Šta je novo?

LG G7

Isto misljenje i ja imam. Ponovo pocinje da mi se svidja LG (o ne). [emoji23]
 
Koje su kamere ubacili?
 
Ako budem uzimao G7 to će biti samo ona verzija G7+ ili ću čekati dogodine.

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Kako se pokazao? f1.6 16MP + f1.9 16MP
 
Poslednja izmena:
Jesu li menjali cenu ili računaš sa popustom za keš?
Hahah šteta što nisam napravio Screenshot. Podigli su cenu, nisam nista racuno samo sam izabrao neo4 posto imam taj paket.

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Par dana su prikazivali cene za gotovinsko plaćanje a kada su se birale rate onda je tek pokazivalo punu cenu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
E pa puno sreće želim i da nema problem sa "burn" i "ghost" efektima na displeju i da ne riknjava baterija posle godinu dana.
 
@vladix Gde ti vide daje P20 skuplji od 670e??? P20 pro je oko 700e. Dok p20 ispod 500e (470e u CH)
 
Jel neko pazario ovaj tel? Treba zeni nesto sa dobrom kamerom, dobrim zvukom i fm radio-om :) Kako mu drži baterija? 3k mAh mi je nesto bas malo...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kaze telefoto objektiv sa sirokim uglovima...to je nemoguce, posto je telefoto jedna vrsta objektiva(tj ona zumirana), a siroki objektiv je siroki objektiv... :D
 
Danas ga malo pogledao u vipu. Ekran je odličan, zvučnik koliko sam mogao da primetim dosta glasan.
Bila je samo crna boja dostupna i nekako mi nije nešto...g6 mi deluje kvalitetnije urađen. Znam da je daleko bolji od g6, mislim da mu crna boja ne leži, kao iphone u jet-Black boji deluje plastično.

Ako ima neko tel da malo prokomentariše kvalitet izrade i neke stvari van čipseta i benchmark-ova.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni crna na klipu izgleda odlično, bolja od platine koju sam video. Izrada mi je dosta bolja na G7 u odnosu na G6. Valjda će biti nešto detaljnije o displeju, dac i kameri.
Meni je zanimljiv jer nema edge ivice i super je osvetljen, dodatni plusevi su DAC/DTS-X i IP68 i MIL-STD-810G. Jedino ako je kamera krš, sa manjim senzorom su omanuli ako opet ponavljaju priču.
 
Malo pre sam drndao ortakov G7.
Zanimljivo lepo odrađen mob , i po meni dosta lep displej .. sada ne znam da li je do toga što sam u gasu ili ne :)

Ali svakako kvalitet izrade na s9 nivou , ako ne i bolji
 
Ne preteruj sad. Drndao ga u ViPu obican tel nista posebno.
 
Sada sam malo bio na netu i izvalio sam zašto me je oduševio ovaj mob :) jedini mob od ovih novijih sa 2:1 odnosom i 2k rez koji je širok samo 72mm :) faktički kao s9 ali bez zakrivljenog ekrana :)

I bio sam donekle u pravu što se tiče IPS na njemu , čim se ovom ekran ludaku iz Kanade sviđa displej onda mora da je brutalan :)

E da , jedini je telefon uz Sony xz2 koji ima odličnu ip68/67 zaštitu. I taj test može da se vidi kod ovog cara iz Kanade :) ( svi ostali telefoni su riknuli , ipX ,s9.. )

Po mom nekom mišljenju ovom telefonu malo fali da bude u top3 ove godine, to je još 300,400mah baterije i 6gb rama. Šteta

https://youtu.be/vxcB2N8GtWA
 
Poslednja izmena:
Na gsmarena-i ima review koji je blago rečeno glupost...
Da ih citiram za zvuk u slusalicama

“Plugging in the headphones brought the volume down significantly - the G7 ThinQ was actually below average in this case which was surprising and means bigger headphones might not be as loud as we would like.”

Ovo nikako ne može biti tačno, ni jedan drugi review ovo ne potvrđuje.
I ekran se kao lošije vidi na suncu od Nokia 8 [emoji23] ja ih gledao uživo, dobar ekran nokije ali je na g7 bolji, to se golim okom vidi.

Realno su mi najbolji review-ovi na pocketnow jer lepo uporede zvuk i kameru sa još nekim telefonom, a za zvuk imaju detaljnije testove od ostalih.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vec godinama pisem da gsma testove zvuka treba preskociti, jednostavno nesto ne rade kako treba i cesto imaju krajnje sumnjive rezultate tih merenja pa na kraju i cudne zakljucke.
Treba sacekati korisnicke testove sa HF i slicnih audiofilskih sajtova a do tada moze da se prati i sta o zvuku kaze onaj lik iz pocketnow a zna se vec je je V serija tu najbolja, logicno je da G7 nudi bar isti audio kvalitet (preko slusalica) kao V30 koji je i dalje najbolji u klasi.

Inace, ne postoji redakcija koja radi ubedljivo najbolje, najkompletnije testove ali postoji nekoliko sajtova (+YT) koji su odlicni za neko opste informisanje o uredjajima, treba ih sve pratiti i spojiti sve to u jednu celinu.
I naravno, uvek je najbolje licno probati odredjeni uredjaj, ako je to moguce.
 
Poslednja izmena:
Svaka cast zaista ako su u Kanadi davali TV uz preorder...pa tacno da mi ispadne telefon prvi dan ne bi mi bilo zao...

Video ga na brzinu u Vipu i stvarno deluje nekako obecavajuce, ali fali mu nekoliko stvari kao sto su ljudi vec spomenuli..
 
https://www.whathifi.com/lg/g7-thinq/review

The G7 ThinQ offers a better sonic experience than its predecessors. LG has given this smartphone a 32bit quad DAC (and 64GB storage for approximately 15,000 songs) alongside an equaliser mode and settings for adjusting the digital filter.

These also have descriptions about the effect each filter has on the music – ‘slow’ is clearer, ‘sharp’ is more natural, ‘short’ is spacious. For those that might not be up to date with audiophile equipment, this is a welcome nod. Our personal preference is 'sharp', but it's certainly worth trying them all out.

There’s also a DTS:X 3D Surround Sound mode that’s worth playing with – manipulating the music to place it above and around you, in front of you, or at your sides.

It’s a nice feature that works well and is certainly worth trying out. And for Bluetooth headphones, there’s aptX HD compatibility for 24-bit/48kHz audio.

We turn off the surround sound, enable the DAC (which can only be turned on while you’re wearing wired headphones), and use Tidal to stream Father John Misty’s Please Don’t Die.

The result is a spacious, detailed presentation that manages to capture the vulnerability and weariness of the track well.

The ripple of cymbals and the shiny jingle of zils are done particularly well, with the G7 ThinQ taking the treble in its stride and making it shimmer throughout the track.

That’s not to say it lets go of the lower frequencies, though, as the sandy drums patter with a good deal of detail - and it reaches down deep when the bass needs to rumble in.

It’s clear how much louder the G7 ThinQ will go than rival smartphones such as the iPhone 8 Plus.
While using Apple’s phone, we are left yearning for a little more volume, while the G7 ThinQ is more than happy to open up and blast the track through.

Ovo je (uz V30) najbolji LG u poslednjih nekoliko godina, mislim na cinjenicu da moze da se nosi sa konkurencijom a na nekim poljima je i bolji.
Samo da ima primarnu kameru kao npr. S9 ili U12 i malo vecu bateriju i bio bi top. Dobro, LG UI nije za svakoga i podrska im je ocajna u poslednje 2-3 godine ali mislim pre svega na hardver.
 
Poslednja izmena:
Da ima bateriju jaču i kameru kao S8, ne mora kao S9, bio bi odličan, mada bi mu onda falio još jedan zvučnik i malo boja izrada S9 (zadnji deo mi je malo kvalitetniji na S9, na zvučnicima je lepši zvuk takođe, na G7 glasniji ali mono *mjau**mjau**mjau*)... uvek nešto fali. Ali po sadašnjoj ceni je to to, ne ugrožava S9, odličan na nekim poljima, ima neke sile sertifikate, kad se umaže i isprlja pod česmu da se opere i teraj dalje. Jedino me za sada ova kamera odbija, inače bi već bio kod mene.
 
Da se i ja pridružim klubu. Naručio G7 danas,stiže za par dana.Bila neka akcija 2 po ceni 1og i nisam mogao da odolim. Prvi put sa LGjem.
Pre ovog sam 4 godine imao Sonyjev Z3 koji radi i dan danas bez greške.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Dva po ceni jednog, nije Srbija 100% [emoji23]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno