Šta je novo?

LG G7

Kako ce se pokazati baterija od 3000 mAh na ovakvom displayu? Mogli su bar za 10% staviti vecu.
 
Na konto osvetljenja, zar nije Note 8 najsvetliji sa 1200 nita? Ili je nesto drugo u pitanju? Notch je retardiran. Ostavi brate gornji i donji bezel, ubaci front zvucnike, senzore, sta sve treba i svi zadovoljni. Ja bih isao kontra opcijom za budale koje hoce notch. Napravis da se displej zatamni samo u tom delu gde bi notch bio pa neka se furaju koliko hoce :D A nama neka ostave pun ekran kako je Bog i zapovedio.
 
Lep telefon, odlicne specifikacije. Ako bude pocetna cena oko 500-600 evra pun pogodak.
Sto se tice nocha, taj deo ekrana ionako nije sluzi nicemu. Tako da mi uopste ne smeta.
 
Nema sanse da bude ispod 750e pocetna cena....moje neko misljenje....
 
4Ilrm1jd_o.jpg
gWkIDTC2_o.jpg


WSfqawEA_o.jpg
2PN29QUF_o.jpg


1525161592_3597_20180501_165654.jpg 1525161592_7687_20180501_165657.jpg

http://winfuture.de/news,103010.html

The official presentation of the LG G7 ThinQ will be tomorrow in New York. LG apparently wants to offer one of the cheaper flagship smartphones of the year 2018, because the price will probably be below 680 euros in this country.

LG said a few days ago that they would like to offer an extremely high brightness, which reaches up to 1000 candelas per square meter. In addition, the DCI P3 standard is fully supported, so the color space is at least 100 percent covered for this standard used by the film industry. LG also promises that the panel uses up to 30 percent less energy than previous models.

As usual with LG, there are two cameras on the back, whereby we only know their maximum resolution of 16.3 megapixels and can confirm that LG is using an F / 1.6 aperture here. The second sensor is also a 16-megapixel camera with F / 1.6 aperture, although it is still unclear whether a wide-angle lens is offered here again.

The LG G7 ThinQ is also equipped with a 3000mAh battery, which can be charged extremely quickly via Qualcomm QuickCharge 4.0, which of course uses a USB-C port. The weight is 162 grams, while the LG G7 brings it to a height of 7.9 millimeters

Depending on the model and region, it is combined with 4 or 6 GB of RAM, whereas according to the information available to us, the internal flash memory occupies 64 GB.

Jedino se nigde ne spominje Hi-Fi Quad DAC koji je verovatno namenjen skupljoj V seriji...
Nije isključeno da polude pa izbace wide-angle kamera opciju - da na jeftinijoj G seriji bude kao kod konkurencije, a wide-angle ostave za skuplju V seriju!?
 
Poslednja izmena:
A pa to je sad popularno - videli od drugih kao i ostale stvari :)

Perhaps the only number to give me pause is the G7's 3,000mAh battery. It's 300mAh smaller than the one in the G6, and we've seen battery regression on phones running Oreo — the Galaxy S9 comes to mind — so I'm worried the same thing will happen here. Right now my concern is only speculative, as the unit I used wasn't running final software, but given the phone's slimness, and the extra space afforded to the speaker (and the presence of a headphone jack), LG clearly decided to forgo longevity for convenience.

We also have a headphone jack — on the bottom, natch, which is an improvement over the V30 — and the same beloved Quad DAC has made the LG V series so prized among audiophiles. Indeed, LG isn't leaving much room between the G and V series anymore.

Like the G6, the phone shares the same shooter between the primary and wide-angle cameras, but this year LG is using the 16MP Sony IMX351 sensor that debuted in the V30. The main lens, which has a ƒ1.6 aperture, is optically stabilized while the ƒ/1.9 wide-angle lens isn't, but the upside is that you're getting pretty much the same image quality from either camera this time around, and that's fantastic. I love that LG cares about wide-angle photography, and I appreciate that it's making appreciable improvements to the experience every year.
 
Poslednja izmena:
Senzor primarne kamere IMX351 16MP 1/3.1''? Pa ta velicina se vec godinama koristi za prednje kamere :)

V30 je mnogo zanimljiviji model od ovog G7, pre svega zbog nize cene i lepseg dizajna.

A pa to je sad popularno - videli od drugih kao i ostale stvari

Kako su videli od ostalih kada je LG jedan od prvih proizvodjaca koji je ostavio istu bateriju a povecao displej? G2 vs G3/G4.

U odnosu na 2018. flagship ponudu ovaj G7 ima najmanju bateriju u odnosu na velicinu ekrana.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da su i ovo videli od drugih, samo ti drugi imaju marketing :)

849€ for the LG G7 with 4/64GB in Germany. WTF. My retail source was obviously off, but LG is slowing killing itself with this pricing.

850€ u Nemačkoj - teške droge :D
 
Kakav fail od moba. Ovo je gore i od g6. Sreća njihova što proizvode pegle ,TV i frižidere
 
Pa ja ne verujem šta ovi izbacuju u 2018 godini...fail iz aviona! Recite mi bar da ima notification light, mada i dva da ima ne bih ga kupio ni za 300e manje od ove najavljene cene kad bolje razmislim!

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Uopste nije los uredjaj, za razliku od G6 bar ima Sabre DAC (i verovatno najbolji audio kvalitet u klasi), najnoviji cipset (SD845) koji koristi i konkurencija. Dakle, u svakom smislu ozbiljniji uredjaj od G6 ali je i konkurencija nikada jaca pa osim Sabre DAC-a nema nista sto ga izdvaja (postoji mogucnost da i displej bude jedan od najboljih) a u isto vreme ima najmanji kapacitet baterije u klasi (posebno u odnosu na velicinu displeja) i ubedljivo najmanji senzor primarne kamere, samo 1/3.1''. A uz to postoji realna mogucnost da dobija apdejtove sa ozbiljnim zakasnjenjem, kao i do sada, 3-6 meseci posle raznih skinovanih 'droida i do 10 meseci kasnjenja u odnosu na Pixele :d

Po mom misljenju najveci konkurent ovom modelu je V30 koji je jeftiniji od G7 a ima prakticno isti setup dual kamera a tu je i Sabre DAC pa cak i malo veca baterija, SD835 se pokazao odlicno pa ni tu nema problema.
V30 deluje i nekako skladnije, definitivno jedan od najbolje dizajniranih smartfona ikada. Ko moze da svari LG UI i ''podrsku'' V30 je ubedljivo najbolja opcija.
 
Poslednja izmena:
U pa mislio sam da ce ovo biti veci fejl. Super za DAC.
Dizajn strasno dosadan.
Ne znam, ne vidim poentu ovog telefona. Eto bar ce cena V30 jos da padne. Nisu normalni sa cenom, ako su mislili da bar malo pariraju ostalim flagshipovima ove godine morali su bar 500 evra pocetnu da stave, cisto da ljudi primete da ovaj telefon postoji.
Da li mi se cini ili kada se sakrije onaj notch jedan bezel izgleda veci, nisu isti?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Kako baterija samo 3k mah a debljina 8mm, Honor v10 ima debljinu od 7 mm a baterija 3750mah. Mogli su da stave bar 3,5k i da bude ok baretija
 
Ma *mjau**mjau**mjau* se LG-u za Evropsko tržište ...
Njima je glavno Koreja i USA (gde kinezi ne mogu da priđu na čelu sa huawei), a tamo je cena mnogo konkurentnija.

Kada bi početna cena bila 550 - 600€ (a ne 850€), da nema ovaj šugavi notch kao ostali kinezi i da bude android one uređaj već bi bio zanimljiv ...
Ovako je samo jedan u nizu čunga lunga "inovatora"

2.jpg

EDIT: zaboravih da je baterija trebalo biti 300mah veća, ali *mjau**mjau**mjau* nastupile su moderne uštede
 
Poslednja izmena:
Isti doogeee V i oukitel u18 , kakva sramna priča ..
Toliko para a rezultat 0. Nije mi jasno kako ti likovi postaju lideri divizija , sve se pretvorilo u ulazak u d$pe i prljavi marketing
 
Poslednja izmena:
Jedino pozitivno je što su ostavili wide-angle kameru i što audio deo priče (ulaz za slušalice, zvučnik, Hi-Fi Quad DAC ) odskače od konkurencije...
Da konačno je ok prednja kamera kome je to bitno :)




 
Poslednja izmena:
Na sta li je licio tek onaj prvi G7 koji su otkazali da bi napravili ovo :- D

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Još ima nade za bateriju, kažu da ekran troši 30% manje a tu je i 845. Videćemo. Dobre kamere, wireless punjenje, najsvetliji ekran bez burn in, notch koji koristi prostor gde ranije nije bilo ičega a još može i da se malo prilagodi, doduše jedan zvučnik ali takođe nikad jači, 3.5 dac ulaz a već vidim i da se šuška da će zasebno asistent dugme moći da se podesi po želji... Na prvu loptu uopšte ne deluje loše, ne znam šta ste očekivali [emoji102]
 
Na konto osvetljenja, zar nije Note 8 najsvetliji sa 1200 nita? Ili je nesto drugo u pitanju? Notch je retardiran. Ostavi brate gornji i donji bezel, ubaci front zvucnike, senzore, sta sve treba i svi zadovoljni. Ja bih isao kontra opcijom za budale koje hoce notch. Napravis da se displej zatamni samo u tom delu gde bi notch bio pa neka se furaju koliko hoce :D A nama neka ostave pun ekran kako je Bog i zapovedio.
Svetliji 9+ ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Još ima nade za bateriju, kažu da ekran troši 30% manje a tu je i 845. Videćemo. Dobre kamere, wireless punjenje, najsvetliji ekran bez burn in, notch koji koristi prostor gde ranije nije bilo ičega a još može i da se malo prilagodi, doduše jedan zvučnik ali takođe nikad jači, 3.5 dac ulaz a već vidim i da se šuška da će zasebno asistent dugme moći da se podesi po želji... Na prvu loptu uopšte ne deluje loše, ne znam šta ste očekivali [emoji102]
+1

Po meni samo fali 2gb memorije u osnovnoj varijanti.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Već vidim i da se šuška da će zasebno asistent dugme moći da se podesi po želji... Na prvu loptu uopšte ne deluje loše, ne znam šta ste očekivali [emoji102]

Da i to je ok jer nisu ubacili svog asistenta po ugledu na onu Samsung bixby grozotu :)
+ će moći google assistent dugme da se koristi i za druge svrhe.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Još ima nade za bateriju, kažu da ekran troši 30% manje a tu je i 845. Videćemo. Dobre kamere, wireless punjenje, najsvetliji ekran bez burn in, notch koji koristi prostor gde ranije nije bilo ičega a još može i da se malo prilagodi, doduše jedan zvučnik ali takođe nikad jači, 3.5 dac ulaz a već vidim i da se šuška da će zasebno asistent dugme moći da se podesi po želji... Na prvu loptu uopšte ne deluje loše, ne znam šta ste očekivali [emoji102]
Kako misliš dobre kamere?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Da i to je ok jer nisu ubacili svog asistenta po ugledu na onu Samsung bixby grozotu :)
+ će moći google assistent dugme da se koristi i za druge svrhe.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Nisu ubacili jer nemaju kapacitet da naprave svog asistenta :) za sada dugme može da se koristi samo za startovanje Google asistenta.

Inače odgledao sam par YouTube klipova i manje više svi likovi su smoreni sa G7.
U najavi lošija prodaja od g6 ako je to uopšte i moguće . Mada i po komentarima na ovoj temi može se videti koliko je lg postao nebitan u mob industriji.
 
Poslednja izmena:
Wide angle napred (isključi se AI) po meni vrlo dobra stvar i češće korisnija nego što je Huawei ubacio na P20 pro, inače wide angle sada koriste za veću osetljivost u smanjenoj osvetljenosti, i kome je bitno i prednja značajno bolja sad, ubacili su night mode toggle koji tek treba videti naravno, ubacili su pro mode i za video... Opet kažem, treba sve to tek videti, mada LG nije najbolji ali isto tako nije ni podbacio puno do sada sa kamerom.

@fkloznica Stvarno je primetno kako su svi nešto isto smoreni, toliko da je to sumnjivo. Mislim da, sem upitne baterije, stvarno nema nekog razloga za to.
 
Poslednja izmena:
Wide angle jeste dobra stvar, ali ljudi su stavili 1/3.1'' primarni senzor u 2018. godini, pa ko zna šta je na prednjoj onda. Doduše, pitanje svih pitanja je da li ima gg na kameri, ili će da se grebe kao lud(g6).
A o ceni nema šta da se komentariše, lepo reče fkl, biće lošija prodaja od g6, ako je to uopšte moguće.

Elem, G6 je tek počeo da dobija update na 8.0 Oreo pre dva dana, super brzi LG.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@kvazar ...baš naprotiv, ima gomila razloga. Još samo čekam da neko potvrdi i da nema notification led!?!

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno