Šta je novo?

i7 7700K pomoc oko podesavanja

Vokac

Slavan
Učlanjen(a)
27.11.2007
Poruke
63
Poena
310
Pre jedno mesec dana sam upgrejdovao komp i uzeo i7 7700K sa Asus Strix z270e gaming plocom. Kuler na procesoru je ostao od starog i7 2600 - CM EVO 212 i stavio pastu Thermaltake tg-4. E sad ne znam da li je do podesavanja posto sam video da dosta ljudi imaju problem sa ovim procesorom sa "thermal spikes", kod mene u idle je na 32-33C a kad pokrenem CPU-Z stress test najvise bude 55C (gledam u asusovom AI SUITE 3 aplikaciji - proc je na stocku) sto je po meni skroz ok. Problem je sto cim pokrenem neki browser, photoshop ili neki drugi program "cpu usage" skace i do 70% (sto na i7 2600 nikada nije bio slucaj) i naravno temperatura isto. Da li mozda treba da se menjaju neka podesavanja u bios-u (trenutno je na defaultu sem sto sam ukljucio xmp zbog memorija) ili je ovo normalno ponasanje za ovaj procesor?
 
Nisam instalirao windows, prepoznao mi je sve drajvere. Jel mora da se reinstalira?
 
Cekiraj u device manageru da ti prikaze nevidljive uredjaje i to sve uninstaliraj. Bice ih dosta.
Ono sto mu je potrebno, on ce sam opet staviti.
Ako to ne sredi malo stvari, onda format i novi Win.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Reinstalirao sam windows i cini mi se da sada bolje radi, sada kada otvorim browser ili nesto skace samo do 15-20% i temp do 40-45C ali samo na sekund pa se vrati na 32C. Praticu ponasanje jos ovih dana. Hvala na savetima.
 
Bili su ti zabagovani drajveri ili si zapatio neki majner, treće nema ;)

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno