Šta je novo?

Kupovina laptopa

Acer je 17" IPS (+ originalan Win, bitno ili nebitno pokretaču teme ne bih znao), Asus 15" TN. Tako da je razlika u ceni opravdana, samo je pitanje kome šta koliko vredi. S obzirom da se pristojan laptop kupuje obično za minimum narednih 4-5 godina ja bih se bez puno premišljanja odlučio za Acera ako veličina nije problem, a kasnije bih ubacio neki SSD.
 
Poslednja izmena:
Ne preporučujem ti Asus zato što sam fan (mislim jesam), ali između ova dva modela veoma je velika razlika u dizajnu samih kućišta, što i sam možeš da vidiš. Hardverski su potpuno iste mašine, ali je Asus daleko atraktivniji po dizajnu. Ja bih se odlučio za Asus.
 
Pošto ne mogu da otvorim temu zato što sam nov član, iskoristiću da pitam ovde. Kolega hoće da kupi laptop koji bi mu služio najviše za muziku, net i filmove. Igre veoma slabo. Može li preporuka šta kupiti za 30.000 polovno? Toliki mu je budžet.
 
Samo ThinkPad/EliteBook na KP i neće pogrešiti.

Više puta sam čuo ovo po forumima. Jel to neka fora, ili stvarno jeste mnogo bolja opcija?


Upravo tražim laptop za nekih 450e i vidim da za te pare mogu da nađem MNOGO bolji polovni laptop nego novi. Mada, nemam baš mnogo poverenja, ipak su to korišćeni laptopovi(i to je pitanje koliko). Ne znam šta da radim. Neki savet u vezi kupovine polovnog? Jel treba na još nešto da obratim pažnju, a da za to možda ne znam(naravno osim toga koliko dugo je koriščen)?
I generalno me interesuje zašto je bolje, a zašto nije, kupiti polovan laptop umesto novog. Hvala unapred!
 
Nazad
Vrh Dno