Šta je novo?

Crkavanje SSD-a simptomi ?

azLu5qT.jpg


Pa eto ako ima neki prosvetitelj cisto da pojasni i prosvetli datu situaciju i sta se dodjavola desava posto ja nisam pametan.
 
Ne znam kakva je elektronika unutra ali general rule za tehnologiju koja tek tako proradi je da je varijacija u naponu "zbunila" neku komponentu i treba da prodje neko vreme da se ista "isprazni" i zato nije hteo da sljaka verovatno.
 
^nemam pojma da li je zato, ali SSDovi koji odjednom nestanu umeju tako da se vrate.

Sto sam vec rekao u temi :D
 
Sad ga koristi da vidis hoce li opet da otkaze...
 
Na ssd-u ako je desk masina ne cuvas nista bitno, OS i programi, sve ostalo na hdd, ako je laptop za cuvanje podataka exteni 2,5" hdd pa redovno beckup.

Zeko, pa sada ispada da svako treba pored laptopa da nosi sa sobom i eksterni disk sa podacima.

Ili sam pogrešno razumeo?

Nosim svuda lap sa sobom, podaci na SSD-u, ti podaci su ujedno na Google Drive-u, kada dođem kući radim backup na eksterni disk (šifrovan Vera Crypt-om) i to je to.
 
Upravo tako kao sto si napisao, pogresno si zakljucio o mojoj preporuci.
Externi hdd, neki od 2,5" ,stoji kuci ili na poslu u ladici, povremeno, ako treba ili mora moze i svaki dan, prebace se podatci od znacaja i miran... jos ako stavljas to isto ne neki oblak, razloga za brigu nema...

Kad zanovetam(o), ako vec nosis laptop koji je verovatno u nekoj torbi, zar je problem u neki dzep staviti i jedan externi 2,5" hdd, pa cak i na "terenu" uraditi prebacivanje na ext.hdd, mislim da nije... ;)
 
Ma nema tu diskusije, ako su važni podaci samo backup. Što važninji podaci, to više backup-a.
 
Ovde se sad govori o backup-u zbog bojazni da bi mogao iznenada da crkne ssd u laptopu... bas taj, njegov, pri tome odnevsi u vecna lovista nesto neprocenjivo (barem 100.000 bitkoina), svu finansisku arhivu kompanije ili diplomski rad spreman za stampanje u najmanju ruku ...
Sto manje zanovetati, ucinit sto jednostavnijim i redovnijim proces backup-a, dvaput dnevno, jednom dnevno, svaki drugi dan, jednom sedmicno, jednom mesecno, izbor je vas i trebalo bi da zavisi od vaznosti podataka a obicno zavisi od sistema rada i zastite u kompaniji ili od vase licne azurnosti, da ne kazem da zvisi da li ste i koliko ili niste lenji... ;)
 
Ma dobro, nisu moji podaci toliko bitni da moram svaki sekund da radim backup, dovoljno je na kraju dana da se sačuvaju promene i to je to. Ako otkaže u toku dana neće biti velike štete.

Nego mi se učinilo da si mislio da je držanje na klasičnim diskovima sigurnije rešenje pa da se podaci drže obavezno van ssd-a...
 
U slucaju bekapovanja i duzeg cuvanja da, jer ono sto je pohranjeno na hdd u slucaju kvara hdd-a ako ne propadne ploca na hdd ti se podatci mogu "skinuti", "spasiti" a sa ssd-a je cesto nemoguce.
To je sve prica uz pomalo paranoicnu pretpostavku (cuj pomalo, pomnogo meni se cini) da ce ssd crknuti.
 
Meni je OCZ riknuo bez ikakvog upozorenja, usred video igre, sistem se samo zakucao i posle restarta BIOS više ne vidi SSD. Ti SandForce controleri su bili brzi za ono vreme, ali solidno skloni otkazivanju, meni je riknuo posle 4 godine upotrebe.

kod mene i dan danas OCZ Agility 3 Vertex 3 i 4 120 GB sljakaju bez problema
jedino koji je riknuo i to nakon 3 Dana rada Corsair Force 3
 
Ovaj disk radi najnormalnije eto radio je 5 dana i nista. Ja stvarno nemam pojma a ni predstavu zasto i kako ali on jednostavno sada radi.
Prodao sam danas onaj Patriot koji nisam stigao ni da otpakujem sta cu koji ce mi djavo kada ovaj radi...
 
Nazad
Vrh Dno