Šta je novo?

Microsoft Designer ili Surface tastatura sa YU rasporedom

radar

Čuven
Učlanjen(a)
01.10.2001
Poruke
437
Poena
619
Da li mi neko može reći gde se može naći Microsoft Surface ili Microsoft Designer tastatura (može i komplet sa mišem) sa YU rasporedom slova, i da li uopšte postoji ta varijanta? Ubih se pretražujući domaće online prodavnice i oglase i ništa ne nađoh.
 
Možeš da se raspitaš mailom kod domaćeg predstavništva MS-a ali čisto sumnjam da ima te varijante...
Eventualno proveri u Hrvatskoj/Bosni.
 
nema toga kod nas, baci pogled kod komsija madjara. ima surface u ponudi i oko 95€ je i ne radi pod win 7icom.
 
Nije mi problem da nabavim bilo gde u inostranstvu, ali mi je neophodan YU raspored, a treba mi za Win10. Ništa, preostaje mi onda samo neka Rapoo varijanta, pošto ni Logitech nema neku ultra slim varijantu sa YU rasporedom.
 
Poslednja izmena:
Što lepo ne uzmeš bilo koju i namestiš YU raspored u WIndowsu...? Nije teško da upamtiš raspored tih nekoliko karaktera...
 
Stvarno YU raspored jb t :)
 
Ogranicavas sebi vec ionako mali izbor dobrih tastatura u Srbiji.. zasto, da bi vizuelno video Ć umesto ":".. A za Rapoo stvarno super izgledaju ali pogledaj dobro utiske sa vize izvora, izgleda da imaju nekih problema sa tasterima, steta jer su prelepe..
 
Poslednja izmena:
mnogo je los izbor flat elegantnijih tastatura. ja isto trazim nesto takvo i razmatrao sam bas ovu surface ali je kod mene bio problem taj sto koristim win 7 za koji nece da izbace drajver pa sam odustao od nje.
za sada jurim negde da nadjem onu staru appleovu wired tastaturu.

logi je ranije imao zanimljivih tastatura koliko se secam, ovo sad im je ocaj.

rapoo e9100p deluje lepo i elegantno ali sam na par mesta nasao da otkazuju tasteri pa sam i od nje odustao.

slucajno nadjoh ovu HP koja ne deluje lose i nije uopste skupa pa baci pogled, zanimljivo deluje ali ne znam za YU layout:

http://store.hp.com/UKStore/Merch/Product.aspx?id=P0Q50AA&opt=ABU&sel=ACC
 
Poslednja izmena:
Ja kucam slepo sa 10 prstiju na kojoj god hoćeš tastaturi, ali postoje ljudi i situacije gde se zahteva YU raspored.

Zamisli, čovek u Srbiji hoće da ima č i ć na tastaturi. Misim, stvarno jb t :zgran:

Ja kucam na US tastaturi, sa srpskim QWERTZ rasporedom "ispod haube", trebalo mi je 10-ak dana da se naviknem. AKo ti je toliki problem da upamtiš poziciju nekoliko znakova, onda...ne znam. Skidaj Č, Ć, Đ i Ž sa drugih tastatura pa nakalemi, šta da ti kažem...
 
Ogranicavas sebi vec ionako mali izbor dobrih tastatura u Srbiji.. zasto, da bi vizuelno video Ć umesto ":"
Već rekoh da nije reč o meni, ali nema ko da čita.
Ajmo ovako... Čovek, advokat, sve u kancelariji mu ima premijum izgled, pa hoće takav i PC hardwer. Pare nisu problem. Poprilično je u godinama i nema ni želju, ni volju, ni potrebu, da pamti gde je koje slovo. Prosto kad treba nešto da otkuca, hoće da na tasteru piše isto ono što će da piše i na ekranu. Kraj priče. Ovo je samo jedan primer, a mogu da navedem još 10 gde US tastatura ne dolazi u obzir.
Dakle, pokušavam da nađem tastaturu koja ispunjava 2 osnovna uslova. Da padneš na dupe kada je vidiš i da ima YU raspored, pa ako neko može da pomogne, biću zahvalan, a sve ostale diskusije su besmislene.
 
mnogo je los izbor flat elegantnijih tastatura. ja isto trazim nesto takvo i razmatrao sam bas ovu surface ali je kod mene bio problem taj sto koristim win 7 za koji nece da izbace drajver pa sam odustao od nje.
za sada jurim negde da nadjem onu staru appleovu wired tastaturu.

logi je ranije imao zanimljivih tastatura koliko se secam, ovo sad im je ocaj.

rapoo e9100p deluje lepo i elegantno ali sam na par mesta nasao da otkazuju tasteri pa sam i od nje odustao.

slucajno nadjoh ovu HP koja ne deluje lose i nije uopste skupa pa baci pogled, zanimljivo deluje ali ne znam za YU layout:

http://store.hp.com/UKStore/Merch/Product.aspx?id=P0Q50AA&opt=ABU&sel=ACC

Ta ima i kod nas, ali je isto us raspored

https://www.tehnomedia.rs/it-uredjaji/tastatura/hp-k3010-p0q50aa-black.html

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
hvala za ovo, bas cu da prosetam i vidim kakva je. jurim nesto jednostavno a ova mi ne deluje losa, nije ni skupa.
 
Na kraju Rapoo završio posao. Nema šanse da se nabavi Surface ili Designer sa YU rasporedom. Čisto ako nekoga zanima, da ne traži uzalud.
 
Microsoft niej planirao Surface za nase trziste, zato nista od toga nece biti prilagodjeno nasem trzistu. Telefone je imao, zato su imali nas jezik. Surface kod nas nemas nigde da kupis. Mozda u nekim radnjama koje same uvoze, ali zvanicno ne.
 
Nazad
Vrh Dno