Šta je novo?

USB port napaja, ali ne radi.

optical

Cenjen
Učlanjen(a)
05.05.2017
Poruke
2,485
Poena
175
Imam Lenovo y510p laptop vec par godina na kom postoji 2 USB 3.0 porta i jedan 2.0. Od nedavno sam primetio da mi ne radi jedan od USB 3.0. portova. Kada se ukljuci mis, tastatura ili nesto trece, port napaja strujom uredjaj, ali se uredjaj ne moze koristiti npr. u slucaju misa, kursor se ne pomera iako senzor misa sija. Ukoliko ukljucim telefon na taj port, prepozna ga samo kao punjac, ali ne i za drajv za prenos podataka.

Takodje sam primetio da ukoliko je nesto ukljuceno u taj port prilikom paljenja laptopa, sam laptop ne moze da se upali tj. ne boot-uje se Win 7. Probao sam live ediciju linux mint-a i safe mode na Win 7 cisto da proverim da nije neki problem sa Win drajverima, ali ista stvar se desava. Da li ne neko imao slican problem ili eventualno zna kako bih mogao da ga resim?

U krajnjem slucaju bih morao kupiti neki USB hub.
 
Zaboravio sam da napomenem da na tom portu inace jedino radi ovaj usb https://i.imgur.com/HrVrisu.jpg, jer je manju od uobicajenih usb konektora, pa ne ide skroz do kraja u usb port. Njega normalno ocita i prijavi kao drajv.
 
Ugasi laptop, uzmi tufer i malo alkohola i ocisti taj usb konektor i ostavi ga 5min da se osusi i upali laptop pa javi ima li promena.
 
Nisam pomislio da me zezas, samo nisam imao vremena da odradim to. Ocistio sam 2 puta alkoholom, medjutim ista stvar. I dalje napaja uredjaje, ali ih ne prepoznaje osim ovog jednog usb sticka.
 
Ako imas srece konektor je ostecen, i nekada prihvata da radi nekada ne. Svaki iole krsten servis laptopova ga moze zameniti. Ako nisi imao srecu, crko je cipset, i bez zamene cipa nema nista, a to zna da predje cenu samog laptopa... tako da, koristi tako dok mozes.
 
Ako imas srece konektor je ostecen, i nekada prihvata da radi nekada ne. Svaki iole krsten servis laptopova ga moze zameniti. Ako nisi imao srecu, crko je cipset, i bez zamene cipa nema nista, a to zna da predje cenu samog laptopa... tako da, koristi tako dok mozes.

Problem je sto bukvalno jedino prihvata taj usb stick. Probao sam jos 3 sticka, mis, tastaturu, wifi adapter i tri telefona, nista od toga nije radilo, osim napajanja tih uredjaja. Da ne radi ni on, bio bih siguran da je problem do konektora. Druga dva konektora rade normalno.


pa probaj onda da ne guras do kraja

Probao i pre otvaranje teme, medjutim uredjaj ili izgubi konekciju (dakle nestane struje) ili se cuje onaj diskonekt zvuk.
 
Nazad
Vrh Dno