Šta je novo?

Pitanje!

NemanjaDk93

Tool Maker
Učlanjen(a)
11.10.2011
Poruke
1,857
Poena
245
Danas dodjem kuci sa posla i nece fon da nadje wifi mrezu ja par puta ukljucim iskljucim i pronadje na kraju. Ne prodje par minuta tata isto tako... Posle mi keva da njen telefon i pita sta je ovo: a ono izbacilo kao da li zelim da prekinem wifi mrezu jer je kao hakovan itd ne secam se tacno kako je pisalo... Citam po netu kao da ima android taj virus koji napada ruter... kako ja sad da proverim da li je sve sigurno?
 
Pisalo je kao moguce je da je hakovana wifi mreza i da je moguce da ce nadgledati sta se pretrazuje itd u tom smislu nesto...
 
Pa instaliraj neki Anti virus pa cekiraj telefone i uradi fabric restart rutera pa ga podesi ponovi i promeni sifru. Kreni odatle. Ili rokni hard reset telefona. Ovo bas nisam negde cuo sto se tebi desava :/
 
Tu poruku verovatno i prikazuje neki antivirus koji je instaliran na telefonu, npr. McAfee. Ali je pitanje sta to kao detektuje. Ako je to dns hijack na wifi ruteru, onda moras da resetujes ruter na fabricka podesavanja i da obavezno konfigurises lozinku za admin korisnika za pristup podesavanjima rutera, koja je obicno po defaultu admin, ili nema lozinke uopste.
 

Prilozi

  • Screenshot_20170829-103315.png
    Screenshot_20170829-103315.png
    596.9 KB · Pregleda: 67
Jeste mama ima mcafee antivirus... ja i tata nemamo i nije nam nista izbacilo. Hvala na odgovorima, probacu sve
 
Nazad
Vrh Dno