Šta je novo?

Od Turandota do Rega Planar-a za 40 godina

Šta biste vi:

  • popravljali Turandot zauvek

    Glasovi: 6 54.5%
  • kupili Denon DP-300F

    Glasovi: 5 45.5%

  • Ukupno glasača
    11
Thorens TD158

Sent from my moto g(7) plus using Tapatalk
 
Misa Lukic je pre svega majstor za dekove, za gramofon bih potrazio nekog drugog

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Inače, ja se ne slažem da popravljaš Turnadot-a. Te što su glasali za, neka ti nađu majstora koji će da pretrese i sredi elektroniku za brzinu, ako je problem u njoj, neka ti nabave remen koji pasuje kako treba, i preporuče odgovarajućno novu glavu/iglu,

Predložio sam proverenog majstora, vidi par postova iznad.
 
Thorens TD201 - 47.990 RSD
Thorens TD158 - 29.990 din
RP 1 - 35.000rsd
zvučnice kod sva tri su iste/slične?
 
Predložio sam proverenog majstora, vidi par postova iznad.

Kod proverenih majstora danas, od HiFi-ja, vredi popravljati neke vrhunske stare uređaje. U HiFi konfekciju staru 30ak godina, koja je i kao nova bila najniža budžet klasa, zaista nema smisla ulagati ni vreme, ni pare.

Sat rada proverenih majstora uopšte nije jeftin, a često i neće da rade uređaje koji potpuno refreširani vrede 30-40€.
Mišu treba pitati da li bi se uopšte prihvatio da radi Turandota.

Ko radi sebi, ili radi iz sentimentalnih razloga, ili nađe majstora voljnog da sve uradi kako treba za 3-4 crvene, tada, možda, ok.
 
Poslednja izmena:
Thorens TD201 - 47.990 RSD
Thorens TD158 - 29.990 din
RP 1 - 35.000rsd
zvučnice kod sva tri su iste/slične?
Zvučnice su iste/slične na sva tri modela...Regina zvučnica je skuplja ali sličnog kvaliteta

Sent from my Moto G (5) Plus using Tapatalk
 
Slažem se s NSrećkom
 
Mišu treba pitati da li bi se uopšte prihvatio da radi Turandota.

Zbog takvih stavova sam i pobegao sa hifiles foruma. Treba da gledam raspored zvezda da li će neki serviser da se prihvati posla za koji će biti plaćen? Ljudi, ako on neće ima ko hoće, ima brdo servisera, ispratite samo emisiju "ne može to bez kabla" koju sam kačio, pa tu je gostovalo preko 10 HiFi servisera.

Ko radi sebi, ili radi iz sentimentalnih razloga, ili nađe majstora voljnog da sve uradi kako treba za 3-4 crvene, tada, možda, ok.

Svako od nas je priča za sebe, ti bi možda dao 4000 za popravku, ja možda ne bih dao ni dve, pokretač teme će sam odlučiti.

Ako ćemo tako da gledamo, neko nepisano pravilo je da vredi dati do 25% vrednosti predmeta na popravku.
 
Plus remen, zvucnica i igla...
 
od 100+ evra plus majstor.
 
Vidi, gramofon je u startu veoma skupa igračka. Uvek dođe vreme kad moraš da zameniš istrošenu iglu (bolje je zameniti celu glavu jer se i ona vremenom promenila), onda dolazi zamena remena posle nekog vremena, pa onda i neki servis (kao i kod kola) - mora nešto i da se očisti, ležajevi ako nisu propali da se podmažu itd.....
 
Audio technica AT-LP120X ?
 
Poslednja izmena:
Ha ha - grozno je :) ali pomalo i simpatično. Ne mogu ipak da zamislim:

on file 570px.jpg

RP ima plus zbog svoje maksimalne svedenosti, ovo ga poništava.

I ovi AT su potpuno ne-automatski tako da neku perdnost tu u odnosu na RP nemaju.
 
Poslednja izmena:
Šta to toliko fali Q-UP? :p
...sem što je ružan. :p

Uzeo bih ja to, ali ne može na Technics-a. Disk je uz samu ručku.
 
Upropastiše RP3 s q up:
https://www.youtube.com/watch?v=jYNXE1xR_Pk

Realno, sa stanovišta zvuka i najvećeg identifikovanog nedostatka - ova kombinacija bi mogla i da bude ok. Imaju kontakt i u Srbiji naveden na sajtu.
RP1 ima još 1 problem, kablovi su fiksni i dugački 1m, meni treba oko 2,5. Nastavljanje kabla bez lemljenja ne dolazi u obzir. Kako to da rešim?
 
Moj slucaj sto se tice sredjivanja gramofona...hoce da ga kompletno pretrese, zameni sve sto treba, ali da nije ogranicen vremenom i da ne zeli novac za to.
Pristao sam.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Rega planar 1 i q up ? :)

Na sajtu q up je navedeno netačno, dealer for Serbia www.avimpuls.com. Ljudi nemaju pojma o q up.
 
Poslednja izmena:
Sve do 500e :)
Očigledno mora, ali to nije toliki problem., mislim, bolje i tako nego da igla drlja po ploči zauvek.
 
Posto je planar 1?
Teac tn 300 nema? Vidim hvale ga nemci...

...riding on 720p...
 
35k din
 
Odlicna cena, uzimaj :)

...riding on 720p...
 
^ Pa da, ima tih third-party podizača ručke još. Nisam istraživao previše. Ovaj mi se čak i više sviđa.

Mogli bi Kinezi da urade neki za 4-5€, preko Ali-ja. :p

Mada, svakako ni jedan ne Može na Technics. :(
 
Poslednja izmena:
A sad ozbiljnije pitanje - RP2 vs Nad c558
 
Nazad
Vrh Dno