»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 27

Tema: Test: Hisense 55inch 4K HDR televizori (Video)

Robot Avatar korisnika Benchmark
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        47.083

Svedoci smo da na našem tržištu često niču neki novi nepoznati brendovi koji nude jeftine televizore, najpre kao posledica mogućnosti poručivanja uređaja iz kineskih OEM fabrika koji se često razlikuju samo po logotipu. Ovakvi uređaji često nude vrlo skroman kvalitet, pa smo samim tim i vrlo sumnjičavi kada se pojavi neki novi brend za koji nismo ranije čuli. No, Kina je ipak velika sila kada je proizvodnja tehnike u pitanju, pa pored sitnih proizvođača koji nude jeftinu tehniku sumnjivog kvaliteta, poseduje i svoje A brendove, poput Huawei-a, Xiaomi-a i drugih. Iako su prethodno pomenuti giganti najpoznatiji po mobilnim uređajima, Kina svakako ima i manje poznate ekvivalente kada su u pitanju drugi uređaji. Upravo ovakav primer je i Hisense. Iako domaćim kupcima na prvu loptu ovo ime ne znači ništa i zvuči kao još jedan od bezbroj "Kineza”, u pitanju je jedna od najvećih multinacionalnih kompanija koja posluje već 48 godina, sa 13 fabrika u Kini i 6 širom sveta. Kolika je ozbiljnost Hisense-a, govori i činjenica da je ova kompanija sponzor ovogodišnjeg svetskog prvenstva u fudbalu kao i Evropskog pre 2 godine, Hisense Arene u kojoj se igra Australian Open i kluba Ason Villa, kao i da se svrstava ...
        Ceo tekst pročitajte na Benchmark sajtu

Member
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.396
        Da li ste mozda tokom testiranja probali kako se snalazi sa prevodima? Da li ih uopste prepoznaje, posto na sajtu nema informacija oko podrske za srt, sub i txt formate?

Member Avatar korisnika bombaš
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        2.340
      4. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 2600k&212EVO @4.6GHz
        • MoBo: Asus Maximus V Extreme
        • RAM: HyperX Beast 2x8GB 2400 MHz
        • VGA: MSI 280X
        • MON: DELL U2312HM
        • HDD: Intel 520
        • OPT: Asus
        • Case: TT Shark&EnermaxPlatimax 1kW
        • SND: Asus Xonar DX & Alesis Elevate 5 & Alienware TactX
        • LAP: Asus K53TK-SX094
        • TV: Samsung UE32F5300
        • INET: DSL

Mladen
        Guest
        INPUT LAG FFS

Robot
        Na forumu od
        Apr 2015
        Poruka
        3.972
        Postovani, ako biste uporedili ovaj Hisense model sa nedavno testiranim Panasonicom TX 55, kojem tv-u dajete prednost kada je u pitanju kvalitet slike i softver tj. lakoca koriscenja, pokretanje aplikacija? Ima li Samsung nekog aduta u ovom cenovnom rangu? Nadam se skoroj kupovini pa me interesuju misljenja. Pozdrav!

Moderator Avatar korisnika [Mancha]
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        1.956
        Oba modela su sa 8bit+FRC panelima, samo je Hisense VA, a Panasonic IPS, pa deluje da Panasonic ima nešto življe boje, dok Hisense ima super tačne boje i znatno veći kontrast. Doduše, Panasonic ima i jako dobar dinamički mod koji se meni baš dopao, koji poboljšava i crnu i zasićenje boja i baš izgleda impresivno. Takođe, Panasonic ima i najbolji motion algoritam koji sam video, pa svako kretanje izgleda super glatko. Softver je više različit po izgledu nego po brzini i funkcionalnosti. Na Hisense su mahom dostupni razni video servisi, ali vrlo dobra selekcija, pa dođe kao da imaš dodatne kanale.
        Iskreno, ne znam šta bih izabrao za sebe. Panasonic možda jeste ukupno nešto bolji (subjektivno, merenja kažu suprotno), ali je i oko 20.000 skuplji, što je prilična razlika. Samsung je još skuplji sa najbližim modelom, a ne obećava po specifikacijama (nisam imao prilike da ga testiram).
        Bilo kako bilo, sa H55N5700 ili 6600 nema greške, pogotovo za te pare.

Member Avatar korisnika star-duster
        Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        575
      9. Moja mašina
        • CPU: Intel Xeon E5440 + Cooler Master Hyper 212 Plus
        • MoBo: MSI P43 Neo-F
        • RAM: 4GB RAM Kingston DDR2 800
        • VGA: Sapphire 7850 OC 1GB DDR5
        • MON: ViewSonic VX2336S-LED IPS + LG 32LK450
        • HDD: Mushkin Chronos SSD 90GB + WD Blue 640GB + WD Green 2TB
        • Case: Cooler Master Elite 332 + Cooler Master B Series RS-500-ACAB-M3 500W
      10. Da li sve navedeno važi za iste televizore ali sa manjim dijagonalama? Nije kao kod Samsunga gde isti model može da ima sasvim različite panele u različitim veličinama?

Takođe, imate li neke konkretnije podatke o input lagu u gejming modu? Jeste li merili?

Member Avatar korisnika BitrAtE
        Na forumu od
        Aug 2003
        Poruka
        2.646
      12. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i5-8500
        • MoBo: MSI B360M PRO-VD
        • RAM: HyperX 16GB Red Fury 2400Mhz
        • VGA: MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G
        • MON: LG 29UM58-P 21:9
        • HDD: WD Green SATA M.2 240GB & 3TB BarraCuda
        • Case: Coolermaster MasterBox Lite 3.1 & Chiftech ELP-700S 700W
        • SND: Bang & Olufsen Beolab 8000 & 2 x Bang & Olufsen S3
        • TV: Sony 55XE8505
        • Ostalo: PS4 Pro
      13. Citat Citiram korisnika: [Mancha] Pogledaj poruku
        Bilo kako bilo, sa H55N5700 ili 6600 nema greške, pogotovo za te pare.
        Koja je razlika između ta dva modela?

edit: Sad vidim da je 6600 zakrivljen, ako nije značajno kvalitetnija slika na zakrivljenom uzeo bih ovaj 5700 za sobu.
        Menjao BitrAtE : 16.04.2018. u 15:22

Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        1.956
        Slika je vrlo približna na oba, iako zakrivljeni ima veće maksimalno osvetljenje, a ravni tačnije boje. Čak i kad su jedan pored drugog, teško je uočiti razliku.

Što se tiče modela manje dijagonale, isti je tip panela, ali ne znam da li je tačnost boja ista kao i na 55" modelima, mada, verujem da ne odstupaju previše od nivoa kvaliteta i da su i oni makar "in the ballpark", kada već sami proizvode sve panele.

Input Lag nažalost nismo merili, mada se nadam da ćemo uskoro uvesti i to. Subjektivno, mislim da nije na nivou većine monitora, ali je u SDR modu bio ok, dok mi se činilo da je u HDR modu nešto malo viši.

Member Avatar korisnika gilespi
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        230
      16. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II X4 965
        • MoBo: MSI 970A-G46
        • RAM: 4 Gb Kingston 1333 Mhz
        • VGA: Sapphire hd 4850
        • MON: Samsung SyncMaster 2232 BW
        • HDD: Wd 640 aks
        • OPT: LIite-On Lh-20A1S
        • Case: Chieftec-ch-05
      17. Citat Citiram korisnika: [Mancha] Pogledaj poruku
        Slika je vrlo približna na oba, iako zakrivljeni ima veće maksimalno osvetljenje, a ravni tačnije boje. Čak i kad su jedan pored drugog, teško je uočiti razliku.

Što se tiče modela manje dijagonale, isti je tip panela, ali ne znam da li je tačnost boja ista kao i na 55" modelima, mada, verujem da ne odstupaju previše od nivoa kvaliteta i da su i oni makar "in the ballpark", kada već sami proizvode sve panele.

Input Lag nažalost nismo merili, mada se nadam da ćemo uskoro uvesti i to. Subjektivno, mislim da nije na nivou većine monitora, ali je u SDR modu bio ok, dok mi se činilo da je u HDR modu nešto malo viši.
        Voleo bih da cujem tvoje misljenje u vezi Hisense H55N5700 Smart 4Kmodela.Konkretno,uglovi gledanja u odnosu na ips matricu,posto je na njemu va ako se ne varam.Nesto sam uporedjivao ovaj model sa LG 55UJ620V 4K UHD Smart i cini mi se da je na lg modelu to malo korektije.Da naglasim da sam prilican laik za procenu televizora pa bih da cujem neko strucnije misljenje.Hvala unapred
        To sto sam paranoican ne znaci da me niko ne prati

Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        1.956
        Ima razlike, ali po meni, vidna je tek pri nekim ekstremnijim uglovima pri kojima i nema smisla gledati TV. Do nekih 45 stepeni sa obe strane razlike nema, a ako gledaš TV skoro potpuno sa strane, to malo ubija poentu 55" ekrana
        Meni to ne bi bila stavka prilikom izbora, pogotovo što VA mahom ima prednost u kontrastu i prikazu tamnih scena, što mi je bitnije. Nisam video pomenuti LG, pa se ovo ne odnosi na konkretno poređenje, ali nije pravi 10bit IPS, pa ne verujem da ima značajno (ako uopšte) bolju sliku od ovog.

Member Avatar korisnika gilespi
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        230
      20. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II X4 965
        • MoBo: MSI 970A-G46
        • RAM: 4 Gb Kingston 1333 Mhz
        • VGA: Sapphire hd 4850
        • MON: Samsung SyncMaster 2232 BW
        • HDD: Wd 640 aks
        • OPT: LIite-On Lh-20A1S
        • Case: Chieftec-ch-05
      21. Citat Citiram korisnika: [Mancha] Pogledaj poruku
        Ima razlike, ali po meni, vidna je tek pri nekim ekstremnijim uglovima pri kojima i nema smisla gledati TV. Do nekih 45 stepeni sa obe strane razlike nema, a ako gledaš TV skoro potpuno sa strane, to malo ubija poentu 55" ekrana
        Meni to ne bi bila stavka prilikom izbora, pogotovo što VA mahom ima prednost u kontrastu i prikazu tamnih scena, što mi je bitnije. Nisam video pomenuti LG, pa se ovo ne odnosi na konkretno poređenje, ali nije pravi 10bit IPS, pa ne verujem da ima značajno (ako uopšte) bolju sliku od ovog.
        Naravno,posmatrao sam televizore iz slicne cenovne kategorije.Hvala na brzom i konkretnom odgovoru
        To sto sam paranoican ne znaci da me niko ne prati

Member Avatar korisnika Zuba1970
        Na forumu od
        Dec 2011
        Poruka
        1.742
      23. Moja mašina
        • CPU: Intel i3 3240
        • MoBo: ASRock Z77M
        • RAM: 8 GB DDR3
        • VGA: Bolje da nepisem smejacete se
        • MON: Samsung SyncMaster 943N Pivot
        • HDD: WD Blue 1TB i SSD Kingston 120 GB HyperX 3K
        • OPT: LITE ON iHAS120
        • Case: SilverStone Sugo SG02B USB 3.0 MicroATX
        • SND: zvucna karta na ploci
        • TV: Panasonic TX-P42ST60E
        • Ostalo: Bezicni mis M510 i bezicna tastatura K270 Zvučnici Altec-Lansing VS4121, Canon S100
      24. Kakav je kad se gleda SD tv signal?

Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        1.956
        Probali smo ga na IPTV-u, a iskreno ne znam da li je bilo nekih 576p kanala. Slika je korektna, makar koliko može da bude sa tolikim razvlačenjem lošeg izvora na 55". Ne treba očekivati čuda, ali svakako ima svoje upscale algoritme koji poboljšavaju stvar.

Member Avatar korisnika star-duster
        Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        575
      27. Moja mašina
        • CPU: Intel Xeon E5440 + Cooler Master Hyper 212 Plus
        • MoBo: MSI P43 Neo-F
        • RAM: 4GB RAM Kingston DDR2 800
        • VGA: Sapphire 7850 OC 1GB DDR5
        • MON: ViewSonic VX2336S-LED IPS + LG 32LK450
        • HDD: Mushkin Chronos SSD 90GB + WD Blue 640GB + WD Green 2TB
        • Case: Cooler Master Elite 332 + Cooler Master B Series RS-500-ACAB-M3 500W
      28. Hvala na svim odgovorima.
        Spomenuli ste u recenziji da se na našem tržištu uskoro očekuje još čak 20-ak modela Hisensea, i to po dobrim cenama. Može li neki info o tome? Koji modeli se očekuju?

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •