Šta je novo?

Electroneum mobilni miner kako podesiti, na sta obratiti paznju

I_L_I_J_A

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
1,660
Poena
660
Electroneum je omogucio mobilni mining. U pitanju je simulirano mineovanje vec premineovanih coinova kako ne bi opteretilo CPU i bateriju telefona. Trenutno 76 000 ljudi mobilno minuje electroneum i dobija oko 10 ETNa dnevno preko telefona (to mu po sadasnjem kursu dodje oko 6 dolara mesecno). Trenutno ima 1.1 milion korisnika, krenuo je pre 6 meseci. Najinteresantnije sada jedan malo iznad proseka telefon (10 dnevno) kopa skoro kao RX580tica (17dnevno). To su i najavili u whitepaperu da ce nivelisati GPU i simulirani mobilni mining.


1. Skinite mobilni miner (Androin samo za sada, Apple bi trebalo nadamo se uskoro da se pojavi)
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.electroneum.mobile
500 000 preuzimanje #1 u Finance Play Store sekciji
ETN1.jpg

2. Napravite nalog, aplikacija ce vas poslati na websajt za signup
Za novi nalog trazice mailadresu, passoword, PIN (5cifara), drugi mail (vazan za vracanje PINa ako izgubite, mora da bude drugaciji od primarnog maila).
Za verifikaciju dobicete SMS i mail

3. U app kliknite, start mining na prvom ekranu
ETN2.jpg

4. Ako vam je uputstvo koristilo mozete da iskoristite moj ref kod, dobijate 1% brze mobilno kopanje sa ovim kodom: 8A5CD9 ili skenirajde kod dole
Unosi se dole desno zupcanik
ETN9.jpg

5. Iskljucite automatsko gasenje ove aplikacije u power setovanjima. Desavace se da ponekad aplikacija pri promeni mreze zaustavi mobilni miner

6. Sacekajte da vrednost poraste, Electroneuma je trenutno 2c a u peaku je bila 22c
ETN4.jpg Capture.PNG

7. Menjacnice nalazi se na
Kucoin
Cryptopia

TradeOgre
Qryptos
Vebitcoin


Ocekuje se ukoro na HitBTCu koji ima dosta veci promet od gore navedenih

Preporucujem KuCoin pa Cryptopiju (imala je dosta problema sa ogromnim brojem transakcija pa su napravili novi novcanik za ETN).
Ako neko hoce da kupi moze CryptoPlus da kupi ETH (ima ih u ovoj temi imao sam par transakcija sa njima i sve je proslo po dogovoru u kratkom roku)->KuCoin ETH u ETN->Wallet

Projekat moze da bude dosta interesantan upravo su najavili patent hibridnog block chain modela gde ce verifikacije transakcija ici instant i imace subscription model tipa placenje mesecno Netflix, Spotify, racun za telefon u ETNu ili ekvivalentnoj kolicini ETNa taj dan za toliko i toliko dolara. Koga zanima vise na:
https://mailchi.mp/electroneum/electroneum-token-sale-open-138897?e=bef448e68f

VAZNE NAPOMENE:
- Na 10 ETNa koje mineujete prebacuje se u novcanik sto traje do 24h. Brojac se resetuje na 0 ali sredstva stizu u novcanik.
Razlog kasnjenja je sto je spamovan blockchain zadnje 2 nedelje, sto su neki poolovi se setili da mineuju prazne blokove da bi dobili nijansu vise ETNova po bloku i sto trenutno ima 3000 transakcija koje cekaju da ulete u blok iz prva dva razloga https://blockexplorer.electroneum.com/
- NEMOJTE mineovati sa vise telefona na isti nalog! Zabranjeno je, rizikujete nalog
 
Poslednja izmena:
Meni već dve uplate od po 10 ETN nisu stigle, a prošlo je od prve tri dana, od druge jedan dan. Danas će biti treća isplata, pa ćemo videti.

Sent from my S8 using Tapatalk
 
Neka stoji, 'leba ne traži [emoji1]

Sent from my S8 using Tapatalk
 
Meni nije "sekao" na 10 ETN.

Da li je to zbog preopterećenosti?
fbf4dbcc1dc2a90b15821b05aa19ab57.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Meni nije isplaćeno evo već četvrta tura

Sent from my S8 using Tapatalk
 
Very expensive bricks [emoji23]

Sent from my S8 using Tapatalk
 
Idemo :D 80K aktivnih mobilnih minera i jedan vrlo mobilan miner:

attachment.php
 

Prilozi

  • 0-02-05-1890c89db471c3b8fb129ad2e66b7933adb55a614ebc5c89d091f0db1a237957_full.jpg
    0-02-05-1890c89db471c3b8fb129ad2e66b7933adb55a614ebc5c89d091f0db1a237957_full.jpg
    247.2 KB · Pregleda: 1,236
Poslednja izmena:
E tako se to radi [emoji122][emoji122][emoji122]

Sent from my S8 using Tapatalk
 
138 hiljada aktivnih mobilnih minera.

Koliko sam primetio dosta su azurni sada sa isplatama, ko da se zali na besplatne Electroneume :D
 
Meni prebacuju redovno već zadnjih 4-5 isplata, sad sam na 400 i kusur komada [emoji16] sad čekamo [emoji23]

Sent from my S8 using Tapatalk
 
138k lepa cifra :) ali jos uvek mala,valjda ce do kraja godine biti izmedju pola miliona i milion to bi vec bila ozbiljnija cifra....

Ko ceka taj i doceka :)...Iako sad cena deluje jako lose...
 
138k lepa cifra :) ali jos uvek mala,valjda ce do kraja godine biti izmedju pola miliona i milion to bi vec bila ozbiljnija cifra....

Ko ceka taj i doceka :)...Iako sad cena deluje jako lose...


Projekat je krenuo tek pre nesto vise od 6 meseci - u Novembru. A mobilni miner dosta skorije, treba sacekati :)

Sa marketingom jos nisu poceli
 
Znam pratim projekat od prvog dana imam ico novcice :)...Verujem da mogu da dodju do 500000 mobilnih minera do kraja godine...

Jedva cekam vise taj 30 maj da se oslobodimo Kineza i da puste onaj veliki update i rese konacno svima probleme sa transakcijama...Ako to prodje kako treba lako ce oni sa marketingom da krenu...
 
A onda - raketa :D
 
Da li se duplira h/s na tvom nalogu ako pokrenes minera na recimo vise telefona?
 
A sto bi pravio sa vise telefona? Jel ti nije bolje referal link i plus zaradis. Samo treba da napravis dotani email nalog. A sa tih naloga saljes sve sebi na glavni koji ti hoces.
 
A sto bi pravio sa vise telefona?

Štono bi se reklo, logike bez.

Nego, reci ti nama, po toj istog logici jelte, zašto imaš, recimo deset GPU-ova, a ne samo jedan? Šta će ti deset komada? Za izložbu?
 
Nije ti dobra logika :) Deset GPU-ova može na isti wallet, deset mobilnih ne može na isti wallet.
 
Onda to nije kriptovaluta. :)

To je nešto drugo. :)

Kad bi svi GPU-ovi na ETN-u stali, ko bi potvrđivao transakcije?

Mobilni? Naravno da ne. Možda kad bi se šalili.

I jedan OneCoin izgleda pošteno naspram ove prevare od "mobilnog mining-a".

Zaista mi nije jasno, jedan onecoin nije dozvoljen na bench-u, dok ova prevara od "mobilnog mining-a" jeste.

Dvostruki standardi.
 
A kako je prevara mobilni majning ako iskopano moze da se pretvori u opipljiv novac?

Da li mozes onecoin pretvoriti u opipljiv novac?

Onda preko refferral mozes nakupiti jos novcica osim rudarenja mobilnim neki su skupili lepe sume na tome.
 
Poslednja izmena:
Ne.

Nećemo tako da se igramo.

Da je kojim slučajem ovde dozvoljeno jedan GPU po korisniku, kao takozvani "mobilni mining", AKA rad 25 sati dnevno u kolubari, ETN bi vredeo tačno nulu.
 
Poslednja izmena:
Ok sad vec pricamo o tome sta bi bilo kad bi bilo....Tako i ja hocu da bitcoin vredi 100000 dolara a eno vredi 7.4k...

Onecoin je prevara,Electroneum evo vec 6 meseci u funkciji i dalje vredi nesto daleko je od nule...

Mobilno rudarenje je vise marketinski potez nego dobra prilika za zaradu ali daleko je od bilo kakve prevare kao One coin.
 
Ljudi koji vam je prosek na telefonu? Bilo bi mi od koristi, posto meni na Samsungu note 8 daje 30.5, isto mi daje na samsungu A5 a i S9 isto daje. U cemu je caka? Video sam neko od kolega ima Note 5 i daje mu 42. Imam uvek samo ETN aplikaciju. Rama imam slobodno 2gb. Ne znam u cemu je problem
 
Pre je kolega na S7 imao 40, sada ima 30, a ja i na Huawei P8 i na Samsung S8 imam oko 30. Koliko vidim svi imaju oko 30.

Sent from my S8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno