Šta je novo?

Xiaomi Mi Max 3

Stigao fon pre 2 dana. Dobio ga sa 80% baterije, 36h mi je trebalo da dodjem do 25%. :)
Vec sam nasao neke bagove, tipa ako izaberete 18:9 format fotografija, kvalitet je UZASAN, pogledati fotke na 100% zoom ako niste sigurni. Obavezno izabrati samo 4:3 format, mnogo ostrije fotke. Takodje default launcher (jos uvek) nema opciju da se bira broj redova/kolona za ikonice, default je 4 reda.
Fon je klizav kao sapun btw, ceka se maska sa GearBest-a.
Igranjke na fonu je zadovoljstvo, cak i sitni Lode Runner.
Fullscreen gestures bas i ne rade perfektno, mnogo puta sam se mucio da povucem back u raznim aplikacijama. Vratio sam softverske tastere.
 
Stavi odmah Globe rom i vecina toga sto si naveo nece biti. Da, telefon je kao glicerinski sapun i za sada ga nosim u masci za Mi Max 1.
Stigle Bluetooth slusalice i Mi Band 3, jos maska i staklo i full :)

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Mislim da je stigao sa global rom-om, nema kineskog bloatware-a.
Prenesi utiske za Mi Band 3 mada meni ovako po slikama deluje ružno bas.
 
Mislim da je stigao sa global rom-om, nema kineskog bloatware-a.

I meni je stigao Max 1 bez kineskih gluposti ali nije bio Global. Verujem i da je tu ista priča. Postao je global onda kada sam ubacio MIUI 8.


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim na Globe rom, elem Mi Band 3 ie odličan, u odnosu na dvojku je poprilicno unapređen. Touch screen i onaj tastercic, veci ekran, vodootporan kompletno. Najvise mi znaci sto mogu da citam notifikacije na satu. Nije samo ikonica aplikacije, vecni sadrzaj poruke, email itd

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Koliko sam video ne postoji zvanicni globalni rom (za sada) vec samo custom-vendor globalni koje preinstaliraju na uredjaje prodavci.
 
Jel to izaso kad su ga predstavili u Hong Kong-u?

EDIT:

Sad videh da nije oficijalan...
 
Poslednja izmena:
Cek, zasto bi ja prelazio na global rom sa preinstaliranog? Oba podrzavaju OTA. Manje bagova, bolja optimizacija? Nisam siguran da li je vredno da sada ulazim u citavu tu pricu oko bootloadera i ostalih mumbo jumbo.
 
Meni je bootloader svakako bio otključan, pa sam samo odradio root i flashnuo Globe rom

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
jos samo kad bi se opet pojavili crni telefoni na KP, sve bi bilo dobro :D
 
Meni je bootloader svakako bio otključan, pa sam samo odradio root i flashnuo Globe rom

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
OK, manje posla. [emoji4]

Poenta prelaska na global rom je? Ako ću da flashujem, bolje odmah dok nisam sredio ceo launcher i aplikacije.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Nije kineski rom dobar za koriacenje, bio sam na kineskom romu za RN5 jer sam odande dobio fon, bolji je global za nas.

Naravno da moze sve da se instalira od Google aplikacija i vecina kineskih da se pobrise, ali nije to to. Ostaju neki kineski servisi, nadje se ponegde nesto na kineskom..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne znam, ja apsolutno ništa kinesko nisam našao, zato sam i zbunjen.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Nisi dovoljno trazio :)

U dialeru ima neke "top up with data" opcije, u plejeru za muziku neke subskripcije, Google aplikacije ne rade sve kako treba..

Secam se da kada se bilo koja aplikacija prvi put pokrece iz drugog launchera, izlazila neka upozorenja i jos neke sitnice, ne secam se tacno sta sve, ali je svakako globalni bolji za nas.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam, ja apsolutno ništa kinesko nisam našao, zato sam i zbunjen.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
OK, manje posla. [emoji4]

Poenta prelaska na global rom je? Ako ću da flashujem, bolje odmah dok nisam sredio ceo launcher i aplikacije.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
Our globeROM firmware is an unofficial custom firmware, available for all latest Xiaomi smartphones! Additionally to the optional ROM Builder modifications, it has the following basic features:

Multilanguage
Google Apps integrated
Removed Chinese Bloatware Apps
Optimized RAM usage
Optimized Battery (Screen-On-Time)
init.d scripting support

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Nisi dovoljno trazio :)

U dialeru ima neke "top up with data" opcije, u plejeru za muziku neke subskripcije, Google aplikacije ne rade sve kako treba..

Secam se da kada se bilo koja aplikacija prvi put pokrece iz drugog launchera, izlazila neka upozorenja i jos neke sitnice, ne secam se tacno sta sve, ali je svakako globalni bolji za nas.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Nisam nasao ni "top up with data" niti subskripcije u Music aplikaciji. Koristim Nova launcher trenutno i nikakva upozorenja niti sitnice se nisu pojavljivale.

I dalje sam zbunjen, posto ja imam sve i sto taj GlobeRom:
Multilanguage
Google Apps integrated
Removed Chinese Bloatware Apps,

a za optimizaciju nista ne mogu da tvrdim naravno.

Evo screenshot iz About Phone:

965e6acb82fd44b358c1f7da8dc2e5d9.jpg



BTW jel neko primetio koliko su fotke ostrije sa HDR on? Steta, jer mislim da su fotke mnogo lepse sa HDR off.
 
Poslednja izmena:
XDA gori od besa sto se prodaje Mi Max 3 sa hackovanim tj kuvanim kineskim romom
koji se vodi kao Global ...
Krenula je prodaja telefona na Taiwanu u zvanicnoj Xiaomi radnji tako da je poceo pravi global da se pojavljuje...
Sada bukvalno postaje kocka koji ce se rom izvuci kada se bude kupovalo kod nasih prodavaca ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ništa, sad čekam validan i provereni rom da ga flashujem. Neću da jurcam i flashujem prvi rom za koji se tvrdi da je global, ili čak onaj globe.
Samo znam da moj Max 3 ne radi kako treba, 5 puta negde treba da pritisnem back da bi reagovao (nije u browser-u).

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ja bas nikakvih problema nemam sa tel

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Za sada najveci problem na telefonima su pozivi jer posle 40ak sekundi prijavljuju da zvuk postaje robotizovan.

Xiaomi je poceo ozbiljno da se glupira jer su uveki Anti Roll Back na nove stable romove, da ne spominjemo ove nedelje koje su potrebne da se otkljuca bootloader...

Sto sam vise bio zagrejan za telefonom sada me vise odbija sa ovom njihovom politikom i bezobrazlucima :<


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Konacno stigla maska, u rekordnom roku stigle 5 folija carboj za ledja i 10 onih gumenih zqptivaca za 3.5mm i c port. Maska je legla ko budali samar, ledja kao da su od keramike sada. Sutra stize staklo konacno, sad bar mogu da slikam [emoji23][emoji23][emoji23]
d99ee1ee0f80942c25fd7188157d8193.jpg


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Je cakam ovu da stigne za RN5. Znaci dobra je?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Vise nego dobra, bas bas dobraaaa maska. Legla ko da nije maska vec ledja telefona.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Moze link, ima li je za A2?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Pojavula su se stakla, obicna, za I Max 3 u Novom Sadu. Cena 250 rsd, meni danas ako postar ne donese, uzimam

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ovo za kuvani rom je tacno. Pre nekoliko dana prebacim 2 glavna broja u Max i tek kad sam poceo da primam veci broj poziva i kad su poceli ljudi da mi se zale na kvalitet veze sam reagovao. Prvi Max3 dosao sa kinezom, otkkjucan nakon 5 dana bt, flesnut, prosledjen ocu.

Drugi je problem.

Problem bar u mom slucaju je kvalitet veze, taj "robotski glas' i pucanje veze. Sa istog mesta sa Note 8 i Max 2 sve perfektno. Kancelarija u centru BG pa nisam obracao paznju. Elem jedini nacin da se i obavi poziv na nekim lokacijama je sa Volte ukljucenim.

I krenem sa instalacijom TWRPa preko fastboota. Intaliram prvi put, butuje u twrp, krenem reboot u recovery, on butuje u Mi recovery. Instaliram twrp ponovo, kad trazi lozinku za dekripciju. Uradim wipe pa ponovo, kad ne vidi fajlove. Dalje, probam da instaliram kineski stabilni rom sa miflash, baca crc list gresku. Svaki boot u sistem butuje u Fastboot jer sam ranije uradio wipe. Ranije sam ovo resavao tako sto sam rom stavljao u visi folder sa kracim imenom tipa D:\rom. I pre nego sto probam to sa folderom, iskopiram Xiaomi.eu rom na flash pa na otg, i sreca sve prodje ok. Probao sam kako rade pozivi sa identicnog mesta i na keca se poziva (kol centar u mom testu). Na ovom fake romu uopste se nije povezivao.

Pouka ovoga je da je bolje uzeti fabricki rom pa uraditi root ili cekati stabilnu verziju. Ja sam se drdnao sat vremena sa ovim.
 
Ja se plašim da krenem uopšte u operaciju flashovanja. Neki maler me proterao u poslednje vreme, ne bih i fon da.....
I da, mogu da potvrdim da veza puca, ponekad me jako teško čuju, kažu prekida.
BTW što rootujete fon?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno