Šta je novo?

LG G7

Da li neko mozda ima galeriju, poredjenje stock kamere sa gcam/hdr+? Na flickr-u sam nasao samo 1 sempl: https://www.flickr.com/photos/125325785@N08/40135131853/in/photolist-249B3pX-QZf38R

Ni na XDA nisam nista nasao.. neka YT poredjenja sam gledao ali bih ipak da uporedim semplove u punoj velicini.

Nije stock kamera toliko losa ali nisam bas nesto ni odusevljen, ipak su to mali senzori u kombinaciji sa agresivnim post-processingom.

Razmisljam o G7 ili XZ2, ka LG-u me vuce navodno najbolji audio kvalitet na smartfonu ikada i mogucnost da se pojavi zero lemon battery case. Dobro, i super-wide kamera nije losa opcija.
Naravno, cena me je privukla (310-320e) mada je pitanje koliko je pametno kupiti LG bez validne garancije.

Zero Lemon postoji za starije LG modele, od novijih za V30/V40, ali jos uvek se ne pojavljuje verzija za G7: https://zerolemon.com/collections/lg
 
Generalno nije neka razlika koliko sam video iz komentara, stock bolje izgleda nocu, Gcam daje zivopisniji HDR ali koliko sam razumeo i preterano.
 
Hvala, ako nadjes neka poredjenja na xda postavi ovde link, bas me zanima.

Sirokougaona kamera je svakako prednost, tu ne mogu da ocekujem neki vrhunski kvalitet (crop) ali prava steta sto je LG posle odlicnog G4 napravio dve greske - prelazak na manje senzore i agresivniji post-processing koji vise brlja.
G7 kao model zasluzuje primarnu kameru u rangu Samsunga, ne mora da bude najbolja na trzistu.

Gledao sam i neke 1080p/4k semplove, ni na tom polju ne briljira bas ali opet mislim da telefon nudi dosta za tih 300 i kusur evra. Naravno, komentari da je audio kvalitet u rangu 200-300$ plejera su me najvise privukli, uz mogucnost da mi stigne zero lemon 7000 mAh kuciste iz USA, pod uslovom da se pojavi za G7.

U svakom slucaju neverovatno sta sve danas moze da se kupi za 300-400e (V30, G7, XZ2, Mi8 itd), bukvalno mislim da nema razloga potrositi ni evro preko te sume ali dobro, to je krajnje subjektivno :)
 
Poslednja izmena:
Slažem se u potpunosti. Sve preko je čisto bacanje para jer se dobija mizerno bolja kamera, malo jača baterija ili čak ni to.
 
ako ti je v20 neko merilo gcam je očaj za low light, dosta lošija od stock...po danu nisam primetio neku bitnu razliku, ako je uopšte ima, osim što je ponovo stock brža od gcam...bar na osnovu toga meni je to sa gcam malo šuplja priča, ali ok, na kraju ništa ne košta da se proba...možda gcam zaista ima smisla kod xiaomi telefona...

ako se odlučiš za g7 očekuj traljavu bateriju tako da zero lemon dođe kao must have :)
 
Moguce da gcam radi bolje na uredjajima sa boljim cipsetom (SD835/845) ili bar sa novijim Snapdragon od SD821. Naravno, kvalitet zavisi i od samog senzora pa ce Mi8 sigurno vise profitirati od gcam nego G7.

Sta si ti resio, V30 ili G7? Meni G7 ipak deluje kao bolja kupovina, jeste V30 lepsi fon ali G7 je ipak kompletniji iako razlike nisu velike.

Sto se baterije tice, nije problem ovako za svakodnevno koriscenje, nego cisto da mogu da racunam na dosta bolju autonomiju za outdoor i putovanja, tu nijedna stock baterija ne moze da se meri sa ovim napucanim battery case-ovima.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-audio-measurement-of-lg-g7-thinq-smartphone.4468/

Izgleda da nije bas optimalan za zahtevne slusalice ali za in-ear i ostale manje zahtevne je top, rezultati merenja su iznenadjujuce odlicni za jedan smartfon.
 
Za sada mi je g7 možda i prvi izbor...ali nešto se razmišljam i o Samsungu a70, kao neki uslovno rečeno downgrade...sviđa mi se veći ekran i 4500mah baterija, da se malo odmorim od punjenja lg...samo je dilema koliko je sad kamera pad u odnosu na g7 a verovatno jeste...
Idem napolje za neki dan pa će zavisiti i od stocka po radnjama...lg g7 je na akciji trenutno i nije TIM kao kod nas nego baš čist fon...koliko sam ukapirao svi ti po toj ceni koju si napisao su TIM branding...

na v20 guram sennheiser hd-25-1 II i to radi odlično...
 
Poslednja izmena:
Sutra sam u akciji, gledacu u ponedeljak da uhvatim par slika na gcam/stock radi poredjenja pa da okacim negde.
 
@Altru sto ti smeta TIM brending? Mislim da se to samo pri paljenju vidi logo i nista vise.

Po radnjama, jedino sam video da Dr Mobil prodaje i ima na stanju. Cena nekih 330e cini mi se. Ostale radnje nemaju na stanju (vec 2 meseca) ili ga uopste nemaju u ponudi.
 
@Vicent87
prosto mi smeta, hoću telefon bez toga...to sa TIM me vraća u neka vremena kad su se telefoni donosili u kesama bez kutija :)...a ne znam da li tu postoje neke apps provajdera i možda još neko đubre, drugo verovatno su apdejti vezani za TIM i zavise od njih...a sve i da nije uzeću telefon za malo više para skroz čist neotpakovan...
 
Ako nađeš negde kod nas neki takav, pošalji mi na PP gde da ga kupim.
 
napisao sam već da idem napolje, tamo sam i gledao...
 
Planiram da pazarim G7 uskoro, zvuk je presudio izmedju njega i mi 8.
Narucih vec Ringke case za njega, pa bih samo da pitam ove koji su kupili fon vec, da li dolazi sa fabricki nalepljenom folijom? Da znam da li i to da narucujem.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Zanimljivo da je G7 i meni tek nakon godinu dana skrenuo paznju. Kad je predstavljen konstatacija je bila..jos jedan telefon sa izrezom, i nista posebno u odnosu na G6. Ustvari, sada po ovoj ceni i kad se bolje pogleda sta sve ima, nekako mi mnogo blizi nego telefoni koji izlaze ovih dana/meseci. Jedino nisam skroz siguran za bezicno punjenje, ima/nema?
Na GSM areni stoji da samo US verzija ima, dok ostali nemaju, ne znam sta je tacno.
Od nedostataka mogu da izdvojim samo nepostojanje IR senzora i odvojenog slota za SD karticu. Ostalo je manje, vise sve ok.
 
Zanimljivo da je G7 i meni tek nakon godinu dana skrenuo paznju. Kad je predstavljen konstatacija je bila..jos jedan telefon sa izrezom, i nista posebno u odnosu na G6. Ustvari, sada po ovoj ceni i kad se bolje pogleda sta sve ima, nekako mi mnogo blizi nego telefoni koji izlaze ovih dana/meseci.
Isto, pre par dana sam se setio da postoji [emoji16] izgleda smo zaboravili koliko im pada cena.
Trebao mi je nov telefon i razmisljao sam se izmedju mi 8 i S8 plus,Samsung je odmah ispao iz igre , kad rekoh cek da bacim oko na kp na lg kad vidim da je skoro 300€.
Kapiram da je mi 8 mozda ispeglaniji i brzi, ali imam v20 i navikao sam se na dobar zvuk u sluskama, a video sam da se mnogi zale na notifikacije na mi8.


Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
i mene truju sa mi8 i mi mix telefonima ali mislim da ću ipak ići na lg g7...a negde za xiaomi telefone ovde na forumu postoji i stalna primedba da prekida zvuk tokom razgovora, to ne samo da ne bih podneo nego mi je baš važno da to dobro radi...možda je prenaduvan problem, ali kad još vidim to za notifikacije, ne bih baš mnogo eksperimentisao...

meni zapao za oko i samsung a70 zbog većeg ekrana i baterije pre svega, ali izgleda da mu je kamera baš traljava...
 
Ja se skoro sigurno vracam LGu, mada su i dalje traljavi po pitanju azuriranja. Sa druge strane, Google iz slova u slovo ne donosi nista novo, nego moraju svake godine da izbace po jedan radi reda, tako da i nije neki minus. Inace, od G3 koji sam arcio par godina, nijedan telefon mi nije bio potpuno funkcionalan kao on. Jeste bio lagovit, seckao pred kraj zivota, ali sve sto je imao u sebi radilo je kako treba..Signal, IR, bluetooth, tranzicija wireless/data besprekorna, senzori odlicni, odvojeni zvukovi, notifikacije...Te su mi sitnice nekako vaznije od kamere. Bilo koja danasnja kamera mi je ok.
 
i mene truju sa mi8 i mi mix telefonima ali mislim da ću ipak ići na lg g7...a negde za xiaomi telefone ovde na forumu postoji i stalna primedba da prekida zvuk tokom razgovora, to ne samo da ne bih podneo nego mi je baš važno da to dobro radi...možda je prenaduvan problem, ali kad još vidim to za notifikacije, ne bih baš mnogo eksperimentisao...

Nije to trovanje, dobro je da postoji veci izbor za iste pare, pa ko sta voli.
Ja se nekako nisam nasao posle dva Xiaomija, nisu mi legli, pogotovo sto se isti problemi javljaju i na novim modelima, ali daleko od toga da ne valjaju. Sve zavisi kome je sta prioritet.
 
Jel pričamo o istim problemima koje sam i ja napomenuo? Mislim na Xiaomi...

A updates i mene baš ne tangiraju, sad imam 8.0 na v20 i ništa mu ne fali...
 
Da sad kupujem nov telefon, LG G7 bih uzeo bez puno razmišljanja.
 
kad smo vec kod podrske, sta kad ode baterija na ovom telefonu? telefon u kantu? koliko sam uspeo da vidim lg servisi su beznadezni slucajevi sto se tice rezervnih delova...

neki moji prijatelji su vec posle godinu i nesto dana morali da menjaju baterije na telefonkma i ako nema zamene mozes da se slikas...
 
U kantu.
Možeš da kupiš sam tipa na aliju, ali većina tih baterija je zapravo manjeg kapaciteta, tj nisu fabričke

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
zato i pitam, jer imam iskustva sa takvim kineskim baterijama, odron od baterija...imao sam srece da nadjem neke pristojne kineske za lg v20 ali tu je opet velika stvar sto ih sam menjam...inace mi je originalna oslabila i mogao bih da se slikam...

samsung je tu izgleda dosta bolji sto se tice servisa? na kraju cu ipak mozda da biram nekog samsunga, jer nisam neko ko cesto menja telefone...
 
Kakva god da je, ne bi smela da izda pre godinu i po dana, pa i dve. Posle toga moze i cajna da prebrodi jos pola godine, a onda svakako kantica.
 
S obzirom da sam original HP bateriju za laptop platio 40€, ne verujem da je za telefon više od 20€ na ebay/amazon. *mjau**mjau**mjau*, ako hoćeš da izvučeš još 2 godine isplati se i te kako.
Takođe, zavisi dosta od korišćenja i načina punjenja, ali pre kraja druge godine neće postati problematična u većini slučajeva.
 
Nije ovo pitanje cene, a te sa eBay su isto kinesko smeće...prosto nema original zamenskih baterija...
 
Mozda pro mobi ima original baterije, tj trebalo bi da ima.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno