Šta je novo?

LG G7

Meni ovaj app sto si postavio koči strašno, ne upotrebljiv za slikanje. Plus nema wide sa podešavanjima kako si napisao. Nemam uopšte opciju za wide.
Ja koristim i dalje 5.1 cstarkova verzija. Radi bez greške ali nema night ver.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
Pa mora BSG meniju buffer fix da se ukljuci da ne bi bilo muke sa lagom. A kada se ukljuci AUX radi provereno, prvi stisak prebacuje na selfi kameru, drugi na wide, treci vraca na obicnu, nema kao u stock kameri posebno dugme za wide/normal angle.
Night sight ne radi, tj. radi ali laguje na nivou neupotrebljivosti, to jos nije reseno.
 
Hvala na pojašnjenju i linku za dl.Nisam ni provalio da se prebacio na wide sa selfi kamere. Testiracu baš kako radi.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Sad sam se vratio iz razgledanja telefona po radnjama... mislim, nek se nose više sa merenjem telefona po dijagonali ekrana sa ovim odnosom stranica...g7 je lepo urađen telefon, fino leži u ruci, ali on ceo upada u moj lg v20 koji je 5.7"...blizu je bio i Huawei Mate 20 i on je maltene u milimetar iste veličine kao v20 a ima 6.53" ekran...mislim da ću najverovatnije ići na Mate 20, nema šanse da nosim za mene onaj malecki G7...
 
Imas sajt za poredjenje velicine telefona, da steknes bolju predstavu.
 
У Gcam није могуће снимање са камером широког угла?

Сток камера прави снимке са ужасном стабилизацијом.

Послато са LM-G710 уз помоћ Тапатока
 
Nema opticke stabilizacije na sirokougaonoj kameri. Gcam podrzava sirokogugaonu kameru ako se ukljuci AUX switch u opcijama, pritiskom na dugme za menjanje prednje/zadnje kamere jedna od opcija je i siroki ugao,
ali ni tamo neces imati stabilizaciju jer je nema hardverski kao i na vecini telefona, ois je samo na glavnoj kameri.
 
Nema opticke stabilizacije na sirokougaonoj kameri. Gcam podrzava sirokogugaonu kameru ako se ukljuci AUX switch u opcijama, pritiskom na dugme za menjanje prednje/zadnje kamere jedna od opcija je i siroki ugao,
ali ni tamo neces imati stabilizaciju jer je nema hardverski kao i na vecini telefona, ois je samo na glavnoj kameri.
Нисам на то мислио. Мислио сам на електронску стабилизацију која чини да слика 'вибрира' када чини стабилизацију

Послато са LM-G710 уз помоћ Тапатока
 
Elektronska stabilizacija na nekim telefonima radi samo na 1080/30...
Danas je padala neka kiša pa sam malo kampovao u mediamarktu i probao razne kamere...g7 i Mate 20 pro me nisu oduševile, vrlo mi slične rezultate daju...najbolje mi fotke daje Samsung s10+...

Sve ovo po nekom mom poimanju dobrih fotki s telefona i imajući u vidu uslove za snimanje koji su takvi kakvi su unutar radnje,ali i jesu zahtevni zbog čudnog svetla itd...AI na Huawei telefonima daje užasno napucane fotke...

Sama g7 kamera ništa posebno bar u ovim uslovima, onako sama za sebe...
 
Ne znam da li bas moze da se oceni na telefonu kakva je koja slika. Mislim, moze delimicno, ali recimo ta ista slika slikana sa S10+ bi mozda na tom istom Huawei displeju izgledala napucano, a mozda u kontra slucaju, ista slika sa Havajca na S10+ ne bi izgledala lose.
 
После 10так дана коришћења овог телефона могу да пријавим да нисам одушевљен. Највеће разочарење ми је камера, па софтвер.

Не могу да верујем колико смути слике, упоређивао сам са другаревим и iPhone 6s и његпва камера је приметно оштфија. Gcam апликација прави боље слике али је скоро не употребљива. Толило пута ми се гелефон забаговао да сам морао да га ресетујем. Не вреди ни покушавати.

Тренутно испробавам opencam али не видим да постоји нека велика разлика у односу на сток.

Не видим неку велику разлику у односу на мој претходни хуавеј.

Послато са LM-G710 уз помоћ Тапатока
 
После 10так дана коришћења овог телефона могу да пријавим да нисам одушевљен. Највеће разочарење ми је камера, па софтвер.

Не могу да верујем колико смути слике, упоређивао сам са другаревим и iPhone 6s и његпва камера је приметно оштфија. Gcam апликација прави боље слике али је скоро не употребљива. Толило пута ми се гелефон забаговао да сам морао да га ресетујем. Не вреди ни покушавати.

Тренутно испробавам opencam али не видим да постоји нека велика разлика у односу на сток.

Не видим неку велику разлику у односу на мој претходни хуавеј.

Послато са LM-G710 уз помоћ Тапатока
Hvala na utisku.
Softver mu jeste jedan od najgorih definitivno. Mene to za sada najvise odbija.
Koji ti je prethodni Huawei bio?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
После 10так дана коришћења овог телефона могу да пријавим да нисам одушевљен. Највеће разочарење ми је камера, па софтвер.

Не могу да верујем колико смути слике, упоређивао сам са другаревим и iPhone 6s и његпва камера је приметно оштфија. Gcam апликација прави боље слике али је скоро не употребљива. Толило пута ми се гелефон забаговао да сам морао да га ресетујем. Не вреди ни покушавати.

Тренутно испробавам opencam али не видим да постоји нека велика разлика у односу на сток.

Не видим неку велику разлику у односу на мој претходни хуавеј.

Послато са LM-G710 уз помоћ Тапатока
Na stranu kamera, kakve probleme ti pravi telefon generalno?

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Hvala na utisku.
Softver mu jeste jedan od najgorih definitivno. Mene to za sada najvise odbija.
Koji ti je prethodni Huawei bio?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
Мени је највећи проблем са софтвером што је ограничен, тј нема толико опција као на хуавеју. Знам да се људи жале на верзију и сл. Али мене то не занима ни најмање.

Huawei y6 II comp



Послато са LM-G710 уз помоћ Тапатока
 
Na stranu kamera, kakve probleme ti pravi telefon generalno?

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
Сем камере, скоро ништа. Не могу све да подесим како сам замислио, то ћу морати да се навикнем. Или да рутујем телефон и инсталирам модове и шта све не, али не желим да идем тим путем xD

Ни камера не би била пробелм када би могла да се замени неком крштеном апликацијом. Немогуће је скроз заменити фабричку апликацију. Не може да се замени апликација која се отвара двоструким кликом дугмета за откључавање. Онда сваки пут морам да откључам телефон и тржим апликацију камере.

Генерално то процесирање које фабричка апликација камере има ми оставља јако лош утисак на телефон.

Послато са LM-G710 уз помоћ Тапатока
 
Не може да се замени апликација која се отвара двоструким кликом дугмета за откључавање. Онда сваки пут морам да откључам телефон и тржим апликацију камере.

Послато са LM-G710 уз помоћ Тапатока

Ako si mislio na stock kameru, ne moras da otkljucavas telefon da bi otovrio kameru.
Koliko znam i na svim LG imas opciju da kad je zakljucan telefon dvoklikom volume down ili power dugmeta otvoris kameru. Ako ti ne radi, onda ti verovatno nije ukljucena ta opcija u podesavanjima: Settings/General/Shortcut Keys


A imas i jos jednu drugu opciju, da postavis shortcut za bilo koju app i tvoju neku drugu kameru na lock screen. Settings/General/Lock screen & security/Customize lock screen/Shortcuts


Mozes probati i ovu app
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apptuners.keyplusapp&hl=en_US
trebalo bi da radi i na G7, pa s njom mozes da dodeljujes funkicije za volume dugmice.
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da on hoce da mu se recimo gcam app otvara precicom power ili volume dugmicima...umesto fabricke camera app.
 
Koje stable verzije gcam preporučujete?
Probao sam mgc_6.1.021_mi8_v2, uključio bsg buffer fix i aux, što je rešilo problem sa seckanjem. Ali nažalost kad pokušam da slikam bilo da je pomoću tastera na ekranu ili fizičkih tastera za zum, moram da pritisnem u proseku 10x dok reši da napravi sliku...
 
Probaj sa Gcam 6.1 advanced v1.5 i LlamaMonster G7 config XML fajlom.
Ako nisi radio sa config fajlovima, na rutu particije(pored DCIM, Downloads foldera) napravi Gcam folder i u njemu Configs podfolder, u taj podfolder snimi XML fajl iz linka. Za import config fajla ide dupli pritisak oko mesta za okidanje fotografije, restore opcija.
img-02.gif

Obratiti paznju da je u okviru config fajla ukljucen fix za lag, a da je AUX za Wide kameru namesten na long press, tako da ako vam treba wide kamera, dugo se drzi pritisnuto dugme za menjanje kamere. Ovo se moze u opcijama i vratiti na cycle, gde ce ici tradicionalno, kamera/wide/selfi.

Licno nisam nesto puno koristio Gcam, stock kamera u manuelnom modu sa pritiskom automatske detekcije mi daje sasvim solidne rezultate.
 
Cekam OTA, ne zelim da flashujem kdz fajl drugog regiona. Inace je manje vise sve isto na PIE osim gestikulacije i stvari ispod haube.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Stigla 9tka danas, koje su promene u odnosu na 8icu?Meni sve isto deluje...

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Gesktikulacije u navigacionom baru i adaptivna potrosnja baterije,ostalo je manje vise isto, kotisnicki interfejs je identican kao ranije nisu presli na lg ux8 kao na G8.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Nije, funkciju ucenja odgovarajuceg nivoa osvetljanja LG nije implementirao.
 
Nadao sam se da jeste, cak mislim da sam negde i procitao da ce biti dodato. Nije im bas najbolje nastelovano, ali ok je uglavnom. Malo vise zatamnjuje nego sto bi trebalo.
 
Juce i kod mene stigao PIE, gestikulacija deluje zanimljivo ali videcu jos da li cu je ostaviti ukljucenu. Ostalo deluje manje vise isto, videcemo baterija da li se drugacije ponasa kroz par dana.
 
Nazad
Vrh Dno