Šta je novo?

I7 800k, Z370 AORUS Gaming 7, FURY DDR4, ssd, NH-D15 CPU

sharky

Cenjen
Učlanjen(a)
12.09.2013
Poruke
23
Poena
154
Ćao svima,

Kao iz opisa kupio bih računar, molim sve koji se razumeju za pomoć!

Trenutno imam u kućištu Pentium G4400 ddr3 8gb, Gigabyt ploču, Gigabyt GTX 770 oc grafiku, e sad večita dilema :wall:, da li ću dobiti veliki skok u perfomansama računara u igrama kad bih sve izmenio osim grafike :D?

Sa trenutnim komponenatama na HD i low podešavanjima PUBG radi na najnižih 35-6 do nekih konstantnih 60fps-a :eyebrows:

Gore iz naslova komponente bih kupio izmedju 15 i 20.4.2018god., a grafiku tipa 1070ti ili 1080 bih kupio za par meseci, konkretno me interesuje da li da sacekam mogućnost kupovine svega djuture ili mogu da se igram sa ovom grafikom dok ne skupim para za bolju?

EDIT i7 8700k
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu.
Drugar je kupio ovaj monitor :
https://m.gigatron.rs/monitori/hp_led_omen_x_by_hp_35_zakrivljen-123503
Pa bi sad da kupi računar koji će da isprati ovaj monitor za Gaming.
On je mislio ovako nešto :
i7 8700k, 2x8GB 3200MHz G.Skill, 1080Ti, za sistem 960evo od 500GB a za storage 860evo od 500GB
Nismo odlučili koje hlađenje, napajanje kao i kućište.
Dajte neki predlog za napajanje i hladnjak. Neće biti o.c možda umereno.
Sve komponente bi uzimao kod nas u maloprodaji.
Kao i da li može nešto bolje od ovoga za Gaming?
 
Klasika Noctua NH-D15 za oko 100e, nek ne sili bez razloga 5ghz i ima da bude ko spricer:d Na nekih 4.8ghz npr.

Napajanje, kod nas Seasonic SSR serija model od 750w je 13.500din, od 850w malo ispod 15k. Ima i EVGA G3, samo ono je oko 19k, ili Corsair RMi(x) od 650w i jace. Nek bira, jasno EVGA i Corsair bolji izbor, ali sve je tu ok.

Stim sto ja sada ni u ludilu ne bih pljunuo tolike para za kartu, na leto ce stizu naslednici GTX 1070/GTX 1080 modela, gde je realno neki GTX 1170(ako budu tako krstili, prica se o GTX 1175) ima iste performanse kao GTX 1080 za dosta manje novca, doduse onog najjaceg GTX modela nema u najavi, naslednika GTX 1080TI, on nece realno pre nove godine.
 
Nisam siguran, pitaj ostalu ekipu ali mislim da bi taj monitor mogao da gura i i5 8400 sa b360 i ddr4 od 2666mhz, a sto se tice 960 i 860 razlika je oko 0.1 sec ... takod a 860 je i vise nego dovoljan :)
 
ove ploce sam uspeo da nadjem kod nas, sta izabrati?

1. https://www.asus.com/Motherboards/TUF-B360-PRO-GAMING/ 13.500din

2. https://www.asrock.com/mb/Intel/B360 Pro4/index.asp 10.800din

3. https://www.asus.com/us/Motherboards/PRIME-B360-PLUS/ 12.300din

To je ono što sam uspeo da nađem kod nas, na KP nema ništa, bar nisam ništa uspeo da nađem. Ako neko ima bolji predlog od ove tri i zna gde ima da se kupi slobodno može na PP :)

Asrock B360 Pro 4, ostale su preskupe. Ni slucajno da placas toliko b360 ploce. Niti ti objektivno treba Z370 ploca. Pogledaj i mATX verziju ovog Asrocka ako zelis nesto tako.
Trebalo bi uskoro da se popuni malo ponuda sa MSI i GA modelima.

Steta sto nije stigla jos GIGABYTE B360M D3H, ona deluje (uz Asrock B360M Pro 4), kao best buy.
 
Poslednja izmena:
Ma trazim b360 plocu za i5 8400... e sad ove 3 sam jedine našao u verziji atx, kontam i sad da je preskupo dati 13.500 ali najjeftinija je 11.000, bolje da dodam 2.500 din ako je ova Asusova bolja, ali ako je to sve isto... onda najjeftinija b360... nažalost u regijonu već postoje MSI i GA ali kod nas ih jos nema :(
 
Debelo tripujes. :d
Jasno u svakoj klasi one bolje, nabudzenije, kako god ploce su po pravilu ATX. Prosto onboard prostora za konektore, headere....

Pogledaj sta nude onboard, ako ti to odgovara, dakle nesto manje fan headera, i koji usb manje, mada i to je postalo isto/slicno. Ja licno uvek gledam mATX ploce, prosto prakticnije su mi za koriscenje zbog manjih dimenzija, plus volim male ploce, a uvek sam nalazio plocu koja mi zadovoljava sve potrebe. Opet, neko naravno ne voli mATX. Takodje iz mog ugla, OC skoro nikad nije bio vredan ulaganja, plus mi nije bio potreban u praksi. Govorim za intel. Kod ovih B360, kao sto rekoh Asrock B360M Pro4 i Gigabyte B360M D3H bi bili moji pikovi. Opet, i jeftiniji modeli bez hladnjaka na VRM-u su dobar izbor za i5, jasno postoje ljudi koji to ne vole. Ja nemam problem sa tim, ali opet ove dve za malo vise novca, pored tog heatsinka, nude i vise onboard opcija. Mada, meni i Asrock B360 HDV zadovoljava apsolutno sve potrebe. Teoretski. Za 8k dinara deluje ok.
 
Poslednja izmena:
Ako ces dati ~13K za B360, uzmi AsRock Z370 Pro4 za 14K.

U suprotnom neku jeftiniju, kao sto je receno, gledaj po broju konektora i tome da li ima hladnjak na VRM-u, "golaca" od ploce ne bih uzimao :)
 
pa da da, ali Asrock b360 pro4 nema hladnjak na VRM-u, to tek dolazi na z370 koliko sam mogao da pohvatam

Opet si lose pohvatao:d

Ne brini oko toga za i5, jasno, kao sto si video i u gornjem komentaru, ljudi to ne vole, a u praksi za i5 nema problema. Prosto, uzmi ono sto ti odgovara, kako cenovno, tako po onome sto se nudi (onboard).
 
Nazad
Vrh Dno