Šta je novo?

Monitori na Adaptere POPRAVKA

kruslin93

Poštovan
Učlanjen(a)
13.07.2016
Poruke
29
Poena
54
Pozdrav svima na forumu, popravljao sam neke monitore LCD uglavnom 19inch, tipa menjao kondenzatore i menjao lose panele i uspesno otklonio kvarive. Sada sam naisao na neke monitore koji se napajaju preko adaptera. Unutra izgledaju drugacije od obicnog LCD monitora u koji ide direktno naponski kabl. Zapravo ovi imaju kao neku graficku karticu gde ide izlaz za adapter, DVI i VGA i normalno onaj deo gde je inverter za sam ekran. Jedan monitor ide odmah u standby a drugi kada se ukljuci prikazuje onaj test boja. Ajde da zanemarimo taj vec ovaj sto ide u standby. S obzirom da tu nema mnogo kondenzatora, transformatora itd. na sta treba obratiti paznju. Hvala unapred svima koji mogu dati neku korisnu informaciju. Molim i clanove koji ne mogu da pomognu da zaobidju sa komentarima tipa "nosi u servis" ili tako nesto. Imam slobodnog vremena i volje da se bakcem s tim pa bih voleo da cujem o cemu se tu radi. Inace taj monitor koji na kratko baci sliku i odlazi u standby proizvodjac je HYNDAI sa fabrickim Samsungovim ekranom a napaja se sa 12V 3A adapterom.
 
Nazad
Vrh Dno