Šta je novo?

LG G7

Kakvi su ti utisci u svakodnevnom korišćenju? Koji bolje radi, G7 ili Mi 8? Dešava li se da zabaguje, štucne, secne animacija na G7? Kako drži aplikacije u memoriji, da li se često reload-uju?
 
Sve sam nesto blizi da prelomim ka G7, jedino sto me udaljava jeste sto je kao investicija prilicno neisplativ.
 
Na oba mi baterija trajala po dva dana , kada radim,i manje koristim telefon. Ni jedan nikada štucnuo ni secnuo nije. Patim za većim ekranom , ali ne i za amoledom. Notch sada ne vidim -stavila sam sliku zvezdana noć nad morem i gornji deo te slike je baš taman , samo sijaju notifikacije oko notcha - a to mi se baš sviđa .
A za aplikacije u memoriji - ne znam. Sad kada sam pročitala da je MI 8 u onoj novoj radnji u Ušću povoljniji nego ranije - opet ga ne bih uzela koliko god da je odličan , jer ne volim da drzim telefon u futroli sa pokopcem ,a mislim da bi samo tako bio bezbedan ili u onim"armored" oklopima sa Alija, opet- ne dopada mi se to. Ne volim ni zaštitna stakla ...Do sada mi nisu trebala nikad.. Hardverski mislim da je ovaj LG manje osetljiv. Pravljen je sa tom namerom.
I tačno je da mi lezi LG skin , legao mi je odmah i prvi put kada sam lupila LG ,nekako mi je ta logika postavke stvari slična starim windowsima pre glupe 10-ke. MI ima sopstvenu logiku kojoj nemam zemerku sem da mi je trebalo više vremena da se snađem jer ničemu meni poznatom nije slična, i nisam imala koga da pitam sem ovde na forumu.
 
Kakvi su ti utisci u svakodnevnom korišćenju? Koji bolje radi, G7 ili Mi 8? Dešava li se da zabaguje, štucne, secne animacija na G7? Kako drži aplikacije u memoriji, da li se često reload-uju?

Jednom se desilo da mi se resetovao sam od sebe u pola godine inače sve klizi bez kočenja, ikakvog seckanja, filmovi, netflix, sve živo bez greške. Vezano za apove u memoriji ja sam navikao da ih resetujem redovno još sa starog Z3 koji sam imao tako da ne znam koliko bi otvorenih moglo da stane.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Sve sam nesto blizi da prelomim ka G7, jedino sto me udaljava jeste sto je kao investicija prilicno neisplativ.
I mene je to odbijalo i generalno ako si neko ko često menja telefone a da pritom gledaš da što manje izgubiš, treba se držati dalje od G7. Mada, s obzirom da stiže G8, neće G7 nov mnogo gubiti na ceni. Hoću da kažem da je veći problem uopšte potražnja za G7 a ne cena po kojoj ćeš ga prodati.
Na oba mi baterija trajala po dva dana , kada radim,i manje koristim telefon. Ni jedan nikada štucnuo ni secnuo nije. Patim za većim ekranom , ali ne i za amoledom. Notch sada ne vidim -stavila sam sliku zvezdana noć nad morem i gornji deo te slike je baš taman , samo sijaju notifikacije oko notcha - a to mi se baš sviđa .
A za aplikacije u memoriji - ne znam. Sad kada sam pročitala da je MI 8 u onoj novoj radnji u Ušću povoljniji nego ranije - opet ga ne bih uzela koliko god da je odličan , jer ne volim da drzim telefon u futroli sa pokopcem ,a mislim da bi samo tako bio bezbedan ili u onim"armored" oklopima sa Alija, opet- ne dopada mi se to. Ne volim ni zaštitna stakla ...Do sada mi nisu trebala nikad.. Hardverski mislim da je ovaj LG manje osetljiv. Pravljen je sa tom namerom.
I tačno je da mi lezi LG skin , legao mi je odmah i prvi put kada sam lupila LG ,nekako mi je ta logika postavke stvari slična starim windowsima pre glupe 10-ke. MI ima sopstvenu logiku kojoj nemam zemerku sem da mi je trebalo više vremena da se snađem jer ničemu meni poznatom nije slična, i nisam imala koga da pitam sem ovde na forumu.

Jednom se desilo da mi se resetovao sam od sebe u pola godine inače sve klizi bez kočenja, ikakvog seckanja, filmovi, netflix, sve živo bez greške. Vezano za apove u memoriji ja sam navikao da ih resetujem redovno još sa starog Z3 koji sam imao tako da ne znam koliko bi otvorenih moglo da stane.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
Hvala na iznetim utiscima.
Zanima me samo ovo za notifikacije oko notch-a što svetle, nisam najbolje razumeo šta tačno svetli?
 
Slazem se sa svim sto si rekao. Poslednjih godinu i po sam menjao telefon otprilike na 4-5 meseci i uvek dodavao 50ak eur. Opet, stavis staklo, masku, pazis tel da bi ga dao nekom kao novog, a prakticno mu ni displej nisi pipnuo. Ako uzmem G7 to znaci da cu ga nositi klot sebi za dusu i da nece biti menjanja sledecih par godina.
 
Pa valjda bi i trebalo ponekad uzeti telefon za sebe(za dušu), a ne samo se opterećivati sa tim, kako ga prodati/preprodati...
Da nemam po treći put S8, G7 bi bio moj izbor.
 
Mislim da ce ovaj put da bidne tako. Bilo bi jos idealno da je kamera skroz u ravni sa ledjima..Mislim da su to uradili na G8, mada i na sedmici je vrlo malo izbacena.
 
Ako misliš estetski onda da, ako misliš da bi se tako staklo kamere manje grebalo ne bi. Isti đavo bilo ravno bilo izbačeno, ako dođe u kontakt s čim ne treba svakako će se izgrebati.
Mene kod izbačenih kamera jedino nervira što se klacka telefon kad ga ostaviš na ravnu površinu.
 
I mene je to odbijalo i generalno ako si neko ko često menja telefone a da pritom gledaš da što manje izgubiš, treba se držati dalje od G7. Mada, s obzirom da stiže G8, neće G7 nov mnogo gubiti na ceni. Hoću da kažem da je veći problem uopšte potražnja za G7 a ne cena po kojoj ćeš ga prodati.



Hvala na iznetim utiscima.
Zanima me samo ovo za notifikacije oko notch-a što svetle, nisam najbolje razumeo šta tačno svetli?

Levo je sat ; tu stizu notofikacije tipa viber , mejl , mesinger,youtube i vide se ; desno budilnik , podatci , signal ; postotak baterije a na Notcu je led koji svetluca u boji kada stigne neka notifikacija.
Na tamnoj pozadini zvezdanog neba lepo se sve uklopilo.
Inače - ja ne menjam često telefone , a moj obično dobiju moji roditelji kada kupim nov .
 
Poslednja izmena:
Ako misliš estetski onda da, ako misliš da bi se tako staklo kamere manje grebalo ne bi. Isti đavo bilo ravno bilo izbačeno, ako dođe u kontakt s čim ne treba svakako će se izgrebati.
Mene kod izbačenih kamera jedino nervira što se klacka telefon kad ga ostaviš na ravnu površinu.
Ne zbog grebanja, vise da lezi ravno kad je na stolu, npr kad kucas knock-knock da se ne klima.
 
Imam neki čudan osećaj da je Peppa prase digla temu na noge, a da je G7 u drugom planu. [emoji16]
Inače sam i ja zainteresovan za G7 dok je na popustu u tehnomaniji... Ali ipak treba dobro razmisliti. Najveća mana kod ovog telefona jeste smanjen kapacitet baterije za razliku od prethodnika. Ali ako G7 ima kvalitetniju bateriju od G6 onda mu se može oprostiti.
Plus kupovina G8 nije isplatljivija od G7. Sigurno je bolji telefon, ali je upitno da li je dovoljno bolji da se bace pare. Isto mislim i za sve ostale konkurente.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Pa ne mozes porediti G6 i G7 sto se tice baterije. Razlika je u procesorima, i onim nm. Procesor u G7 manje trosi od ovog u G6
 
Da. 57000rsd. Ja obično koristim telefon dok je čitav. Prošli telefon sam koristio 3,5g. Pokvario se i to je to. Sada imam 3m telefon, ali polomio sam mu staklo i malo oštetio sa strane. Tako da je upitno ako mi još par puta padne da li će kraj godine doživeti. Inače nije da nisam pažljiv sa telefonom, ali nisam ljubitelj maski itd. Mada sam želeo kupiti zaštitu za staklo, ali nije bilo kada sam tražio, a sada mi je kasno. Pa mi se u neku ruku isplati dati te pare zbog kakve takve garancije od 2g. Plus možda mi ne ispadne ni jedan put pa ga sačuvam.
Vaći kapacitet baterije, duže traje. Jedino što izgleda da ima različitog kvaliteta baterija. Pa zato kažem da nije šteta ako je ovo kvalitetnija i dugotrajnija baterija od prethodnika. A ako nije šteta što nisu stavili veću kada imaju u ponudi, a sličnih je dimenzija telefon.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Ne bih rekao da se isplati uzimajuci u obzir cenu na Kp, ali dobro..svako ce tamo gde misli da je najbolje (ako pricamo o istim verzijama..ne znam koja je verzija 57K u T)
 
Mislim da je previše skoro 500€ za G7. Jeste to Tehnomanija gde su i drugi modeli papreni i da generalno nema opravdane cene po takvim radnjama, ali opet ..
 
Jos dve stvari, gledam na YT nekoliko klipova i vidim da ima plava matirana boja, ali i ona plava glatka. Matirana verzija izgleda dosta, dosta bolje, samo ne znam da li je uopste ima kod nas.
I druga stvar, sto stavise ono Google dugme, cist visak..Ali nema veze, uzecu ga def.
 
Kakav crni G7 za 57k pored Mi8 u Mi Store za 40k. [emoji4]
 
Jos dve stvari, gledam na YT nekoliko klipova i vidim da ima plava matirana boja, ali i ona plava glatka. Matirana verzija izgleda dosta, dosta bolje, samo ne znam da li je uopste ima kod nas.
I druga stvar, sto stavise ono Google dugme, cist visak..Ali nema veze, uzecu ga def.
Mislim da je mat plavi posebna verzija za project fi.
 
To na popustu 57k?! Nemojte ljudi bacati tolike pare za G7, ok, dobar je telefon svakako, ali ne za tolike pare.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Tu mač..planiram da dam tih 310 eur, a s obzirom da je star vec godinu, nece dalje mnogo gubiti vrednost.
 
Možda to i nije lose kod LG-a, strpis se malo i dobijes dobar tel za nit' malo, nit' mnogo. G7 mi je i dalje u opciji za zamenu postojeceg A8.
 
Mozda oni idu tom logikom. Da uhvate sta mogu za tu jaku cenu, pa za godinu dana kad se cena stabilizuje, bude ta koja i ustvari jeste. Ovo vazi za svaki android telefon
 
Samo je pitanje koliko će ih biti. Ne verujem da je velika tražnja kod švercera pa i u radnjama, a polako dolaze G8/V50... U svakom slučaju mislim da je to to što se tiče cene, da se zadrži još meseci na oglasima, neće to značajnije padati. Nema prostora.
 
Da li imate neku preporuku za zastitno staklo ili foliju koji lepo leze na ivicama(bez vazduha) i ne kradu ekran? Razmisljao da uzimam Nillkin Qin futrolu na preklop ali nisam siguran da cu se navici na preklopni model pa mi se obican Scrub i folija cini kao verovatnije resenje.
 
Nazad
Vrh Dno