Šta je novo?

Hisense 55" 4K HDR H55N6600 zakrivljeni TV moji utisci

I_L_I_J_A

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
1,660
Poena
660
Doslo je vreme za zamenu 46“ Samsung F serije u spavacoj sobi, potrazio sam novi smart TV sa 4K rezolucijom i obavezno HDRom. U Emmezeti mi je za oko zapao Hisense - odlican odnos cena-korist i kvalitet slike. Odlucio sam da isprobam i uzmem jedan, evo mojih utisaka. Definitivno nisam pogresio.
attachment.php


Najvise sam se dvoumio izmedju 55“ ravnog i zakrivljenog ekrana. Definitivno kada su jedan pored drugog zakrivljeni mi izgleda bolja slika i vredi razlike u ceni. Svi pricaju o nekom immersive iskustvu gledanja zakrivljenog ekrani i mozda su pomalo u pravu :) Na slici ravni je Hisense 55“ 5700 je ravni i 6600 je zakrivljeni.
attachment.php



Brzina TVa je fenomenalna. Na dual core Samsungu F serije dok startujem smart aplikacije mogu da se otelim – cekam 1-2 minuta. Ovde sve radi nestvarno brzo. Upalim TV kliknem YouTube dugme i odmah nastavlja prethodno zapoceti video . Znaci nema cekanja da se startuje smart funkcija, pa da se ucita aplikacija pa da se izabere ponovo video vec instant sve radi. Takodje prebacivanje iz jedne u drugu smart aplikacije izgleda ne izbacuje prvu iz memorije tako da veoma brzo moze da se prebacuje izmedju Netflixa i YouTubea recimo.

Hisense1.JPG

Daljinac je obao, odlicno lezi u ruci i najbolji deo ima zasebne dugmice za i Netflix i YouTube

Sve u svemu za ovaj novac 4K 55“ HDR zakrivljeni ekran, WiFi, smart TV, odlican daljinski sa Netflix i YouTube dugmetom, dovoljno HDMI (4) i USB portova – odusevljen sam TVom!
3g garancije umesto standardne 2 mi je sasvim korektno.

Sta mi se dopalo a sta nije:
+ h265 filmovi rade u 4k rezoluciji bez problema
+ DTS zvuk radi
+ DLNA je integrisan, sve filmove povlacim sa Kodija koji je na racunaru
+ Boje su odlicne u ovom cenovnom rangu
+ YouTube radi u 4K rezoluciji
+ I Netflix i filmovi sa USBa/preko DLNA radi HDR
+ Dobri uglovi gledanja
+ 4 HDMI porta
+ Konfigurabilni timeshifting (pauziranje live TVa ako odete da rucate i sl.)
+ 3 USB porta, jedan je USB 3.0
+ Lako dostupan Audio only mod gde gasi panel (radi u svim aplikacijama, ne samo za TV) - zgodno ko voli da zaspi uz TV
+ Osvetljenje na TVu (crvena standby lampica i osvetljenje ispod logoa mogu da se ugase u meniju)
- YouTube mi je 2x zastao na minut u dve nedelje koriscenja, mozda zbog mreze
- Ogranicenje od 500 fotografija/videa koje vidi po folderu preko DLNA sto verujem da ce ispraviti u sledecem FW posto je trenutni 1.00.00xx

Nisam jos stigao sve da iscackam, sta god vas interesuje pitajte. Definitivno po meni vrhunski TV za ulozeni novac.
Supruga misli da je mozda previse za spavacu sobu ali sigurno gresi :D
 

Prilozi

  • Hisense2.JPG
    Hisense2.JPG
    224.1 KB · Pregleda: 5,291
  • Hisense3.JPG
    Hisense3.JPG
    204.3 KB · Pregleda: 5,414
Poslednja izmena:
Pysta filmove preko usb sa prevodom ?

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk
 
Lepo si se ponovio, nek' ti je koristan.
:)
Šta mene zanima.. da li je ugao gledanja, s' obzirom da su u pitanju VA paneli, lošiji na zakrivljenom modelu? Verujem da u spavaćoj sobi ne pravi bitnu razliku, ali za dnevnu može biti eventualna mana...
 
Lepo si se ponovio, nek' ti je koristan.
:)
Šta mene zanima.. da li je ugao gledanja, s' obzirom da su u pitanju VA paneli, lošiji na zakrivljenom modelu? Verujem da u spavaćoj sobi ne pravi bitnu razliku, ali za dnevnu može biti eventualna mana...

Hvala :)


Preko 45 stepeni u odnosu na osu moze da se gleda bez problema. Okacicu slike uglova gledanja
 
Kakav je zvuk, brzina i hendlovanje kanalima, i snimanje programa?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sećam se kad je Hisense prvi put bio kod nas, pre 10ak godina, nešto jako kratko. Nudili par plazma televizora, 848x480 rezolucije ... a vidi ih sad *mjau**mjau**mjau*.
 
Ja imam Vox vec 4-5 godina i nemam problem sa srpskim titlovima.
 
Posto je Edge LED u pitanju kakva je situacija sa probijanjem svetla u uglovima i ivicama ekrana kada su tamne scene u pitanju?
Ovaj tv bi mogao da mi bude prvi pik u zameni postojeceg televizora. Gledajuci pre svega velicinu dijagonale i rezoluciju. Odnos cena-kvalitet je dobar. I da li se zna hoce li biti jos nekih modela.
 
Poslednja izmena:
Da li ima hbo go za njega imam isto samsunga 46" i isto mi je ovaj tv privukao paznju, narocito posle tvojih pohvala u poredjenju sa samsungom

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Veoma zadovoljavajuce, nije OLED naravno. Potpuno homogen ekran, nema svetlijih i tamnijih delova. Za ovu cenu odusevljen sam!

Posle svega napisanog dodje mi da ga kupim pored "zive" Panasonic Plazme. Bas zato sto je 55" 4K. :d
Koliko vidim ovaj zakrivljeni ima vise ulaza.
Pih sto sad ne kupujem tv. :D Trebaju mi pare za more. :D
 
Poslednja izmena:
Sada sam bio do Gigatrona da pogledam ali mi rece prodavac da 55 -ce nemaju nigde izlozeni. Znata li neko gde moze da se vidi tv uzivo sada sam vec 90% resio da ga kupim

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Има у Емецети да се погледа. Прелепо изгледа уживо, веома ефектан и елегантан тв.
 
Sada sam bio do Gigatrona da pogledam ali mi rece prodavac da 55 -ce nemaju nigde izlozeni. Znata li neko gde moze da se vidi tv uzivo sada sam vec 90% resio da ga kupim

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

U Emmezeti su ti svi izlozeni taman mozes da uporedis
attachment.php
 

Prilozi

  • C0E6E440-319B-4F38-B7DC-90679449070B.jpeg
    C0E6E440-319B-4F38-B7DC-90679449070B.jpeg
    186.8 KB · Pregleda: 2,046
Poslednja izmena:
Hvala moracu se provozati onda uskoro

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
meni je interesantan ravan model :) deluje obećavajuće
ali, sačekaću i te druge modele pa ću da presečem.

Vox TV ima problema sa nasim slovima.
kupih skoro Vox, prošlogodišnji model verovatno, i nema problema sa puštanjem titlova sa "našim" slovima.
 
u bench testu čini mi se da ste spomenuli da je planiran izlazak novih 20ak modela Hisensa uskoro...ima li kakvih dodatnih info o tome?
 
Ala nahvalise kupci ovaj model N6600. Doduse manje ih je bilo nego za N5700.
 
Poslednja izmena:
У наредна два месеца стижу следећи модели:
H32A5100
H32A5600
H39A5100
H39A5600
H43A5100
H43A5600
H43A6100
H43A6500
H50A6100
H50A6500
H55A6100
H55A6509
H55U7A
H65A6500
H65U9A
H75N5800
 
Šta kod Hisenseovih modela znači slovo iza oznake veličine i ispred oznake serije? Tj. A umesto N? Da li je to godina izlaska modela, kao što drugi proizvođači obeležavaju?
 
Da li je do demoa ili cega vec Hisense televizori u Emmezeti ne izgledaju uopste impresivno. Mozda zato sto ima izlozeno previse 65-75" OLED 4K ekrana koji izgledaju, pa recimo kao da slika lebdi u vazduhu.

U Home Centru deluje jako dobro pored ostatka ponude a i nesto je povoljniji, barem onaj model od 49". Zakrivljeni modeli su meni generalno bezveze, pa i oni od milion i po dinara. Nisam skoro uzivo video nesto bezveznije od zakrivljenih ekrana kako kod televizora tako i kod monitora.

Steta sto je OLED ostao cenovno nepristupacan i sto se zbog toga baca u zapecak ali ti televizori izgledaju mnogo bolje nego li ovi obicni sa HDR. Naravno ovi 4K sa HDR izgledaju mnogo bolje od klasicnih 1080p bez HDR, doduse uz odgovarajuci materijal. SD futbal (Sport Klub) izgleda odvratno.
 
Probao sam na LG Web OS 3.0 da nakacim tastaturu i mis i odusevio sam se kako to dobro radi.

Zanima me da li je to moguce i na ovom Hisense tv-u?
 
Nazad
Vrh Dno