Šta je novo?

LG G7


Za sada ne. Najavljuju za Evropski model do kraja Aprila. Užasna je podrška kod LG-a.

LG hardverski ima odlične telefone, ali džabe kad ih upropaste softverom. MIUI je svetlosnu godinu ispred LG-ovog skina. I po podršci i po radu.
Kad ga opteretiš malo više videćeš već. Meni na v20 krvarile oči kad spustim roletnu dole. Apdejt dobiješ jedan godišnje, i to sa godinu dana zakašnjenja.
Nije ni MIUI savršen naravno, ali po mom iskustvu radi 5x bolje od LG-a.
I ja sam razmišljao o G7, ali ipak na kraju uzeh Mi 8. Ne mogu više da čekam godinu dana da bih dobio novu verziju androida.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ne slažem se da su LG modeli upropašćeni softverom. Njihov skin jeste težak ali nije pretrpan glupostima. Ima dosta korisnih stvari i opcija, baš kao i MIUI. Podrška im jeste kriminalna i tu nema opravdanja.

Ako ti iz iskustva kažeš da MI 8 bolje radi od v20, sasvim moguće. Kao što sam rekao i ja sam naišao na par komentara da Mi 8 radi brže nego G7. Od v20 normalno da će raditi brže kad je to telefon star koliko godina sa SD820 čipom. Od njega će raditi bolje i Exynoss. Ali kad se uporede modeli iz iste generacije.. 90% smatra da su egal a da LG bolje drži aplikacije u memoriji, dok sam ponekad naišao na te komentare koji prednost daju Mi 8.
 
Ma ne poredim ga sa Mi 8, to je nebo i zemlja, dve godine razlike. Nego generalno, taj v20 je imao sd820 koji je high-end procesor, i 4gb rama. I pored takve konfiguracije dozvoliš da ti telefon štuca dok spuštaš roletnu. Mislim generalno je ok radio on, ali kroz tako neke sitnice vidiš koliko je skin težak, i koliko LG minimalno radi na njemu. Ko zna na šta liči taj kod, verovatno se svake godine odradi minimalno koliko treba da bi radilo sve samo.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Mene G7 služi jače od pola godine bez greške, resetovao ga par puta jer je smart doctor to preporučio. Nikad se sam nije gasio, resetovao, trokirao. Sem stock kamere telefon iz mog ugla nezahtevnog korisnika bukvalno nema mana. Boombox zvučnik je nešto najjače, najjasnije što sam ikad cuo na telefonima.Padao mi je X puta na, betonu, raznoraznim podlogama sa 1.5 - 2m spigen slim armor na njemu. Nikad ništa. Sve je brzo, fluidno. Prednju kameru nisam nikad koristio ali zadnje dve ( default / wide ) sa gcam apom su odlične. Google assistant dugme malo smeta i skroz nepotrebno i ne može se reprogramirati sto je opet minus.
Ne planiram zamenu dokle god ovaj bude, radio, nema pie i dalje ali to mi i nije toliko bitno.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Ja cu isto da tucem u tom rangu sledeci telefon i G7 jeste po svemu privlacan, ali isto kao Mi8, zub ne mogu da svarim. Zato ce 99% izbor pasti na Mix 2s.
 
Ja cu isto da tucem u tom rangu sledeci telefon i G7 jeste po svemu privlacan, ali isto kao Mi8, zub ne mogu da svarim. Zato ce 99% izbor pasti na Mix 2s.

Po kojoj ceni može da se nadje Mix 2s i da li je OK garancija?
 
Fantasticno je koliko se korisnih informacija dobije bez ulazenja u brojeve, sotove, gigabajte itd..Bravo za Peppa prase i za vrlo konkretno poredjenje dobrih i losih strana ova dva telefeona.
Apsolutno se slažem sa gore napisanim.
I još jedno BRAVO za Peppa prase!
 
Ja cu isto da tucem u tom rangu sledeci telefon i G7 jeste po svemu privlacan, ali isto kao Mi8, zub ne mogu da svarim. Zato ce 99% izbor pasti na Mix 2s.
Ma navikneš se za pola dana. Čak ti bude i lepši zbog noča. :D Znam da zvuči suludo ali ti kažem iz ličnog iskustva a delio sam tvoje mišljenje.
 
Pa ne znam, kad gledam klipove sve mi nekako cudno. Ok, ako ima ona fora da se ugasi, mozda bi me to primirilo :)
Kako god, sa spekta investicije LG je prilicno nezahvalan, pa i to uzimam u obzir.
 
^^ +1 za ovo, posle pola dana zaboraviš da je tu, nema potrebe da se sakriva uopšte.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ne znam zaista , mozda je tako , ali ja sam sve TIM aplikacije deinstalirala , mozda kada puste u Italiji , a posto sam postavila Srbiju kao moju zemlju verujem da će ipak ići po tome. Mogla sam da stavim i zemlje evropske unije , pa ko bi ga znao od čega zavisi taj apdejt. Ja sam nezahtevni korisnik u smislu da me baš briga i da li će da bude taj apdejt uopšte, samo da mi telefon radi bez stucanja dugo jer mrzim da menjam telefone.
 
Kakav je zvuk u slusalici u toku poziva? Vidim da su malo smanjili resetku za gornji zvucnik da bi dobili manji zub, pa je na nekom klipu napomenuto da zbog toga treba bas tacno da se namesti na uvo..Ne znam koliko ima istine u tome u praksi.

A za azuriranje si apsolutno u pravu. Ljudi vole poslednji update, cak i ako ne donosi nista novo. Moje misljenje je da ako sve radi kako treba, nista ne dirati (mada, pre 5-10 godina sam bio u ovoj prvoj grupi..godine).
 
Koliko se sećam to namicanje na uvo je potrebno jer je zvučnik pomeren u desno.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Koliko se sećam to namicanje na uvo je potrebno jer je zvučnik pomeren u desno.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
Tako je. Nema veze sa jačinom zvuka niti kvalitetom već isključivo pozicijom rešetke. Mada i to je mala razlika i nikakav problem u praksi. Lepo što je skrenuta pažnja ali ništa više od toga.
 
Najveće su razlike u programu , ona podešavanja , ja sam na MI 8 imala utisak da sam mnogo glupa , nikakvo uputstvo , nigde onog "help-a" kao na LG, a podešavanja u sitna crevca detaljna za svaku aplikaciju pa odakle da znam koje dozvole koja aplikacija treba da ima , a koje dozvole su nepotrebne.

Ti si navikla na LG skin i to je to. Opet, ja ne mogu trenutno očima da ga gledam. Ako ne znaš koje dozvole trebaš da daš nekoj app, kako kada na LG instaliraš istu apa i ona te pita za dozvole pristupa memoriji ili lokaciji? Šta tada uradiš?

Nisam našla da mogu da ispodesim ton vibera i mesingera- mozda je i moglo ali nije mi bilo tako jednostavno kao na ovom LG.

Fejs ne koristim i nemam msg, ali ton vibera se može promeniti, na glavnom meni u telefonu piše "Panel obaveštenja i statustna traka" i ako tu nisu obaveštenja, gde bi bila? Kad tu klikneš prva stvaka su "Aplikacijska obaveštenja" gde se nalazi podešavanje za sve app. Šta je tu komplikovano?

Čestitam na novom telefonu, nadam se da će biti dostojna zamena.
 
Fejs ne koristim i nemam msg, ali ton vibera se može promeniti, na glavnom meni u telefonu piše "Panel obaveštenja i statustna traka" i ako tu nisu obaveštenja, gde bi bila? Kad tu klikneš prva stvaka su "Aplikacijska obaveštenja" gde se nalazi podešavanje za sve app. Šta je tu komplikovano?

Неће да може за Viber! :)
 
Tako je. Nema veze sa jačinom zvuka niti kvalitetom već isključivo pozicijom rešetke. Mada i to je mala razlika i nikakav problem u praksi. Lepo što je skrenuta pažnja ali ništa više od toga.
Da ovo nisam ovde pročitao ne bih ni primetio [emoji4] , nisam primetio razliku u jačini ili kvalitetu govora prilikom pričanja na na levoj ili desnoj strani glave.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Ok, onda moze da se kaze da u praksi ne utice na koriscenje. Msm sitnica je, ali nekako mi se cini da niko jos od Nokie (stari modeli) i HTC One M9 nije stavio krsten gornji zvucnik..valjda to vise nikome ne treba, pa daj da se ustedi.
 
Recimo da mi je sad utisak da otisak prsta brze i bolje radi na MI 8 , tamo mi je otključavao telefon kako god da stavim prst , a ovde mi ponekad ne uspe iz prve. S druge strane - zvuk na LG je lepsi i na istim slušalicama na kojima sam slušala i MI 8 , a i kada pustim naglas muziku , nekako ton je finiji i puniji.
 
Da li znas da na mi 8 tj u MIUI imas posebna podesavanja za slusalice? mozes da biras
 
Ne moze se quad dac i pojacalo za sluke u G7 porediti sa Mi 8.
 
Ne kazem da moze, vec pitam da li zna da ima ta opcija u miui podesavanjima?
 
Od Poca je bolji skoro u svakom pogledu, a sa Mi8 je pitanje - odlučuju tvoje preferencije i potrebe. Ako hoćeš Amoled, Face ID u mraku, podršku za romove i bolju bateriju onda Mi8. Ako hoćeš IPS, 3.5mm džek, quad dac, boom zvučnike, ip68 i onaj vojni standard za izdržljivost, STOCK bolju kameru uz brutalni manuelni mod za slikanje i snimanje, wide angle kameru onda G7.
 
Amoled jest bolji ali nije mi presudno..

Nije mi toliko podrska i custom romovi bitni,, bitno je da radi out of box sve, moze li gcam?

Negdje sam štivo promašio, šta bješe quad dac?

Koliko izvlačite s baterijom? Baterija barem da izvlaci 6h i preko sot-a..?
 
Poslednja izmena:
Može gcam, ima pojačalo za sluške, baterija traje dan ipo mešovitog korišćenja.
Plus jedna od jako korisnih opcija je Qi punjenje,nisam ubacio kabal za punjenje u njega od kad sam ga kupio.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Amoled jest bolji ali nije mi presudno..

Nije mi toliko podrska i custom romovi bitni,, bitno je da radi out of box sve, moze li gcam?

Negdje sam štivo promašio, šta bješe quad dac?

Koliko izvlačite s baterijom? Baterija barem da izvlaci 6h i preko sot-a..?

Ja ti pišem na osnovu onoga što sam našao kada sam prevrnuo internet jer sam bio ozbiljno zagrejan za G7 i samo da je bilo titanium boje kupio bih ga. :D

Generalno nema nekih problema i bagova, sve radi super. Iščekuje se update za Android Pie koji bi navodno trebalo da stigne do kraja aprila. Tu će verovatno ubaciti neke nove stvari i to je to što se tiče zvanične podrške za G7.

Postoje gcam apk koje rade na G7. S obzirom da je zajednica slaba, nije preterano razvijena ni gcam podrška ali ima verzija koje dobro rade, čak mislim da i wide kameru podržavaju. Stock kamera je odlična za veliku većinu ljudi (auto mod), manuelni izvlači fenomenalne rezultate ako znaš da koristiš. Uglavnom svakako jedna od otprilike top 5-6 kamera iz 2018.

DAC je akronim za digital to analog converter ako ćeš tehnički, dakle čip koji pretvara audio signal u električni koji ide u slušalice. Dakle on je zadužen za kvalitet zvuka pomoću slušalica. Kod G7 je gotovo sigurno najbolji na tržištu. Naravno, za pun doživljaj i korišćenje istog treba i solidan par slušalica ali svakako ćeš videti razliku.

Što se tiče baterije generalno sam naišao na zaključak da je baterija iznenađujuće dobra kada se uzme u obzir njen kapacitet. Svakako slabija nego na Mi 8 i u velikoj meri zavisi od tvog načina korišćenja, ali trebalo bi da izdrži radni dan finog korišćenja. To najbolje da ti neko od vlasnika G7 kaže šta i kako na osnovu tvog načina korišćenja i tvojih potreba.
 
Nazad
Vrh Dno