Šta je novo?

LG G7

Swedska :)

Odličan je G7 mobilni uz po meni 3 mane, lg skin , 4gb rama I samo 3000mah.
Da nisu toliko skrenuli sa puta i da su stavili 6gb i 3400mah lagano bi ovaj mobilni bio u top3 ove godine. Već sam pisao koliko mi se svideo kada sam ga koristio :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
I kako ti se učinio prilikom korišćenja? Jel se primećuje neki lag tj samo 4gb rama? Ja šta god da uzmem posle Z3 ne verujem da ću imati zamerke.
Kad budem prodao drugi G7, ovaj ce me izaći 300€ što za tu cenu mislim da nema konkurenciju.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Pa iskreno da ti kažem oduševio sam se ips ekranom i činjenicom da je telefon veoma uzak :) u ruci leži odlično .
Radi on dobro ali ne sviđa mi se skin , što se tiče 4gb rama uvek telefoni sa 6gb nekako lepše rade :) makar je to moje iskustvo

Edit:
I onaj jedan zvučnik dole je dosta dobrog kvaliteta.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Jedva čekam sa mi stigne.. gledao gomilu testova i poređenja na netu. Ne deluje loše, mada nisam ni ja nešto zahtevan korisnik.
Hvala za info. Kako ti se cini Mi 8 SE kada bi uporedio sa G7? Onako generalno korišćenje?

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Da se i ja pridružim klubu. Naručio G7 danas,stiže za par dana.Bila neka akcija 2 po ceni 1og i nisam mogao da odolim. Prvi put sa LGjem.
Pre ovog sam 4 godine imao Sonyjev Z3 koji radi i dan danas bez greške.

Sent from my D6603 using Tapatalk
Ima li tog 'leba bez motike i dalje?
Mislim baci link ako akcija i dalje traje [emoji16]
 
Pa G7 sam koristio fazon 5puta po 10min zato što ga ima moj ortak :)
Pa su utisci gotovo na prvu loptu .

Ne znam da li bih mogao konkretno da uporedim ta dva modela :)

Bićeš zadovoljan to je sigurno.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Ima li tog 'leba bez motike i dalje?
Mislim baci link ako akcija i dalje traje [emoji16]
Traje do utorka, tako mi reče lik u radnji.
netonnet je u pitanju.. evo link.

https://www.netonnet.se/art/telefon...-blue-g7-thinq-new-moroccan-blue/C383_3.9042/
8761d25129f64b9aae4a2cd55ce85c5e.jpg


Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Deluje da je dobar fon,jako lep dizajn.Sto kaze loznica da je 6gb Rama i malo jaca baterija.Ipak ce da vuce toliki QHD ekran.
 
Uzeh i ja G7 ima nekih 7-8 dana, sa mreze 430 eura 2 god. garancija. Mislio sam Mi8 uzeti ali kad mi je ovo izletilo uzeh G7, zbog sd slota, wide kamere, zvuka... i nisam se pokajao, telefon je odlican.
Ekran je perfekcija stvarno, nije amoled, ali nemam zamjerki, osvjetljenje, kontrast, boje, plus ima sva moguca podesavanja cak i sharpness i po prvi put kad je u pitanju IPS nemam potrebu za nekim kernelom koji podrzava Kcal. I format je dobar, moze se koristiti komotno jednom rukom a ima potrebnu velicinu i telefon nije glomazan. Cak ni notch mi ne smeta mada sam se njega bojao, nije toliko izrazen i ima sve potrebna obavjestenja lijevo i desno, cak mi je sad i simpa, smanje se ukupne dimenzije tel. stvarno.
Zvuk odlican, i na zvucnik, pogotovo na dobrim slusalicama, nisu lose ni ove iz kutije. Kada je tel na stolu npr i zazvoni prepadnes se koliko je glasan, okrenu se svi oko tebe.
Nema laga nikakvog, odlicno radi stvarno, nema puno ni bloata, dosta toga se moze disable-ovati, i uz neku temu sve to fino izgleda i radi, nemam potrebu uopste da ga otkljucavam i rootujem, stavih neki vpn adblock i zasad sljaka.
Kamera odlicna, pogotovu su unaprijedili wide u odnosu na G6 koji sam imao. Po danu perfektna, po noci malo losija (mada uopste nije losa), nema suma ali izgubi na detaljima malo, ali uz gcam koji je jos malo bagovit za G7 bude dosta dobro, jedino smeta sto moras staviti 2 verzije gcam, obicna i wide. Stvarno ima dosta opcija u kameri da jos nisam kako treba sve ni probao.
E sad mozda i jedina mana na tel je baterija, nije to kriticno ali bi valjalo da ima bar 3500 bateriju. Dobra stvar je sto na standby drzi odlicno, stvarno odlicno, ne znam koju foru koriste, stizu notifikacije za sve normalno, a procenti ne padaju. Sot se krece meni od 4.5 do 6h, u toku jednog dana, navece obavezno na punjac.
G7 podrzava treble i a/b particije pa se nadam da ce sto se tice update proci bolje od G6.
 
Odličan mini review. Ja sa ovim Z3 bez powerbank ni ne smem da odem negde na više od pola dana u prirodi ako mi baterija nije na 100% kad krenem.

Kakva je situacija sa Qi bežičnim punjacima? Da li mora da bude od 10W ili može i slabiji i da li može da se puni i preko neke futrole ili mora da se skine da bi to radilo kako treba?

Sto se app za fotkanje tiče gcam slika bolje od fabričke app? Koji punjač koristiš, koje jačine ? U pakovanju se dobija samo usb-c kabal ili i punjač?

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Odličan mini review. Ja sa ovim Z3 bez powerbank ni ne smem da odem negde na više od pola dana u prirodi ako mi baterija nije na 100% kad krenem.

Kakva je situacija sa Qi bežičnim punjacima? Da li mora da bude od 10W ili može i slabiji i da li može da se puni i preko neke futrole ili mora da se skine da bi to radilo kako treba?

Sto se app za fotkanje tiče gcam slika bolje od fabričke app? Koji punjač koristiš, koje jačine ? U pakovanju se dobija samo usb-c kabal ili i punjač?

Sent from my D6603 using Tapatalk

U kutiji sam dobio punjac, usb c kabal, slusalice, 2 navlake za slusalice i iglicu. Koristim njegov punjac (fast) bezicni nisam probavao.
Sto se tice gcam, skoro da i ne treba, jedino u lowlight uslovima mozda.
 
I za prednju kameru sigurno, tu gcam pravi najveću razliku.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Danas sam ga cackao u Vipu. Fin telefon, ali ne svidja mi se LG softver i prednja kamera je prilicno losija od one u S9. Ekran je bas dobar, jedino bi bilo dobro da je 2-3mm siri. Kad mu padne cena kako to biva sa G serijom, bice solidan izbor.
 
Vredi li prelaska sa G6 na G7?

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
To je suvise subjektivno za odgovoriti, po meni ne jos uvek. Kad mu padne cena na ~400e onda da. Definitivno je dosta bolji telefon, ali cena je previsoka.

Jesi li koristio oba telefona duži vremenski period ili je ocena paušalna?
 
Zagrejan sam vec duze vreme za ovaj telefon ali imam nekoliko nedoumica i pitanja.
Prvo da li je 4GB ram memorije dovoljno za naredne 3 godine?
Kakva je baterija za ovaj telefon tj da li traje kratko ili je dovoljna? Na internetu ima ljudi koji kazu da je dobra a ima i onih koji pljuju bateriju.


Sad neka pitanja oko kvarova.

Da li je iko imao problema sa screen bleed-ingom?
Da li je iko imao problema sa bootloop-om?
Da li je iko imao problema sa "duhovima" na ekranu kao sto je bio problem sa V20?
Ovo sve sam video na internetu kao mpguci problemi a skro je i androidauthority objavio ovo: https://www.google.rs/amp/s/www.androidauthority.com/lg-g7-problems-fixes-878777/amp/ pa sam naplasen oko kupovine G7 jos znajuci njihovu istoriju...
 
Može li neka preporuka za stabilnu svežu gcam verziju? Za wide lens sam našao i sve radi ok ali za ovu drugu ima ih zillion a nisam u toku koja bi odgovarala.

Inače telefon je odličan. Radi bez greške već mesec dana bez reseta ili bilo cega. Baterija ok,izgura dan i to je bitno.Stavio neki tečni premaz kao zaštitu na ekranu, nadam se da ce izdržati osnovnu upotrebu bez grebanja. Spiegen tough armor izgleda i deluje odlično na njemu. Zvučnik je neverovatan, svima padne vilica kad pojačam malo jače sto je sušta suprotnost od bivšeg Z3 na koji sam morao da povezujem sa bt zvucnikom ako bih hteo da pričam glasno.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cstark probaj, on je za LG najbolji

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Probao jedno 15ak njegovih verzija dok nisam ubo jednu koja je skoro bez mane.
Ako nekoga zanima koja je verzija da se ne ubije tražeći.
cstark_GCam_5.1.018_24_v4.2

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Hteo bih da kupim ovaj telefon, ima ga za ispod 450e u oglasima ali me zanima da li vredi, plasim se da se ne pojave neki problemi sa ekranom i slicno kao kod V10 i 20 serije.
 
Zamolio bih nekog da mi preneze utiske da li vredi uzeti ovaj telefon i da li je imao ikakvih problema sa telefonom?
 
I kako ti se učinio prilikom korišćenja? Jel se primećuje neki lag tj samo 4gb rama? Ja šta god da uzmem posle Z3 ne verujem da ću imati zamerke.
Kad budem prodao drugi G7, ovaj ce me izaći 300€ što za tu cenu mislim da nema konkurenciju.

Pa jesi li ga prodao, mislim taj drugi iz paketa 2 u 1?
 
Naravno,stavio ga u oglase i prodao za par dana.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Ta ponuda je trajala ovde par nedelja u toj radnji i oglasi su bili puni otkljucanih neotpakovanih G7 sa dve godine garancije, a cene su varirale od 300-500 €



Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Ta ponuda je trajala ovde par nedelja u toj radnji i oglasi su bili puni otkljucanih neotpakovanih G7 sa dve godine garancije, a cene su varirale od 300-500 €
Pa lepo kažem, 'lucky man', živiš u Sverige, imaš demokratiju, imaš jeftine telefone, pristojnu platu... a ovde kod nas kad odvale cenu telefona na naše plate... a taj drugi model si garant u Sverige prodao... msm 300 eur za G7... pa svi bi ga ovde kupili po toj ceni...
 
Nazad
Vrh Dno