Šta je novo?

Napajanje školjca, cvokće, pucketa

hakler

Poštovan
Učlanjen(a)
07.04.2018
Poruke
8
Poena
51
Imam problem sa napajanjem Antec 520w hcg (garancija 3 godine, kupljeno prošle godine). Problem je u sledećem; tokom rada računara napajanje pucketa, problem se počeo pojavljati povremeno rekao bih od pre 2 meseca mislio sam da je to do zvučnika pošto se i na njima čuje taj isti zvuk, sve dok to isto pucketanje nije počelo konstatno da se čuje. I na kraju sam shvatio da je napajanje uzrok tome, vizuelno sam proverio koliko sam mogao da li mogu da uvidim razlog tog pucketanja varničenje i slično, nažalost nisam uspeo. Rekao bih da zvuk pucketanja dolazi od mesta na kojem se utačinje kabl u ulaz napajanja. Napominjem, konkretan deo napajanja mi je sumnjiv, jer sam ga poprilično "teglio", prvi kabl koji sam koristio je bio nešto kraći pa je morao biti malo elastičniji. Takođe, vrlo mi je sumnjivo naglo buđenje iz sleep moda, kada sam proveravao šta je uzrok naglog buđenja u CMD, ispalo je da je uzročnik LAN kartica... I još nešto, u početku života moga računara dešavao se plavi ekran, ne tako često, ali se dešavao... Nikako nisam stizao da uslikam konkretan problem.

Šta sam do sada uradio?
Slao sam na reklamaciju, vratili su mi pod izgovorom da je napajanje potpuno ispravno pod punim opterećenjem, tako da su mi ga vratili, a ja sam uz to tražio novi kabl da mi pošalju, oni su to uradili, i napajanje je radilo potpuno normalno nekih pola meseca. Kad evo, ovih dana opet je počelo povremeno da škljoca...
Potpuno sam osmotrio napajanje iz svih različitih uglova, i delovalo je potpuno benigno na oko, iako je škljocao.
Do sada sam promenio bar 5 kablova, ali ne vredi...
Kontakte unutar kabla napajanja sam savijao, sve u nadi da se ostvari bolji kontakt sa utičnicom napajanja, ali nije se ništa dramatično dogodilo.
Uključivao sam napajanje da radi na prazan hod, isprva se ništa specijalno nije desilo, ali drugog puta se zvuk nije čuo, ovo jeste da deluje, ali ne mogu svakih 1-2h vremena otkačivati kablove i ponovno ih prikačivati nakon seanse...
"Ugradio" sam parčiće gume između dodirivanja napajanja i kućišta, jer sam pomislio na statički elektricitet, iako matična ne dodiruje kućište što bi se reklo nepropisno
Želeo bih naglasiti, da zvuk jača odnosno slabi u zavisnosti od opterećenja CPU-a.
Evo recimo danas, celi dan je bio miran, a šta sam to uradio što uobičajeno ne činim, ugasio sam ga dok sam spavao i isključio sam zvučnike. +Prethodnih dana sam pokušavao sa isključivanjem prednjeg panela i sve slično tome, i to nije urodilo plodom.
Kada cvokće, ujedno i zvučnici proizvode isti šum, ali i fiksni telefon koji je priključen zajedno na istom produžnom kablu.

Ovo je ukratko opis problema sa napajanjem, ako su potrebne dodatne informacije, poslaću, nadam se da će pomoć pristići, pre nego što se mali izvrne za svagda...

Video snimak: ne znam da li smem priložiti?
www.youtube.com/watch?v=b7RFcykWAIE
 
Jesi li probao da blokiraš ventilator (olovkom, recimo), pa da onda uključiš napajanje i oslušneš da li se isto dešava?
 
Rešio sam tako što sam napajanje odneo po drugi put na reklamaciju, i ljudi su mi izašli u susret. Sada imam neko seasonic, ne znam tačan model.
 
Nazad
Vrh Dno