Šta je novo?

Kvalitetne slusalice za igranje do 100e

sharky

Poštovan
Učlanjen(a)
12.09.2013
Poruke
23
Poena
54
Cao svima, u potrazi sam za kvalitetnim slusalicama koje bih koristio iskljucivo za igre cenovnog ranga do 100e mozda neki e vise, nije bitno da li su namenjene za igre ili za hi fi, bitno je da u igri cujem bukvalno svaki susanj, kako bih mogao da odredim lokaciju protivnika. :)

Ako imate predlog molim vas recite, znaci nije bitno da li kostaju 20e ili 80e i kako izgledaju bitno mi je samo da su vrh za igranje, naravno da ne manjka udobnost. Po mogucnosti da imaju i mic ali nije nuzda.
 
Ja bih preporučio i Genius GX-Gaming Cavimanus Virtual 7.1 Channel Gaming Headset (HS-G700) zbog neverovatne udobnosti.

E sad ako je u pitanju PUBG igra za koju se kupuju slušalice, preporučio bih da se pročita par mišljenja korisnika ostalih modela slušalica jer po navodima većeg broja igrača PUBG uopšte nema napredan zvučni sistem i obične bubice daju istu reprodukciju zvuka kao i slušalice od 100e.
 
Cloud II ili Sennheiser GSP 300.

Edit:

Senn je malo skuplji. Nisam ga licno koristio, ali ljudi kazu da je skroz ok headset. Sto se Cloud II tice, koristim ih i mogu reci da sam bas zadovoljan. USB zvucna koja ide uz njih uopste nije za bacanje, cistiji je i jaci zvuk nego na ploci iz potpisa, a nije low-end ploca. Poredjenja radi, 60% jacine na usb zvucnoj je isto, ako ne i jace, od 100% na ploci. Ako se koristi integrisana zvucna karta, isao bih na Cloud II.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima :) mislim da cu ipak kupiti Hyperx Cloud II, nekako mi deluju best buy za te novce... uradicu malu recenziju cim ih pazarim od pon... cisto utisak iz prve ruke :)
 
Imao sam ih odavno cim su izasle kupio sam ih. Posle godinu dana i oko 3 meseca koriscenja prodao. Slusalice su udobne i ok su, zvuk nije los ,bas je veoma slab, ako si ljubitelj basa neces biti odusevljen. Virtuelni 7.1 je zanimljiv ali nista narocito ,usb zvucna nije nesto znam da sam imao problem sa sustanjem ili pucketanjem ako su malo vise utisane ne secam se tacno odavno sam ih imao. To je moje iskustvo, sve u svemu bices zadovoljan ako ih kupis.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Shure SRH 440. Pro.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Imao sam ih odavno cim su izasle kupio sam ih. Posle godinu dana i oko 3 meseca koriscenja prodao. Slusalice su udobne i ok su, zvuk nije los ,bas je veoma slab, ako si ljubitelj basa neces biti odusevljen. Virtuelni 7.1 je zanimljiv ali nista narocito ,usb zvucna nije nesto znam da sam imao problem sa sustanjem ili pucketanjem ako su malo vise utisane ne secam se tacno odavno sam ih imao. To je moje iskustvo, sve u svemu bices zadovoljan ako ih kupis. Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
Nema nikakvog pucketanja ovde, kupljene januara ove godine. Evo upravo slusam muziku jacine tek da se cuje, nema pucketanja. Stavio na 1% jacinu, naculjio usi, nista. Vidim po netu da su i drugi imali taj problem sa Cloud II, verovatno su felericni modeli.

Coveku treba slusalice za gaming, tako da mislim da bass ne igra neku ulogu :D

Sto se usb zvucne tice, jedino da je ploca koju si imao tada ima skoro duplo jaci, a i bolji zvuk, od ove moje, posto je kod mene bas velika razlika u odnosu na integrisanu na X370 Krait. Ili to, ili su poboljsali USB zvucnu. 7.1 sistem je sarena laza, samo kvari zvuk da bi dobio neki softverski surround, ne koristim ga ni za muziku, ni za igre.
 
Poslednja izmena:
To sto neke slusalice ne zvuce preterano ''bassy'' i muljavo ne znaci da ''nemaju bas'' a Cloud su poznate upravo po odlicnom odzivu basa i generalno najboljem kvalitetu zvuka u toj gaming klasi (ovo vazi za obe verzije, mk1 i mk2) i mnogi im zameraju upravo taj malo naglaseniji bas koji delimicno narusava kvalitet srednjih tonova: https://www.head-fi.org/showcase/kingston-headset-khx-h3cl-wr-hyperx-cloud-headset-black-retail.20410/
The bass on these is great, speaking as someone who listens to bass music mainly. Fairly decent at blocking sound. At lower volumes the bass can drown out the mids a bit if you are listening to modern music where the bass and treble is emphasized by the production. Not a big deal though.

The Bass is quite responsive but can slightly drown out the mids

Problem je u tome sto mnogi koriste tu famoznu fabricku ''7.1 zvucnu'' koja po kvalitetu zvuka verovatno ne moze da parira ni najjeftinijim Asus/Creative kartama i samim tim Cloud zvuce primetno losije nego sto to zaista mogu ako su uparene sa nekim kvalitetnijim DAC/AMP uredjajem (ili zvucnom kartom).

Zato treba zaboraviti na postojanje tog 7.1 dongle patrljka i kupiti neki od provereno dobrih DAC/AMP uredjaja a ima ih solidnih vec za 50-100$. Oni koji ne mogu bez 5.1/7.1 (a zna se da je to prevara, obicna emulacija na slusalicama) onda mogu da kupe neku Xonar kartu sa pojacalom za sluske i da podese famozni surround zvuk u xonar centru ili da uz bilo koji drugi DAC/AMP koriste viper4android sa odgovarajucim podesavanjima mada su takve emulacije klasicna degradacija zvuka. Daleko je bitnije ono sto slusalice same po sebi mogu da ''isporuce'' usima - sto bolji opsti kvalitet zvuka uz precizno pozicioniranje i sto realisticniji soundstage a sve Cloud su na tim poljima medju najboljim u klasi.
 
Nema nikakvog pucketanja ovde, kupljene januara ove godine. Evo upravo slusam muziku jacine tek da se cuje, nema pucketanja. Stavio na 1% jacinu, naculjio usi, nista. Vidim po netu da su i drugi imali taj problem sa Cloud II, verovatno su felericni modeli.

Coveku treba slusalice za gaming, tako da mislim da bass ne igra neku ulogu :D

Sto se usb zvucne tice, jedino da je ploca koju si imao tada ima skoro duplo jaci, a i bolji zvuk, od ove moje, posto je kod mene bas velika razlika u odnosu na integrisanu na X370 Krait. Ili to, ili su poboljsali USB zvucnu. 7.1 sistem je sarena laza, samo kvari zvuk da bi dobio neki softverski surround, ne koristim ga ni za muziku, ni za igre.
Mozda su to sredili vremenom. Ja sam samo napisao moje iskustvo. U to vreme sam igrao cs go kada bi ukljucio 7.1, zvuk bi nekako kako da kazem cudan tesko bi se orjentisao kada ga iskljucim druga prica mnogo bolje. Kolega je napisao da bi za ove sluske trebala neka kvalitetna zvucna i bile bi jos bolje.
Opet kazem slusalice su dobre ,mozda se nekada vratim opet na njih ali bi kupio neku dobru zvucnu obavezno [emoji16]
I da zaboravio sam da napisem kada sam ih povezivao bez njegove zvucne bas bi bio mnogo jaci i same slusalice bi se bolje cule.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Pa to je to, dongle patrljak je djubre i zvucno sakati sasvim solidne slusalice, zato treba uloziti jos samo 50-80$/€ za dobar DAC/AMP i zvucace primetno bolje.
 
Poslednja izmena:
a ja sve kontam i trazim da li mogu da rade bez tog g od zvucne... kupi se adapter i vozi misko :D
 
Mogu da rade, ali je ta usb zvucna svakako bolja od integrisane na ploci. Ili to, ili je integrisana na ploci iz potpisa krs nad krsevima..

Ako hoces bez dongle-a, gledaj obican Cloud ili Cloud Core..
 
MSI se brukao sa tim integrisanim čipovima na X pločama, umesto da su stavljali alc1220.
 
nesto gledam da li je velika razlika u kvalitetu zvuka izmedju Hyperx Cloud II i Hyperx Cloud I ? p.s. 7.1 me apsolutno ne zanima
 
Kada bi koristio bez usb zvucne ne bi bilo razlike.

Opet, ako maticna koju koristis ima neku obicnu integrusu(kao moja iz potpisa npr., Iako X370 ploca, integrusa nije nista posebno) i ne planiras kupovinu zvucne karte, idi na Cloud II. Drugi razlog je dodatni set mesh earcup-ova, koji mislim da ne ide uz Cloud. Bio sam u istoj dilemi i mislim da se ne isplati zbog male ustede ici na "obican" Cloud.
 
Poslednja izmena:
Ma nije meni zbog ustede :D vec zbog povezivanja, nisam hteo da koristim 7.1 a hteo sam da izbegnem usb konekciju.. ali ako je bolji zvuk onda cu kupiti II, 10e manje vise nista mi ne znaci :) hvala !
 
7.1 je opciono(ako mislis na ovaj djavo na slusalicama), ima dugme da se ukljuci na usb zvucnoj. Mislim da bi greska bilo ici na obican Cloud.

Sad procitah da i uz Cloud I idu dodatni earcups. Ako bas hoces da izbegnes usb povezivanje i dodatnu zvucnu(sto je po meni greska), idi na Cloud I. Ovo se dobija uz Cloud II ako zelis dw koristis klasicnu konekciju, samo ce ti u tom slucaju trebati produzni, taj deo kabla je dosta kraci.
3f6fe28eaaee99a2901dbe475882aafe.jpg
 
Poslednja izmena:
Svasta, stvarno je za avion, izvinjavam se.
 
Ako ti nije bitan 7.1 slobodno idi na cloud 1.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Kad je vec slika okacena. Gde ima da se uzme taj adapter? U avionu su slusalice krs zivi, a vrlo cesto i prekida.
Ovo je resenje za custom slusalice.
 
Na aliju 68 centi :)
 
Nikako G430, secam se ranije kada sam gledao slusalice(pre 2-3 godine), taj model delovao ok na oko, ali su reviews i korisnicka iskustva bili losi. Jedino ako je neka nova revizija izasla.
 
Nazad
Vrh Dno