Šta je novo?

LG 43UJ6307 Da li on ili postoji bolje rešenje za novac od 54000

Hvala na odgovoru, ali ako može malo pojašnjenje u čemu je bolji, sem u dimenziji?
Meni se čini da po opisu LG ima bolji zvuk i bolju podršku. Možda grešim, nisam baš siguran, pa te molim, ako možeš malo da mi pojasniš prednosti.
 
Hvala na odgovoru, ali ako može malo pojašnjenje u čemu je bolji, sem u dimenziji?
Meni se čini da po opisu LG ima bolji zvuk i bolju podršku. Možda grešim, nisam baš siguran, pa te molim, ako možeš malo da mi pojasniš prednosti.

Пре свега, има већи екран (43 инча, колико има овај модел LG-а, је код 4k UHD телевизора на граници смисла и потребе, јер величина екрана није довољно велика да би се у уобичајеним условима видела разлика у односу на FullHD 1080p). 49 инча је већ значајно боље.
Hisense има VA панел, много бољу црну боју од IPS панела код LG-а, много већи контраст.
Квалитет израде је исто одличан, звук такође веома добар. Што се тиче повезивања, ту су мање-више слични.
Мала предност LG-у за Smart платформу WebOS 3.5 у односу на VIDAA код Hisense-а (али то је субјективно, све најважније апликације и сервиси су доступни на обе платформе).
LG тренутно даје 5 година гаранције до краја априла, Hisense има 3 године.
Ако ти се не жури, причекај мало, пред Светско првенство у фудбалу ће бити сигурно лепих акција и снижења, и добре прилике да се узме квалитетан ТВ.

Надам се да сам помогао.

Свакако погледај Benchmark тест који је окачен у поруци изнад, и прочитај тест на сајту за још мало детаља.
 
Hvala na trudu, razmisliću još malo.
Ovaj LG ima u ponudi MTS- a, pa mi je privukao pažnju, ali ako ima bolje, možda se opredelim za deugo.
Još jednom hvala na pomoći.
 
Dobar je na dnevnoj svetlosti
 
Moj predlog je da ne gledas, posebno ne za taj novac 43 UHD televizor. Ispod 49 nista, idealno 55, ako nije prevelik, dakle ako imas mesta za njega i ako prostorija nije premala. 43inc je premala dijagonala da bi sa UHD video neku razliku u odnosu na 1080p, cak i sa PS4 Pro (Xbox One), gde su konzole objektivno u ovom trenutku najveci realan razlog za kupovina UHD televizora.
Cinjenica koja stoji, tih 5 godina garancije je vrh deal dok traje, ali opet 55k za 43 inc UHD televizor?! Ne hvala:d
 
A koji je to UHD TV od 49", a posebno 55" do 55000 RSD za preporuku?

Inače, slažem se da je 43" malo za TV ako ga gledaš sa ~2,5 m i više, ako se želi iole "immersive" iskustvo, a UHD tek nećeš da primetiš.

Pretpostavljam da je djokosrb hteo da kaže da gledaš Full HD i veću dijagonalu, što ima smisla.
 
Plašim se da uzmem preveliki tv, jer na njima su očajni sd kanali, a još uvek dosta toga gledam na njima.
Vidim ovde dosta ljudi hvale Hisense, ali meni se čini, da po karakteristikama je malo bolji LG, ovaj ima malo bolji panel, dok je sve ostalo na strani LG.
Nigde nisam našao da ima neka nezavisna recenzija, mislim da nije reklama, da bi bilo objektivno.
Nisam video u tom cenovnom rangu, da li ima nešto bolje.
Deluje mi da na ovom LG nije dobar IPS panel, a da su dobri: OS, Magic Remote, zvuk, garancija 5 godina.
Jedino ne znam da li je taj IPS panel baš toliko loš i da li je baš velika razlika u odnosu na VA panel.
Baš ne mogu nikako da se odlučim šta je bolje. Nekako što više gledam, sve manje mi je jasno.
 
Na zvanicnom sajtu, pronasao sam prilican broj komenatara u kojima ljudi pisu da su obicni kanali izuzetno losi na N5700, i da nisu zadovoljni crnom bojom.

Ne znam da li su Peca i ekipa probali obicne kanale, posto se u testu ne spominje.
 
Poslednja izmena:
A koji je to UHD TV od 49", a posebno 55" do 55000 RSD za preporuku?

Inače, slažem se da je 43" malo za TV ako ga gledaš sa ~2,5 m i više, ako se želi iole "immersive" iskustvo, a UHD tek nećeš da primetiš.

Pretpostavljam da je djokosrb hteo da kaže da gledaš Full HD i veću dijagonalu, što ima smisla.

Gorepomnuti Hisense, npr. Model od 49 inca. Kosta 54.000 dinara. 55 inc je 9-10k skuplji.

Opet problem sa standardnim kanalima, je problem ove raspale drzave, ne proizvodjaca televizora, kako god on da se zvao. Zato i sam rekao da je jedina realna prakticna primena 4K TB konzola, eventualno neki 4K film da zvuces sa torrenta, ali izbor i nije neki.

Zato bih ja samo UHD televizor i gledao samo ako bih koristio za konzolu.
 
Poslednja izmena:
Ima li ko iskustva sa ovim LG ili sličnim modelom?
Šta je dobro, a šta nije i da li ima nešto zbog čega ne bi trebalo da se uzme?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno