Šta je novo?

LG G7

Kako ste zadovoljni kamerom ovog telefona? Vidim ima i Gcam port sredjen. Da li je neko presao mozda na njega sa S8, S9?
 
Realno da je ovde 300e bio bi kao g2 pre par godina i imalo bi ga pola foruma. Poko bi mogao da ide samo za Indiju ;)

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Realno da je ovde 300e bio bi kao g2 pre par godina i imalo bi ga pola foruma. Poko bi mogao da ide samo za Indiju ;)
Kad se prodaje za toliko u Švedskoj, mora da je slične cene po celoj EU... znači svi ga imaju masovno osim nas :(
 
Uzeo spigen slim armor za g7 i u radnji mi rekli da ne može da radi sa nijednim Qi punjacem, probali u radnji sa nekim no name i nije moglo, rešio da probam sa nekim malo boljim i uzeo neki nilkin powebank sa Qi opcijom. Puni preko spigen maske bez problema.
Ako neko ima sličan problem ili nedoumicu, radiće mu Qi punjenje i preko maske samo da se neki bolji Qi punjac uzme.
20aa0482d584f426795fe3817c76c4c5.jpg
0e4988f921a2bdefa4e41b4aa1beed64.jpg
d0f9e45a842552eca79bbda7174294c7.jpg
6e38bb63b5700c418f54e80fc8ce9f5b.jpg
cf86f7b8af891dbebcd04562a476632d.jpg


Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
kako god, ovde ga više i nema... bilo u Vipu, sad ga ni tamo nema... a mi ne možemo da kupujemo sa tih online sajtova :(
Ostaje ti jedino KP. :) A mislim da ce brzo pasti ispod 400e, sad je malo vise od toga.
Nije ni cudo sto su skoro pa nestali sa naseg trzista nakon onoliko problema sa maticnim plocama i ekranima na starijim serijama. Sve se to procuje...
P.S. U Vipu u NS jos uvek ima izlozen G7, nisam znao da ih vise nema u ponudi.
 
P.S. U Vipu u NS jos uvek ima izlozen G7, nisam znao da ih vise nema u ponudi.

Moguće je da je to demo model koji se ne prodaje. Zvala sam VIP i pitala ih da li imaju jedan jedini primerak gde god po Srbiji, rekli su da nemaju i da nemaju nameru da ga uvoze. :( Čist bezobrazluk.
A to što pominješ te matične ploče... Pa jeste od G3 do G5, ali su zato G2 i G6 odlični modeli, pa čak i ovi nižeg ranga kao Q6, sasvim pristojan, čak šta više ekran mu je premijum klase skroz. Da ne pominjem stare LG modele koje niko više ne koristi a oni razbijaju. Imam jedan u kući koji nikome ne dam. :)
 
G2 nije imao problema sa plocom, ali je imao sa ekranom. ;) Ekran G6 nije u rangu S8 i slicnih flagshipova, dok G7 je tu negde rame uz rame konkurenciji, iako ima IPS. Samo mi smeta sto je preuzak, a i notch ima mada nije strasan. Slusanje muzike preko slusalica je vrhunsko, Quad DAC, ima ip68, SD845... Jos fali malo veca baterija i bolji senzor zadnje kamere... Kao takav, imao bi veliku prolaznost kod mene + nagovorio bih jos nekoliko ljudi da ga kupe. :d
 
G2 nije imao problema sa plocom, ali je imao sa ekranom. ;) Ekran G6 nije u rangu S8 i slicnih flagshipova, dok G7 je tu negde rame uz rame konkurenciji, iako ima IPS. Samo mi smeta sto je preuzak, a i notch ima mada nije strasan. Slusanje muzike preko slusalica je vrhunsko, Quad DAC, ima ip68, SD845... Jos fali malo veca baterija i bolji senzor zadnje kamere... Kao takav, imao bi veliku prolaznost kod mene + nagovorio bih jos nekoliko ljudi da ga kupe. :d
Ne mogu sve da zapamtim, je l' ti ono beše imaš G7 ili si se samo raspitivao? Msm, kad ga tako 'stručno' upoređuješ sa 'konkurencijom', te za rezime još i savet LG-u daješ kakav bi G7 trebalo da bude da bi ga TI preporučio ostalima ;) :)
Kako god, bio on tebi dobar ili ne (uživo ili virtuelno), ovde bi ga pola foruma uzelo da je 300 eur kao u Švedskoj, ili 400 eur kao u Nemačkoj (tvoj link kaže) i veruj mi niko se ne bi mnogo uzbuđivao oko dilema koje ti imaš (da l' virtuelno ili uživo, to još nisam dokučila :) )
Te stoga moram još jednom da citiram isto mišljenje...
Realno da je ovde 300e bio bi kao g2 pre par godina i imalo bi ga pola foruma. Poko bi mogao da ide samo za Indiju ;)


Uzeo spigen slim armor za g7 i u radnji mi rekli da ne može da radi sa nijednim Qi punjacem, probali u radnji sa nekim no name i nije moglo, rešio da probam sa nekim malo boljim i uzeo neki nilkin powebank sa Qi opcijom. Puni preko spigen maske bez problema.
Ako neko ima sličan problem ili nedoumicu, radiće mu Qi punjenje i preko maske samo da se neki bolji Qi punjac uzme.
fain2daniel, hvala na lepim fotkama i savetima, no vidiš da si ovde na žalost malo usmaljen; ako se desi neka 'sreća u nesreći', tj. ako se bude i ovde pojavio po nižim cenama, sigurno će se tvoji saveti gledati. :)
 
@dushanna
Nemam G7, ali sam ga vise puta probao, ne samo u Vipu nego i privatno... :) I naravno citao review-e. Bio mi je jedan od favorita za kupovinu, ali tada je bio skoro 500e dual sim na KP, pa sam dodao jos malo i kupio S9+ koji je ipak dosta bolji tel. Da je bio 400e gotovo sigurno bih ga kupio, uprkos navedenim manama. Slazem se da bi ga bar pola foruma imalo i da niko ne bi pogledao Poco, kad bi cena bila 300e kao u Svedskoj.
Jesi li videla spec. V40? :) Taman ono sto su mi mane na G7, ispravljene su na V40. Notch nije toliko velik/strasan. Samo da cena padne posle Ng pa se mozda vratim na LG, nakon nekoliko godina i Nexusa 4.
 
@dushanna
Nemam G7, ali sam ga vise puta probao, ne samo u Vipu nego i privatno... :) I naravno citao review-e. Bio mi je jedan od favorita za kupovinu, ali tada je bio skoro 500e dual sim na KP, pa sam dodao jos malo i kupio S9+ koji je ipak dosta bolji tel. Da je bio 400e gotovo sigurno bih ga kupio, uprkos navedenim manama. Slazem se da bi ga bar pola foruma imalo i da niko ne bi pogledao Poco, kad bi cena bila 300e kao u Svedskoj.
Jesi li videla spec. V40? :) Taman ono sto su mi mane na G7, ispravljene su na V40. Notch nije toliko velik/strasan. Samo da cena padne posle Ng pa se mozda vratim na LG, nakon nekoliko godina i Nexusa 4.

Videla. My BIG problem je taj što NE MOGU više da smislim velike telefone ma kako oni dobri bili. Vidiš da ne pominjem V30, a fon je ludilo! Dakle, širina fona ne sme da pređe 7,0 cm ma ni u ludom snu, da bih ga ja uopšte uzela u razmatranje. A G7 je u pomenutim okvirima. Znam, reći ćeš 'eto S9 taman', pa još daju na poklon i smartwatch... jeste taman dimenzija, ali ja mob sličnih spec već imam i zadovoljna sam, a pored toga ne volim edge ivice, lako se slupaju. :) dakle, G7... ako se neko udostoji da ga prodaje ovde za te pare kao u EU :D
 
Ni ja ne volim edge ivice, zato cu mozda da predjem sa S9+ na V40. Meni je sirina bitna posto dosta citam na telefonu.
Ne znam koliko verujes u garanciju prodavcima preko KP (ima stvarno postenih), a verujem da ce vec za mesec-dva biti malo ispod 400e. Nije kao u Svedskoj, ali nije ni lose. ;)
I da ne zaboravim, posto si zensko :D , ako cesto koristis selfi kameru (mada ne delujes mi tako), malo je losija od Samsungove pri slabijoj svetlosti.
 
imam lg v20 i pošto će nam u kući verovatno uskoro trebati još jedan telefon razmišljamo šta i kako za neku novu spravu...ako se nešto bude kupovalo najverovatnije će meni ići taj novi telefon a v20 ostaje ukućanima...nemam nikakvih primedbi na telefon osim baterije, pa rekoh da vidim jel baterija kilava i na g7? jel v30 ista priča ili bolji? dosta pričam telefonom, često i preko spikerfona, i baterija izgura jedan dan, ali kad malo više pritisnem telefon moram i 2x puta dnevno da ga punim...na putu sam dosta koristio kameru i tada je bilo čak i 3x...g7 mi je svakako u užem izboru, možda i v30...

p.s. pošto znam da se @dushanna raspitivala na drugoj temi za negu baterije samo da joj kažem da mi ništa nije pomoglo što bateriju na v20 mogu sam da menjam jer originala nema a kineske varijante su loše...to znači da za g7 ili neki drugi lg gde su baterije zakucane unutra može da bude samo još gore...doduše, ne znam jel se g7 i ovi noviji iz V serije prodaju regularno kod nas ili preko operatera, u tom slučaju MOŽDA postoji šansa da se u servisu dobije zamena originalne baterije...ako ne, to znači neka kineska kopija baterije pa s njom u servis, što nije baš ohrabrujuće za buduće vlasnike...:)
 
Po mom skromnom iskustvu, ni te originalne baterije koje se kupuju posebno, nisu iste kao one koje idu uz telefon. Cudno, ali takvo je moje iskustvo. Isto je i sa raznim auto delovima, pa sto ne bi bilo i sa telefonima? Kupis original, a ono ne traje kao prvi fabricki ugradjen.
Mislim da je najbolje menjati telefon cim baterija pocne da daje znake slabosti. Malo je skuplja avantura nego koristiti isti telefon 2-3 godine, ali kad sve stavite na papir ispadne dobra odluka.
 
imam lg v20 ... nemam nikakvih primedbi na telefon osim baterije, pa rekoh da vidim jel baterija kilava i na g7? ... dosta pričam telefonom, često i preko spikerfona, .... ali kad malo više pritisnem telefon moram i 2x puta dnevno da ga punim...na putu sam dosta koristio kameru i tada je bilo čak i 3x...g7 mi je svakako u užem izboru, možda i v30...
p.s. pošto znam da se @dushanna raspitivala na drugoj temi za negu baterije samo da joj kažem da mi ništa nije pomoglo što bateriju na v20 mogu sam da menjam jer originala nema a kineske varijante su loše...to znači da za g7 ili neki drugi lg gde su baterije zakucane unutra može da bude samo još gore...doduše, ne znam jel se g7 i ovi noviji iz V serije prodaju regularno kod nas ili preko operatera, u tom slučaju MOŽDA postoji šansa da se u servisu dobije zamena originalne baterije...ako ne, to znači neka kineska kopija baterije pa s njom u servis, što nije baš ohrabrujuće za buduće vlasnike...:)
Nije prvi put da čujem to što pričaš za LG baterije. Kažu (komentari ljudi) da LG ne vodi mnogo računa o rezrevnim baterijama i da se sve svodi na te kineske koje ti pominješ. Jedino da primenimo 'stečeno znanje' o 'nezi baterije' koje pominješ :) jer ja baš nisam osoba koji voli da menja telefone kako mi istekne ugovor. Što se tiče G7, 1. za bateriju pitaj vlasnike ovde na temi (ima ih 1,2...), a kod nas ga je prodavao VIP po astronomskoj ceni i sad ih nemaju više, zvala sam call centar, kažu neće ih više dopremati. Osim njih, kod nas ih niko drugi nije prodavao. Ako saznaš nešto ili se ovi predomisle, javi. I meni je G7 bio 'uži izbor'. I to od 2 moguća.

Po mom skromnom iskustvu, ni te originalne baterije koje se kupuju posebno, nisu iste kao one koje idu uz telefon. .... Kupis original, a ono ne traje kao prvi fabricki ugradjen. Mislim da je najbolje menjati telefon cim baterija pocne da daje znake slabosti. Malo je skuplja avantura nego koristiti isti telefon 2-3 godine, ali kad sve stavite na papir ispadne dobra odluka.
Kako kome. meni takva odluka na papiru ne bi koristila. :) Već sam pomenula da ne volim da menjam telefone na par godina. Ne prijaju mi svi telefoni ma koliko god ih drugi visoko kotirali. Imam neki svoj 'reputacioni sistem', jednostavno odgovaraju mi pojedini brendovi, dobro se osećam sa njima i želim baš njih da imam; džaba i da mi poklone ... da ne navodim ovde pojedine popularne modele... npr neki masovno voljeni i korišćeni, kad meni ne odgovara, ne leži mi i ne osećam se dobro sa njim. Nažalost, brendovi koje ja gotivim su oni koji nemaju kod nas zvanične distributere, a tek servis da ne pominjem :(
 
Eno ima opet na Vip online prodavnici po istoj ceni po kojoj je i bio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Javite @dushanna da ode i pazari, ne mogu da gledam više kako se muči sa izborom ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
lg g7 već može da se nađe za nekih 400 evra...tek sam počeo da gledam cene okolo pa više ne znam jel to dobra cena u odnosu na konkurenciju...za naše operatere ni milicija ne zna po kojim kriterijumima nabavljaju telefone, jer se sada uvoze tone samsunga i huaweia a svi ostali po principu 5 komada od svake firme svake prestupne godine...

napolju mogu da ga dobijem za nekih 300+ kad uzmem nazad pdv što je već bolje...naravno, ako nešto mora da se reklamira to malo komplikuje stvar ali dobro...
 
G7 je ovde na forumu najpotcenjeniji od svih flegšip telefona, valjda zato što su ljudi skloni da kuju u zvezde samo ono što lično imaju. Sa cenom od 400eur, mislim da je trenutno best buy.
 
^ ili jednostavno poučeni prethodnim iskustvima sa LG-om ne žele da rizikuju.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ili jednostavno mu treba malo bolja baterija :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
^ ili jednostavno poučeni prethodnim iskustvima sa LG-om ne žele da rizikuju.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Ovo je glavni razlog. Solidan telefon, ali mu fali ono malo da bi opravdali cenu sa početka prodaje.

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Dvoumio sam se izmedju Matw 10 Pro i LG G7, na kraju uzeo LG G7.
Uzeo sam na KP, EU verziju i plavu boju koja je jako lepa i menja boju od zelene do plave zavisno od osvetljenja.
Telefon radi lepo, nema bagova, lagova, usporavanja i slicno, nemam problema sa screen bleedom.

Baterija - bas je onakva kakvu sam je zamisljao izdrzi dan, niti vise niti manje, lepo je optimizovana.

Ekran - jako sam se iznenadio kvalitetom, osvetljenjem i bojama, boje su skoro pa kao na amoled ekranima posto dolazim sa jednog Samsungovog telefona.

Softver - jako slican Samsungovom, samo mi teme malo prave problem tj ne volim bele, a nema crna tema osnovna.

Perfomanse - sve pokrece bez kocenja seckanja i slicnog.

Kamere - kad se zumira nije kvalitet bas dobar ovako pravi solidne fotke, ai mod radi nekad bolji posao prilozicu dve slike u prilogu obican i ai mod. *slika gde je zgrada zuta je AI mod, slika gde je zgrada bela je auto mod.

Zvucnik - jak cist zvuk kada se stavi na drvo dodaje niske tonove

Zvuk iz slusalica - najbolji koji sam cuo do sada

Sta mi se ne svidja:

Led notifikacija, jako veliki intervali izmedju dva signala, ne znam kako da podesim to?

Otisak prsta otkljucava tek kad senzor detektuje da telefon nije u dzepu a ja mnogo puta stavim ruku na telefon i automatski na senzor ali telefon nece da se otkljuca dok ga ne izvadim iz dzepa, pa moram ponovo, mada cu se navici.


Zanima me kako da instaliram gcam i odakle da skinem?




Sent from my LM-G710 using Tapatalk
402eb2943383d3cc3abe322469b2248e.jpg
6abd5976acc1fb1073ef032770973797.jpg
 
Poslednja izmena:
Za led notifikaciju verovatno ima neki app koji to rešava.
Senzor otiska prsta je uradjen tako radi zaštite od slučajnog otkljucavanja u džepu, što je po meni logično jer mi ne treba otključan telefon u džepu.
Da ti olakšam za Gcam jer sam probao nekih 20 verzija i jedino mi ova radi posao za sve tri kamere, za podešavanja ćeš se već snaći.


https://drive.google.com/file/d/1dHPJpMIvDV0oMGTLlvmN2X1B_PpnNYqh/view?usp=drivesdk

Da ponovim da je verzija :

cstark27_GCam_5.1.018_24_v4.2t2 u pitanju


Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da skinem na telefonu, preko kompa kada skinem pise 0 bajta izbacuje mi error.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav momci. Unapred se izvinjavam jer postavljam problem sa LG g5 na ovoj temi, ali nisam mogao da nadjem adekvatno mesto. Moj kolega ima jedan veoma cudan problem sa svojim telefonom, pa mi je palo na pamet da pitam ovde, mozda je neko imao slican problem. Prenosim njegovu poruku:

Postovani, imam problem sa telefonom lg g5. Posle pada gde je ispucalo staklo telefon je nekoliko dana radio normalno zatim je desna polovina ekrana pocela da kasni u pocetku malo ali kasnije sve vise. Kada se dodirne desna polovina ekrana telefon normalno aktivira one funkcije koje bi trebale da se vide na ekranu a ne one koje se vide. Zamenio sam displej I vratio na fabricko podesavanje ali opet isto. Telefon brzo radi ima dosta slobodne memorije. Unapred zahvalan.

btCqYs1.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo koga zanima neki primer sot i rezultati aplikacija za testiranje.

Baterija bolje drzi posle nedelju dana koriscenja.
5ec7cb04cdfb52da5cfa8b5acb42648d.jpg
82f00166f6e14f1769dfa27db97dc4e2.jpg
c0ce6ac2599ba5c9d545df7ea7f0c57e.jpg
96da6eec7310f60a8bdbc35e545ad118.jpg


Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Ima li zivih? Sta se desava sa G7? Kupiti ili ne? Evo ga na oglasima vec ispod 350e.. Koliko vidim na zapadu su veoma zadovoljni modelom, nema nekih vecih problema, itd. 350e za hardver koji nudi je mozda i bestbuy trenutno.
 
Nazad
Vrh Dno