Šta je novo?

Problem sa novom konfiguracijom

Pavlony

Cenjen
Učlanjen(a)
06.12.2013
Poruke
605
Poena
170
Kupio sam sledeće delove :
Ryzen 3 2200G
Biostar B350et2
Kingston Black HyperX Fury 2666MHz 2x4GB DDR4
Chieftec APB500B8
HDD i kućište imam od prošlog računara.
Sve sam sklopio kako treba, nije mi prvi put da sklapam računar. Problemi počinju kada sam završio sklapanje i upalio računar. Računar se upali, ventilator na hladnjaku procesora se vrti, diode na matičnoj takođe svetle ali računar ne prikazuje sliku na monitoru. Na monitoru piše No Signal i ništa više. Probao sam da vadim memoriju i da menjam mesta, nije pomoglo, izvukao sam i procesor iz soketa i vratio, ni to nije pomoglo. Izvukao sam delove iz kućišta i probao tako, ni to nije pomoglo. Resetovao sam BIOS i preko jumpera a vadio sam i onu baterijicu. Pri naručivanju sam zamolio prodavca da se na matičnu flešuje najnoviji BIOS jer nisam bio siguran da li će matična prepoznati procesor. Rekli su da je to odrađeno, u šta ja sumnjam. Zapamtio sam da je monitor na svakih par sekundi pokazivao No Signal. Spiker na matičnoj radi, pištao je kada sam računar upalio bez RAM-a, nije pištao kada su sve komponente bile povezane. . Da li je neko imao sličan problem? Ja sumnjam na matičnu i procesor, ne znam da li matična prepoznaje procesor. Hvala unapred!

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Probaj na monitoru da označiš odgovarajući ulaz, npr ako ima 2 hdmi-a i dvi, ti označi koji si uključio pritiskom dugmića na monitoru. Tako je moj drug mislio da mu prodali neispravnu grafičku, a u stvari nije selektovao na monitoru koji ulaz hoće.
 
Odradio sam to za određivanje ulaza, nije do toga. Ne znam da li su flešovali BIOS, nisam imao slično iskustva da mogu da kažem da je sigurno to.

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Molim te napiši na koji način je povezan monitor na kućište, ja sam imao problem sa VGA izlazom pa sam morao da priključim prvo na TV preko HDMI-ja i tamo sam dobio sliku i u BIOS-u sam pod Advanced opcijom uključio IGFX kao primarni izlaz.
 
Da li imas spojen kabal na monitor i jos jedan na TV? Racunaj da ako je tako bios ti pokazuje na TV a ne na monitoru. Monitor se pali tek kad udje u win :)Meni se to desilo kad sam sklapao moju konfu, uplasio sam se ziv da sve novo a ne radi a ono prvo paljenje pre biosa trazi nesto da stisnes pa kao ulazi u bios, a ti ne vidis jer nisi upalio tv :) Spoj samo monitor i probaj
 
Poslednja izmena:
Biostar B350et2 ploca ima samo dvi izlaz, nema hdmi. Probao sam sa i bez graficke karte nemam nista na monitoru.
 
Biostar B350et2 ploca ima samo dvi izlaz, nema hdmi. Probao sam sa i bez graficke karte nemam nista na monitoru.
Cek da sumiramo, probao si sa grafickom kartom i probao si sa integrisanom 2200G sto ima? E pa onda je procesor felerican ili sto jedan clan rece 99,999% nisu stavili novi BIOS (mozda jei ploca, mada... )
 
Da da, ja sam probao i sa grafickom i sa integrisanom nemam signala na monitoru. Nemam drugi procesor da bi probao da update-jem bios. Nema Pavlony da odgovori dali je on resio problem.
 
Onda je verovatno problem u ploči(BIOS). Odnesi ploču, procesor i memoriju u prodavnicu gde si ih kupio i neka ih pred tobom povežu na svoj monitor(ako imaju servis).
 
Da li si pokušao da izvadiš prvi ili drugi modul memorije, proveriš samo 1 modul u prvom i drugom slotu? Moguće je da je tu problem... Ako i tako ne radi onda je verovatno problem u ploči(BIOS). Odnesi ploču, procesor i memoriju u prodavnicu gde si ih kupio i neka ih pred tobom povežu na svoj monitor(ako imaju servis).
 
Poslednja izmena:
Danas probao sa drugom memorijom na 2400MHz, iz prvog se ukljucio racunar. Izgleda da ne saradjuju bas Biostar B350et2 i HyperX 2666MHz.
 
Nazad
Vrh Dno