Šta je novo?

Zbogom Srbijo!

E pa čini mi se da sam se danas odlučio :). Mislim da je ovo ono što meni treba:

IBM THINKPAD R51 - CENTRINO MOBILE TECHNOLOGY (MODEL TYPE: 2887-32G)

PM 1.5GHz/1MB,
256MB PC2700 DDR,
40GB Active Protection System,
15.0" TFT,
Intel Extreme Up to 64MB,
CD-RW/DVD-ROM Combo,
Eth.10/100,
Modem,
InfraRed,
Wireless 802.11b,
IBM Embedded Security Subsystem 2.0,
WXP Pro,
UltraNav, S Video Out, Li-Ion Bat. 4.7h, 2.8kg, garancija 1 god.

Ako neko ima neku primedbu u vezi izbora neka je sada kaže, ili neka ćuti zauvek. Ima i model sa garancijom od 3 godine, ali je oko 500 evra skuplji, te sam se odlučio za 1 godinu :). Garancija se bez problema može ostvariti svugde u svetu (provereno), pa ću laptop najverovatnije kupiti u Srbiji ukoliko ne nađem povoljniju ponudu u Nemačkoj. Što se tiče Srbije: pošto mi je teško da zivkam 314 firmi i raspitujem se za cene, ja sam zvao samo Pinsoft (1417 evra) i Logo (1390 evra). Ako neka dobra duša zna gde ima jeftinije, neka mi javi.

Imam još pitanja:

1. Imaju R51 modeli i sa Intelovom i sa ATI RADEON grafikom. Razlike?
2. Da li IBM Thinkpadovi imaju integrisan zvuk!?
3. Glupo pitanje, ali ipak: znam da se torba kupuje odvojeno - da li isto važi i za punjač?
4. Koliki pad cene treba očekivati za dva meseca? Drugim rečima, da li uopšte vredi čekati ili da ga sada kupim? (note: idem tek za dva meseca).


Josh nisi otishao, choveche. Shta radish..

Pa čekam izbore! :D
 
1. Koji Rade je u ponudi?
2. Svi laptopovi imaju zvuk. Ja bar nisam cuo ni video da laptop danas nema zvuk. Ovaj model je tamo gde sam ga ja vidjao imao AC'97 zvuk.
3. Punjac uvek dobijas uz masinu.
4. Nisam siguran kakav trend cena se moze ocekivati... ja mislim da nece biti znacajno jeftiniji.

Nemam nikakvih vecih primedbi na ovaj izbor, a da ih vec nisam pomenuo. Ocekivao sam da ces dobiti 512 rama za te pare (to bi dosta znacilo), i vise bih voleo da vidim 802.11g wireless (i ovo pravi znacajnu razliku).

Ako mogu jos jednom samo da sugerisem... Nemoj da ti bude tesko da zoves ako treba i svih 314 firmi. Ne zuris se, koliko mogu vidim. I, otvori se i prema drugim modelima. Ne bi me zacudilo da naidjes na jos nesto dopadljivo, i vredno paznje.
 
BOOK je napisao(la):
ukoliko ne nađem povoljniju ponudu u Nemačkoj.

U Nemackoj za te pare definitivno masina sa 512MB, neintegrisanom grafikom i 60GB, ali ne IBM, i naravno sa nemackom tastaturom.

Cene laptopova ne padaju, drzi se cena dok se serija ne proda. Eventualno zaostali primerak koji je sluzio kao exponat mozes dobiti povoljnije, bar sto se tice nemackih tehno-marketa. No, cesto izadju limited serije po povoljnim cenama, bila je nedavno Toshiba P4 na 2.4/512/40GB/Intel/15" za 999 evra.
 
Dobro, jasno mi je da ima jeftinije a isto ali od drugog proizvođača. Znam da je 512MB bolje od 256MB, kao i da je "g" bolje od "b", ali modeli koji imaju to su još skuplji! Ja zasada smatram dobrom odlukom što sam se odlučio za IBM. Još naravno ništa nije konačno, ima još vremena. Hvala na linku.

RADEON Grafika je 7500/32MB.
 
Ja sam kupio HP Nx7010 , (mozes ga naci ovde za oko ~1500-1600 evra) i za sada sam extra zadovoljan. Jedino sto je RAM=256 Mb i disk 40 gb. Ali mislim da tebi to nece predstavljati neki problem. Ja sam dugo na desktopu radio sam 256 RAM u 4-5 veoma zahtevnih programa i sa par servera startovanih u pozadini. Znam da je veliki dobitak sa 512 Rama, ali verujem da tebi to nece trebati za studiranje. Inace ovaj model NE deli RAM memoriju sa grafickom koja je Radeon 9200 64MB VRAM. U principu lepsi laptop nisam video
 
ajde malo da ti otezam izbor. Nije bas IBM (mada ja bas i ne znam cemu tolika pomama za njim, pogotovu R klasom), ali sigurno vredi da razmislis. Danas sam video da je dosao
Fujitsu Siemens Amilo, AMD64 3000+, 512mb, 80gb, ati 9700, 15.4 wide ekran, dvd rezac..... za ispod 1500.
 
Ljudi hitno je:

Da li je "Wireless LAN 2100 3B Mini PCI Adapter" isto što i "Wireless 802.11b" i ako nije kakva je razlika?
 
Imam jos nesto.

Sa kojom biste vi memorijom eventualno dopunili moj izbor?

1)

31P9830
256MB PC2700 CL2.5 NP DDR SDRAM SODIMM (R50, R51, T41)
Cena DIN: 4968.00din
do 30 dana

2)

TS32MSD64V3F5
Transcend DDRAM 256Mb 200pin PC-333 for brand NB, CL2.5 (32Mx8)
Cena DIN: 4104.00din
trenutno lager 1 komad, ako se u medjuvremenu proda ceka se oko 15 dana...

Hvala unapred.
 
Evo zakljucka: najzad sam KUPIO laptop. Kao sto sam i nagovestio, to je IBM ThinkPad R51 sa svim nabrojanim karakteristikama osim:

cene: nije 1390 evra vec 1335 evra
memorije: dokupio sam do 512MB

Malopre sam ga otvorio, testirao i prvi utisak je prilicno OK. Eto toliko hvala svima, pomogli ste mi na izboru. Jos malo pa odlazim...
 
Nazad
Vrh Dno