konstantno dizu cijene), ukidaju sve sto je valjalo, osoblje jako neljubazno i sa ponasanjem kao da smo zajedno cuvali ovce. Pazite, mogao bih nabrajati do sutra, ali poneta price je - bjezite od ove banke i ne osvrcite se! Zaista, ocajni su, ocajni...

Ja inace ovih dana konacno zatvaram racun, nesto ranije sam regulisao stambeni kredit i postao slobodan covjek. :D
 
Poslednja izmena:
Da li se situacija promenila? Meni ne trebaju nikakvi krediti ,ni 'povoljnisti' . Naprosto, prelazim iz mts banke , koristim najosnovnije funkcije kao što su e/m banking, online kupovina, transakcije sredstava, plaćanja u inostranstvu i sl...a vidim da imaju i sve te opcije iz Viber aplikacije što pojednostavljuje. Zatim, plaćanja putem skeniranja QR code-a, ili slikanjem fotografije računa ..
 
Za osnovne potrebe su vjerovatno ok, pogotovo sa tim novim "online" racunom i sad kad su druge banke digle cijene (mada su i oni skupi na ostalim paketima). Ali u poslovnicama je vjecito guzva (bar u NS-u, za BG je neko rekao da i nije toliko) i druga velika mana je sto nemaju multifunkcionalne bankomate (dakle, ako zelis da bilo sta radis sa devizama, red i cekanje zbog izuzetne sporosti).
 
za guzve mogu da povrdim za addico hill ili vec kako se zove u trgovackoj ekspozitura. radnici jesu ok, ovi sto ne radi na salterima. ali na salterima su zaista spori. retko idem. i obicno cak i kad je je max dvoje ispred sacekam i po 15tak minuta.. nema mnogo ljudi generalno ali je svakako sve na salteru sporo. nije haos kao u kombank ili intesi ali i dalje nije sjajno.barem ovde gde ja idem (ne cesto istina)
 
Otvorio sam mRačun ,putem njihove aplikacije. Ispitali su me sve što su mogli, KYC i borba protiv finansiranja terorizma :cool: , Stigla SMS notifikacija da je kartica poslata na adresu, baš sam se iznenadio, bili su brzi, (čekam poštara još uvek), danas dobih mail iz attach-a.
Je l' to Addiko banka često izvodi neka unapređenja sistema? Pitam jer sam čitao komentare da uvek nešto popravljaju ,a da im plaćanje računa putem slikanja računa ili skeniranja QR koda, ne funkciiniše, kao ni opcije iz Viber chat bot-a..
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-06-30-22-59-31-997_com.google.android.gm.jpg
    Screenshot_2021-06-30-22-59-31-997_com.google.android.gm.jpg
    122.5 KB · Pregleda: 32
Da, cesto su radili neka unapredjenja sistema, ali ja iskreno nikad nisam "uhvatio" momenat da neka od kartica ne radi. Vjerovatno zato sto su ove "popravke" uglavnom bile iza ponoci. A mozda i malo srece... :D
 
Ko sada otvori ovaj mRačun do kraja god je besplatno odrzavanje a posle toga kao do sada 150 din mesecno. Takodje, ukoliko se racun otvori do 30.09. i u roku od 60 dana se prenese zarada/penzija daju bonus od 3.000 din.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Ja sam otvorio mRacun, procedura je bila brza, preko aplikacije, video poziv sa operaterom, snimili mi licnu i jos ponesto, dosta pitanja i racun odmah aktivan, kao i aplikacija i ebanking, kartice stigle na adresu, kurs odlican za kupovinu evra 117.71-117.72, placanja 20 dinara, odrzavanje 150 din, sve super.
Ali sada digose placanja na 50 din i to obicna, hitna su mislim 80, pa preterase ga, verovatno gasim i vracam se u mts banku, tj sada postansku
 
Možeš li da preciziraš šta su podigli na 50rsd?
 
Bezgotovinski nalozi za prenos novca su sa 20 povecali na 50 din. Znaci ako saljes nekome novac u drugu banku ili placas neki racun platices 50 din. po nalogu.
 
Ne znam kolika je provizija u mts banci kada šalješ novac iz MTS banke u neku drugu..
Što se tiče plaćanja računa,uvek je bolje koristiti aplikaciju iz koje plaćaš račune..m-banking ili e-banking. Ono što mi ne odgovara kod Mrs banke jeste trajni nalog koji je ograničen na svega par vitalnih firmi, EDB..i sl. ,još uvek u listi nemaju sve operatere, tako da trajni nalog u MTS banci nema smisao.
 
Nema provizije za placanja u mts Banci tj. sada PS za Racun Plus. To ulazi u cenu odrzavanja i ne placa se dodatno nista.
 
Nisam znao da su podigli toliko placanje/prenos na racun u drugoj banci. Nisam skoro placao nista sa tog racuna, a kako stvari stoje - i necu, nego cu lepo da odem i zatvorim racun. Steta, bas mi se dopada njihova mobilna aplikacija, jedna je od boljih, to je sigurno.
 
Šta mislite o ovoj ponudi (uzmeš 100.000 RSD, vratiš oko 100.006 RSD)?


Na sajtu stoji isto sledeće:
  • Ponuda kredita važi samo za nove klijente
  • Dinarski gotovinski kredit sa fiksnom kamatom tokom celog perioda otplate
  • Iznos kredita od 30.000 do 100.000 dinara
  • Rok otplate – 12 meseci
  • Nominalna kamatna stopa 0,01% , EKS 0,01%
  • Bez obavezanog prenosa zarade
  • Bez otvaranja računa u Addiko banci
  • Jednokratna naknada za obradu zahteva - 0 RSD
  • Mesečna naknada za vođenje kreditne partije - 0 RSD
  • Isplata na račun u drugoj banci po nalogu korisnika
  • Bez troškova povlačenja osnovnog izveštaja iz Kreditnog biroa i izdavanja menice
Međutim, kada pokušate da aplicirate za kredit, u uslovima prihvatanja onlajn zahteva stoji da ste saglasni sa prenosom zarade u banku, iako se navodi i u reklami da to nije neophodno.
Capture.PNG
Meni deluje previše nerealno ovako povoljan kredit, a čak ne morate ni postati klijent. Kakva je "caka" ovde u pitanju i šta oni imaju od toga onda?
 
Bilo je ranije diskusije o ovoj ponudi i navodno to tako samo stoji, a da se tokom procesa video identifikacije sve odvija uobičajeno kao što je predstavljeno na reklami. Caka je naravno što ponuda važi uz ugovor na daljinu (kao mRačun ili Raiffeisen iRačun) pa će biti potrebno da pripremiš i očitanu ličnu kartu na papiru prilikom video razgovora.
 
Bilo je ranije diskusije o ovoj ponudi i navodno to tako samo stoji, a da se tokom procesa video identifikacije sve odvija uobičajeno kao što je predstavljeno na reklami. Caka je naravno što ponuda važi uz ugovor na daljinu (kao mRačun ili Raiffeisen iRačun) pa će biti potrebno da pripremiš i očitanu ličnu kartu na papiru prilikom video razgovora.
Da dopunim temu preciznim informacijama - ova ponuda važi i u bilo kojoj poslovnici banke do 31. maja, a ne samo preko interneta. Zaista nema nikakvih skrivenih troškova, uslovi su isti kako je i navedeno.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Međutim, kada pokušate da aplicirate za kredit, u uslovima prihvatanja onlajn zahteva stoji da ste saglasni sa prenosom zarade u banku, iako se navodi i u reklami da to nije neophodno.
Pisao im ja mejl baš u vezi toga i rekli mi da nema potrebe prenositi zaradu ni tokom trajanja kredita ni u roku od 60 dana nakon isplate.
 
Nazad
Vrh Dno