Šta je novo?

Budget kartica

bzvz

Cenjen
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruke
434
Poena
169
Izgleda da je crkla ova moja 560ti, a u skripcu sam. Igram fortnite, overwatch uglavnom na low sve.
Cpu i5 4670k
Gigabyte Z87P-D3

Mislio sam ovu gt1030, oko 10000din, na youtube vidim tera i ow i fortnite.
 
U zivotu sam kupio barem 30 majning kartica. Mnoge sam i prodao,a samo jedna mi se polu-pokvarila 2 meseca pre isteka garancije (i to je htela da kopa u rigu, ali nije htela sama da radi u win okruzenju pa sam je reklamirao).

Od barem 70tak kartica koje su mi prosle kroz ruke dakle,u garanciji je samo jedna napravila problem. A ni ona nije crkla skroz,vec sam i dalje mogao da kopam s njom. Da je imala jos godinu garancije ne bih je menjao jos 10 meseci ali posto je isticala,morao sam.

Zanimljiv podatak: crkle su mi dve 280x koje sam kupio polovne za koje znam da nikad nisu kopale jer sam poznavao vlasnike,bili su gejmeri :D jedna je crkla posle 8 dana,druga posle 13 dana (do duse,kod te druge,bila je sitnica u pitanju koja je sredjena besplatno).
*mjau**mjau**mjau*,losa sreca...znam dovoljno o tome da znam da je u pitanju slucajnost,moze da crkne karta koja nikad nista sem pasijansa videla nije,zato se ne treba zamarati sta je sta radilo,vec koja je duzina garancije.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

A zasto si morao da menjas ovu karticu pre isteka garancije?
Opet, covek bi zakljucio da si ostalih sedamdesetak, kako kazes, eksploatisao u rudniku cetiri godine. Ili si i njih prodao malo pre isteka garancije?
 
Poslednja izmena:
Morao shvatiti uslovno...mogla je tako da radi jos,a mogla je i crci dva dana po isteku garancije. Zato sam isao na sigurnu varijantu jer duzina preostale garancije nije bila dovoljna da isprobavam dokle ce da radi.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Koliko rece? Cetiri godine kartica rudarila i ne fali joj nista? To bi bilo 24X7=168X365=61320X4=245280 sati NEPREKIDNOG rada. Dobra neka kartica.
Posto se gore u tekstu navodi da gameri verovatno lazu kada prodaju svoje kartice, logicno sledi (posto radje kupujes od rudara) da rudari ne lazu.
Opet kazem nisam strucnjak, al' ovo bas ne zvuci previse verovatno....

I bas bih voleo da vidim kako izgleda i kako radi ta graficka posle cetiri godine rudarenja.....
A koliko sam ja primetio takve kartice idu u oglas uglavnom par meseci pre isteka garancije koja je jel'da 36 meseci - u prevodu tri godine.....

A sto bi neko ko nije rudario s kartom rekao da jeste? :D dakle, ovo sto ja kazem je jedino logicno.
 
fingon je u pravu apsolutno. čovek poznaje materiju i time se bavi.

e sad , svako može da troluje i da fura priču "ma nemaš ti pojma" "lažeš" i slično. proučite materiju pa diskutujte.
 
Imam ja da prodam 3 grafičke, zotac mini 1050 2gb (u mom kompu), rx 550 4gb (nova neraspakovana), gtx 560 oem 1.2 gb/392 bita (moja stara kartica)...
Kartice nisu kopale, i nisu overklokovane, sve po defaultu... Igram igrice i strimujem...
Ako uspem da prodam kartice, prelazim na gigabajt ili evga 1050 ti, ili 1060 sa 6 gb (ako nađem jeftino)... Nisam ljubitelj amd, mada može da se nađe dosta polovnih kartica, ali intel i gforce su mi u duši XD
 
A sto bi neko ko nije rudario s kartom rekao da jeste? :D dakle, ovo sto ja kazem je jedino logicno.

Mozda zato sto ju je koristio za Gaming, koji mnogo vise urnise karticu?!?!?! Dakle, to sto ti kazes UOPSTE nije logicno.
Hocu reci da ako neko laze I sakriva prave podatke kada nesto prodaje, bez obzira o kome se radi, ne mozes znati sta zaista kupujes. Zar ne?

@lepi kokan

Ja niti trolujem niti sam nekom rekao da laze, samo sam hteo da cujem u kakvom se ZAISTA stanju nalaze kartice nakon rudarenja. Po ovome sto fingon kaze ispada da je rudarenje blagotvorna terapija i nezno "razradjivanje" kartice za buduceg srecnog vlasnika. E sad, ako se bavi rudarenjem, kao sto si naveo, jasno mi je zasto to tako predstavlja.
Ja niti sam rudar niti sam gamer I nemam nikakvog interesa u celoj prici, osim zelje da mi manje upoznati sa tom materijom dobijemo prave informacije kako bi se bolje snasli prilikom, eventualne, kupovine polovne graficke.
 
Poslednja izmena:
Dobro si ti sve razumeo, sustina je u prodaji karti pre isteka garancije, najcece madjarske, pa koga bas ne mrzi, neka pregovara cenu. Kako ce oni svoje 400e placene Radeone 480 da prodaju za realnih 100e, to vec mene ne zanima.
 
Opet ista priča.
Savesni vlasnici rudnika svojim rudarima(gpu) obezbeđuju i sindikalno organizovanje, topli obrok, prevoz, beneficirani radni staž...
Naravno,jer im za razliku od gejmera danguba,iste donose pare :D

@nevis

Ne sikiraj se ti nista,vecini su do sad rx 480 karte donele po 500-1000e po komadu...ja kad bih moje poklonio,opet bih bio u ogromnom plusu. Ali necu ih pokloniti,neka ih,uvek ce biti necega za kopanje ;)
 
Poslednja izmena:
Vala,jesi naporan. Dao sam sve od sebe da ti objasnim,ako ne razumes,do tebe je...ali nema veze,nekom drugom ce koristiti.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Upravo to I jeste cilj pisanja ovde na forumu - da nesto korisno saznamo o stvarima koje nas interesuju a u koje nismo dovoljno upuceni. Tvoje objasnjenje je svakako bilo korisno onima koji su ga procitali, a dalje neka sami razmisljaju svojom glavom.
Toliko od mene, sto se tice ove teme i izvinjavam se ako sam bio naporan.
 
nije. preskupo i prestaro. a procene su nedozvoljene na forumu, kazna streljanje.
 
Ako je za klinca 1050 uzmi i to je to. Nije ni lose 560 4gb al svakako bolje da imas 8gb rama tj. klionac i neku 1030 recimo.
 
Od ponuđenog r9 270x. Pod uslovom da je potpuno ispravna, ona je brža od rx 560.

(poređenja radi hd7770 je ista kao gt 1030, dakle preslabo)

Od novog se ništa trenutno ne isplati.
 
Da ne otvaram novu temu, imam neki vaučer u jednoj radnji za 3.000din popusta

Treba mi što jeftiniji GPU za FIFU - i to kupujem samo zato jer integrisana povremeno izbacuje iz igre iz čista mira.

Šta uzeti a proći što jeftinije? Totalno sam van tog sveta, igre koje me zanimaju su 90% retro, odnosno ne nešto GPU zahtevne pa evo recimo: https://www.winwin.rs/racunari-i-ko...vi-d-vga-64bit-m-ngt710-3r8lhdlp-8614407.html

šta mogu da očekujem od ovoga npr i dobijam li nešto bitno ako uzmem 730 umesto 710?
Mašinu koju imam u meniju sa strane.
 
Poslednja izmena:
Nista ispod GT 1030 se ne isplati kupovati.
 
Ne razumem, FIFA neće raditi 1080p na 710/730?

Nemam apsolutno nikakve FPS pretenzije, ako i budem igrao, fudbalske simulacije su sve što me zanima, a nije da nešto patim za ultra high grafičkim podešavanjima niti se oduševljavam kako su "odradili Neymaru facu". Bitno mi je da nema dropova u FPSu a sad jel 720p ili 1080p ili 4K, nije mi mnogo relevantno.

I ako je tako, jesu li R5 230 iil R7 240 bolje rešenje od GT 710?
 
Poslednja izmena:
Te kartice na oglasima kostaju 25-35e, apsurdno je davati slican novac+vaucer od 3000 za njih.

R7 240 ista prica, ne isplati se uzeti pored GT 1030 za par hiljada vise, daleko je bolja GT 1030.

Ne znam, licno za low-end ne bih razmatrao nista ispod GT 1030 od novih kartica, polovnih nista ispod GTX 550Ti koja je opet prilicno bolja od R7 230/240 i GT 710/730.
Pogledaj na netu testove za te kartice, ako su ti performanse zadovoljavajuce, uzmi slobodno, svakako su bolje od Haswell integrisane..
 
Poslednja izmena:
Sad površno prošao neke snimke u medjuvremenu i pogledao malo cene po domaćim prodavnicama, razlika izgleda preozbiljno izmedju 730 i 1030 za 3.000din razlike.

Ima li neki poseban razlog da izbegnem Manli GT1030 M-NGT1030/5R8LHDLP?
 
Nazad
Vrh Dno