Šta je novo?

Sony Bravia - Onkyo AV receiver - HDMI ARC - CEC problem

radax

Zapažen
Učlanjen(a)
01.01.1970
Poruke
564
Poena
20
Imam TV Sony Bravia KD-65XE9005 i risiver Onkyo TX-NR676 koji su povezani HDMI kablom i normalno sam koristio ARC i CEC do pre neki dan.

U jednom momentu, pre nekoliko dana, kad sam pomoću TV-a prebacio ulaz na HDMI3 (HTPC) risiver nije odreagovao, tj nije prebacio ulaz zvuka na HTPC.
Kad sam posle toga pokušao da vratim na gledanje TV-a, nije bilo zvuka preko ARC-a.

Kad u risiveru ručno prebacim ulaz na HTPC imam zvuk, ali prebacivanje na TV nema efekta, tj. nema zvuka - kao da se ARC zaglupeo.

Našao sam na netu sličan problem i workaround da se oba uređaja isključe iz struje na par minuta i otkači HDMI kabal - to mi je prvi put rešilo problem - dobio sam zvuk sa TV-a i risiver je prebacivao audio ulaze kako treba.
Danas mi se ovaj problem ponovo desio, s tim što isključivanje nije kompletno rešilo problem - imam zvuk preko ARC-a dok ne prebacim (ručno) audio ulaz na risiveru na HTPC - posle vraćanja na TV opet nemam zvuk preko ARC-a. Takođe i automatsko prebacivanje audio ulaza u risiveru ne radi.
TV pali risiver, TV-ov OSD prikazuje nivo zvuka na risiveru, ali iz zvučnika se ništa ne čuje.

Da li je neko imao sličan problem?

Dođe mi da se vratim na optički kabal za vraćanje zvuka u risiver...
 
probaj da resetujes onkyo, moj 646 ima opasno ubog bug da posle nekog vremena auto standy by funkcija jednostavno prestane da radi... svetli, kao ukljucena je ali nikada se nece aktivirati koliko god cekali... glupost nevidjena... posle hard reseta sve radi normalno 3-4 meseca i onda opet...

https://www.youtube.com/watch?v=gfJEw-VlpWY

kolika je *peep* ponovo sve podesavati odustao sam od auto stand by, kad ima sanse za tim, ako cu da zabodem, ugasim onkyo i slusam sa tv, ionako cu da zabodem ;)
 
Poslušao sam te - i uspelo je! Resetovao sam Onkyo i opet sve radi kako treba.. a dokle će - ne znamo ;)
 
Što više čitam o Onkyo risiverima to ih više obilazim u širokom luku. Imaju povoljnu cenu ali jako puno korisnika se žali na njih...
 
Nazad
Vrh Dno