Šta je novo?

Od Turandota do Rega Planar-a za 40 godina

Šta biste vi:

  • popravljali Turandot zauvek

    Glasovi: 6 54.5%
  • kupili Denon DP-300F

    Glasovi: 5 45.5%

  • Ukupno glasača
    11
Reseno je ovo, u ponedeljak pisem kako, ako sve bude ok.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Nebo je granica, ali ja ne dosežem tako visoko... u ponedeljak javljam šta je uradjeno.
Nego, svakako će mi trebati neko pretpojačalo pa dajte preporuke, ne skuplje od pro-ject phono box e. Ne bih da kupusam kablove novog gramofona niti da ih produžavam.
Sad mi je zauvar svaki dinar :)
 
To Pro-Ject ili malo jeftinije ART DJ PRE II.
 
Davno sam uzeo RegaPhonoMini A2D, kao privremeno rešenje. I dalje je tu. Bio je jedno 20x bolji Od PP integrisanog u Onkyo receiver.

E sada, to možda više govori koliko je PP u Onkyju bio loš, nego koliko je Rega dobra...

Ali u budget klasi, dobra je.

Nisam davno gledao šta je sada aktuelno. Ima novih modela i novih proizvođača.
 
A2D je 13600 din, rekao je da ne bi skuplje od Box E, zato ga nisam pominjao.
 
deisduq.jpg
 
Ipak 2. cheers

Samo još neko preampče da legne i :,,: .
 
U kesi je pro-ject.
 
koja zvucinica?
Ako je to ona sto se standardno isporucje....
To bi trebalo je da upgrade no1...
Ortofon 2m red je znacajna razlika....
 
Nece se menjati za sad nista. I ovo je previse.
 
SiDMG6C.jpg

cWV9LhI.jpg

0eHlL6K.jpg

bGUZfaj.jpg

FmPdrLo.jpg
 
Poslednja izmena:
Cestitam i neka dobro sluzi.
 
Hvala.
Utisak? - trebalo je ovo odavno da uradim. Zvuk odličan. Kad se setim koliko sam samo LP ploča prodao nimidobro. Estetika (koja je bitna) je vrhunska. Maleni pro-ject preamp je simpa i made in Czechia :)
 
Zar nije bila priča da mora biti beli?!?

Nema veze, ovaj je još lepši. Nadam se da još bolje svira nego što izgleda.

Slikaj sve ponovo kada stigne Q-UP.

Sviđa mi se i promena naziva teme. :p
 
Ne, trebalo je da bude srebrni, ali ovako je još bolje.
Q up...hm, možda ga neće ni biti. Za sada mi je ova ništa-automatika sasvim ok.
Svira odlično (rega-project preamp-yamaha rx497-tannoy mx2)
 
a mi što smo glasali na anketu gore... ko nas pita... eeeej, zemljo inđijo
 
Popravljajte vi onda turandot :D
 
Turandot-a sada čuvaj za lepkiranje ploča (ako imaš gde da ga lageruješ).

;P
 
Ne, trebalo je da bude srebrni, ali ovako je još bolje.
Q up...hm, možda ga neće ni biti. Za sada mi je ova ništa-automatika sasvim ok.
Svira odlično (rega-project preamp-yamaha rx497-tannoy mx2)

Još tu Yamahu da zameniš sa nečim malo ozbiljnijim i to je to.
 
Prevelika sam stipsa za to. Videćemo za koju deceniju :)
 
^ To i razumem...ali posle svega, svih nedoumica, i na kraju krajeva ankete, bio bi red da makar objasniš zašto si izabrao to što si izabrao...
Ovako si kao pitao ljude i uključio u sve to i onda si kupio nešto... I to je sad to...ćao smarači

Sent from my moto g(7) plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije problem, nego nisam želeo dalje da smaram.
U suštini, nisam baš bio voljan da popravljam low end hifi uredjaj iz ranih 80tih. Da je neki dd Technics pa i da se igram, ovako...meh.
Denon je otpao jer nije baš ni jeftin a meni u suštini ta full automatika i ne treba. Šta mi treba, onda? Pa da bude najbolje za pare, da bude lepo jer je na centralnom mestu u sobi i da bude novo. Od matorih polovnjaka sam u startu odustao a mladih polovnjaka i nema.
Poseta 4audiu je bila vrlo korisna jer ima baš dosta izloženih gramofona, od rp1 do nekih Technicsa od 180.000 dinara. Rp1 da budemo iskreni i ne ostavlja neki utisak sa onim svojim drvenim ili plastičnim tanjirom, zato dvojka i trojka izgledaju odlično. Svedeno, jednostavno, a radi posao - tu sam se prelomio i zaključio da mi nikakva automatizacija ne treba. Prodavac Darko je svojim nenametljivim stavom mnogo pomogao (a u 4audio sam išao 3x pa vi vidite :) )
I tako, u toku mog premišljanja je legla i malo bolja plata, sa nekom razlikom i to je bilo to - otvaram se za artikal koji nije na akciji (a to mi je jako jako teško), kupujem preamp da ne čačkam kablove i sve ostalo je i opisano ovde.

Zaključak - dobro razmislite šta vam treba - fensi fičrs, ili da uredjaj dobro svira (za pare koje možete da date). Ako ima još neko pitanje, samo izvolite. Još jednom, hvala svima na pomoći.
 
Nisi smarao, i tema je bila baš zanimljiva... Čak i napeta u određenim trenucima, bar meni... Čekao sam da vidim šta si na kraju kupio i zašto...
Zadao si kao kriterijum neki domaći standard, a to je low-end...
I meni se to svidelo, verujem i drugim ljudima ovde. Priča se u određenom trenutku završila bez objašnjenja i to je sve...
Sada je bar jasno zašto
 
Nazad
Vrh Dno