Šta je novo?

microsoft surface keyboard na windows 7?

ericm

Slavan
Učlanjen(a)
26.06.2011
Poruke
4,424
Poena
375
Moja oprema  
CPU & Cooler
10980XE & D15s / 9900K & U12A
Matična ploča
Rampage VI Extreme Encore / Z390 Phantom
RAM
4x16GB TridentZ / 2x16GB TridentZ
GPU
4090 TUF OC / 3080 TUF OC
Storage
990 Pro 2TB / 970 Evo Plus 500GB
Zvuk
Bose Companion 3 / Audioengine A2+
PSU
Dark Power Pro 12 1500W / SF750
Kućište
5000D Airflow / NR200
Monitor
AW3418DW / VP349
Miš & tastatura
Lamzu Thorn & Tofu65 2.0 / Skoll & Leopold FC660C
Ostale periferije
PS5, Steam Deck OLED
Laptop
MBP 14" M3 Pro
Mobilni telefon
S23 Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
moze li pomenuta tastatura da radi na windows 7? planiram da je kupim za neki build koji sklapam pa ne bih da imam problema sa konekcijom...

odabrao bih nju zbog izgleda i boje ali najvise zato sto je najpribliznija apple-ovoj tastaturi koja mi bas odgovara...

e sad, na sajtu je deklarisano da ne podrzava win 7 pa bih da proverim da li je to jos jedna M$ prevara i marketinski trik ili mogu da je povezem bez problema?

ploca je Z270i strix koja na sebi ima BT ali mogu da kupim i neki dongle, nije problem...

evo tastature:

https://www.microsoft.com/accessories/en-us/products/surface/surface-keyboard

i slike:

Screen Shot 2018-04-05 at 5.36.08 PM.png

moze i neka preporuka za neku slicnu tastaturu ali da je elegantna i flat.
 
Sklapas novi build i opet win7? Win 10 najstabilniji win koji sam ikad koristio.. Inace super tastatura, mozda malo previse slicna appleovoj.

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
hah, poverovao bih ti da te ne znam :)

to sto je slicna eplovoj mi skroz odgovara nego me ipak malo buni ovaj podatak za BT a znam da su teski prevaranti pa rekoh da proverim jer mi je nelogicno da nekako ne moze da se "premosti"...

masina je inace za devojku pa mora ipak da bude i lepa a i moj ocd mi tako nalaze...

najradije bih uzeo jos jednu staru dobru eplovu wired ali ih na zalost nema a novu apple bezicnu za one pare ne razmatram uopste...
 
Nisam bio sarkastican :) Stvarno sam mega zadovoljan sa Win 10..


Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
ja tebe nikad ne shvatam ozbiljno ali ajde verujem ti, izgleda da imas srece sa 10kom :)

ako se neko seti jos koje tastature nalik ovoj bilo bi lepo da javi... sve su mi ogavne, jedino mi za sada dolaze u obzir ova ili mozda uzmem na kraju apple-ovu posto ona radi na 7-ici a M$-ova ne :smash:
 
Super izgledaju Rapoo wireless tastature, ima ih kod nas. Ne znam kakve su po kvalitetu.

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
hm, pa nije losa ova Rapoo Ultra-Slim E9100P ali bih morao samo uzivo da je pogledam i isprobam...

uzeo sam pre neki dan mx master 2s pa se uz njega nekako uklapa nesto sto je flat a i ne treba joj mehanicka tastatura svakako...

ja bih najpre uzeo neku logitech wireless jer uz onaj njihov unifying moze da se nakaci nekoliko uredjaja...
ovaj mx master sam isprobao na sva 3 operativna sistema i radi bez greske i bilo kakvog drajvera pa kapiram da je tako i sa tastaturom...

jedino sto nisam nasao nista od njih da je elegantno i jednostavno...
 
Pa, K360 bez onog tribala preko je fina.

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
pa bez njega i bez ovih zuto/narandzastih gluposti na capsovima i mozda sa ravnim ivicama bi i mogla da prodje :)
ima ova logitech craft koja bi sigurno odlicno radila ali mi je nekako kao mutant a i cena je bas totalno moderna... logi je ranije pravio mnogo bolje tastature.

ovu rapoo upropastise po netu, random otkazivanje tastera i ostale gluposti ali iskreno ne izgleda uopste lose. bez ovog natpisa na space-u je cak i savrsena...

moram ipak sve da uklopim, kuciste je belo-crno nzxt h200i sa ravnim i ostrim ivicama, monitor ce biti isto neki ultra flet pa mora i tastatura da se uklopi :)

ma ova microsoft je odlicna i za malo da je danas porucim ali me nervira ovo oko kompatibilnosti pa ne bih da se zaletim...
kad bih to samo nekako potvrdio sigurno bih je vec uzeo, zato i otvorih temu ali ne znam da li je iko ima ili zna ovo oko BT zavrzlama...
 
izgleda da bi ovde najveci problem bio drajver i to mi ne da da rizikujem. nasao sam na netu ovo i isprobao na win 7 iako ne znam cije je i stvarno skenira sve uredjaje i ponudi drajvere ali ne mogu da budem siguran hoce li da ponudi nesto za ovu tastaturu i da li bi radila bez drajvera.

https://drp.su/en/devices/other/microsoft/surface-keyboard-integration?os=windows-7-x64

posto su jos jednom pokazali kakvi su dripci verovatno odustajem od ove tastature... javljam ako budem nesto uzeo...
 
A ne dalo ti se da joj stavis 10-ku nikako a :) U 7-ici sam imao bluescreenove i reinstalirao sam je gomilu puta, 10-ku nisam pipnuo nikad ni za sta..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
ma jok, ne zna se ko vise mrzi 10-ku od nas dvoje :)

eto, mogli su da prodaju jos jednu tastaturu da su hteli da izbace drajver za win 7. ovako ih samo jos vise mrzim :)

ja sam je probao kad je izasla, u to vreme sam zavrsavao sklapanje trenutne masine... radila je neko krace vreme do onog prvog creators apdejta nakon cega je prvo bio black screen, pa sarene kockice, pa linije dok nisam kucnuo na netu i video da je do apdejta... tad sam ga definitivno sklonio... pre ili posle toga je bio isto jos jedan veci ispad ali ne mogu da se setim sta je bese bilo u pitanju.
ah da, sve vreme dok sam ga koristio nativna mail aplikacija nije uopste prikazivala pdf attachmente. onda onaj redovni bloatware nakon svakog apdejta...
cak i da je radila bez tih problema jako mi je gadna i nekako neispolirana...

tako da, pokusao sam, dao mu sansu 2 puta i treceg puta nece biti.
ali ok, bitno je da postoji izbor i verujem da mnogima 10ka radi bez problema i odgovara im.

win 7 radi kao sat na ovoj masini iz potpisa. slabo ga i koristim ali za sta god mi je trebao nije stucnuo.
 
Nazad
Vrh Dno