Šta je novo?

MS Industrial Black Smith II

ktulu

Slavan
Učlanjen(a)
18.09.2005
Poruke
42
Poena
305
Ovo je verovatno vrlo glupo pitanje ali nisam u blizini ovog kućišta a brat izgleda ne ume da se snađe.

Kupio je konfiguraciju sa Black Smith II kućištem u kome je već zakačen SSD, pa bi voleo da doda još dva standardna 3.5" HDD-a ali nije siguran gde mogu da se stave pošto prostor s desne strane kućišta koji je "uobičajen" za stavljanje HDD-ova je prazan.

TB27y6xppXXXXcOXXXXXXXXXXXX_!!765387456.jpg

Jel treba da se kupi neki standardni 3.5" nosač (pošto kaže da nije bilo dodatnih stvari uz kućište) ili kućište ima prostor za šrafove samo sa jedne strane, ili pak je nešto treće? Pokušavao sam da nađem više informacija o samom kućištu bez nekog naročitog uspeha, ali nisam uspeo ni da nađem u domaćim prodavnicama konkretno nekakve nosače (drive sled/caddy?), većinom su eksterni rackovi ili 2.5" na 3.5" itd.

Još jednom izvinjenje na verovatno glupom pitanju, pretražio sam neke ključne reči vezane za ovu temu na ovom forumu ali takođe nisam naišao na konkretne informacije, možda mi danas nije dan. Hvala. :p
 
Ovako na prvi pogled sa slike, trebalo bi da je to u donjem desnom uglu.
 
Ovako na prvi pogled sa slike, trebalo bi da je to u donjem desnom uglu.

Gledajući specifikacije za slično MS Industrial kućište na njihovom sajtu (pošto im se više nigde ne spominje Black Smith II), navode se 2 slota za 3.5" HDD pa sam i mislio da su verovatno u tom donjem desnog uglu, međutim prema onome što mi je brat opisao, postoji slot tačno iznad tj. s gornje strane te sekcije u uglu koji je taman za 3.5" HDD, kao i donja polovina gornje sekcije namenjene za 5.25" drajvove. Ta sekcija u donjem desnom uglu je možda za SSD, nisam siguran.

U svakom slučaju, snaći će se za sad da uglavi sve HDDove gde može, ali pitanje je šta može da se uradi ako hoće ubuduće da doda još komada, da li postoje neki uobičajeni nosači i slično.

Hvala na odgovoru u svakom slučaju.
 
Vrlo moguće da ne postoje klasični slotovi za diskove već samo rupice negde. Kada bi slikao uživo ili još bolje okačio snimak lakše bi skontali nego sa ovih generičkih slika.

Za eventualna proširenja, postoje adapteri 3.5 na 5.25 pa se to može iskoristiti. Postoje i eksterne varijante ali mislim da nema potrebe za tim, uvek može prodati n diskova manjeg kapaciteta i kupiti n-terabajtni disk umesto.
 
Nazad
Vrh Dno