Šta je novo?

SONY Blu-ray plejer UBP X700, preporuka za neki drugi 4k BR pleyer

Obrati paznju na podrzane audio codece kad filmove pustas preko harda nakacenog na usb.Ja sam imao pre godinu dana Sony BDP-S7200 da kazemo dosta dobar bluray player ali me strasno nerviralo sto na nekim filmovima nije hteo da pusti ton.Vec samo izadje poruka audio codec not suported.Na primer dolby true hd pusti sliku ali nema tona.Na nekim filmovima koji su u dts hd master krene film jedno par sekundi i zabode.I onda pomaze samo vadjenje strujnog kabla.Ovo se sve desavalo samo kad je bilo pustanje filmova sa usb-a sa externog hard diska.
Iste te filmove koji su kocili ili nije bilo zvuka sa kompa kad pustim rade bez problema.
Pretpostavljam da bi on sve pustio sto se tice zvuka kad bi se ubacio originalni bluray disk ali meni su svi filmovi u mkv fajlu i iskljucivo bi ih gledao putem usb prikljucka.
Sad kakav je slucaj sa UBP X700 ne znam.I mene interesuje.Voleo bih ako neko ima pomenuti player da da neke utiske o njemu i da li ima ove probleme koje sam imao sa sony BDP-S7200.
Bukvalno se nigde ne moze naci na netu koje audio kodeke cita sa usb-a.
Inace BDP-S7200 cita dolby true hd kad se ubaci originalni cd i ima zvuk a kad se pusti sa usb-a onda nema zvuka,ima samo slika.
 
Gledam na jednom forumu (stranom), svako pitanje vezano za eksterni hard, ili za pustanje fajlova sa usb ostaje ne odgovoreno, bas bezveze:)
 
Poslednja izmena:
Ja inace sve vucem sa kompa,odnosno sa hdmi izlaza na grafickoj kartici i za sada sto se tice zvuka sve cita.Inace sam nesto citao na nekom forumu da se za sony 7200 treba ubaciti neki wudu softver ili tako nesto i onda ce preko usb-a sve citati sto se tice zvuka.Tada se koliko sam skapirao otkljucavaju jos neki audio kodeci i onda cita skoro sve sto se tice zvuka pustenog sa usb-a.
@gadafi -Ne znam bas koliko se isplati kupovati originalne bluray diskove kad na torentima se sve to moze naci za dz sto se kaze.
Problem je sto se kod proizvodjaca blu ray playera ne moze videti koji su podrzani audio kodeci kad se pusta sa usb-a?
To nigde ne pise a mislim da je vrlo bitno.
 
Ne razumem se baš u BluRay player-e, ali po meni je ubedljivo najbolji BluRay player Xbox One S. Pritom se može naći za dosta manje pare nego pojedini player-i, podržava HDR i 4K, ostalo dođe kao dodatni plus: igre, aplikacije (među kojima sigurno postoji mnoštvo playera sa kodecima).
Podržava takođe i eksterne HDD i SSD-ove.
 
Ali na kraju je to ipak konzola.
Vidim da ljudi po netu ipak preporucuju kupovinu plejera. Radiće i xbox posao za manje pare, ali ako pare nisu problem, onda je plejer bolji izbor.
 
Ali na kraju je to ipak konzola.
Vidim da ljudi po netu ipak preporucuju kupovinu plejera. Radiće i xbox posao za manje pare, ali ako pare nisu problem, onda je plejer bolji izbor.

Slažem se, ali znam da je One S dosta jeftiniji od običnih BR player-a, a nudi dosta više mogućnosti od klasičnog playera.
Svakako ako želi BR player, neka kupi, po meni One S bolje uzeti (jest da ga volim i posedujem :D )
 
Blurej plejer koristiš za blurej diskove, a uz to kupiš, za sitne novce, Android plejer za sve ostalo.

Probao MECOOL BB2 PRO, slika i zvuk su bili toliko dobri da sam ga sutradan vratio (imao sam srece sto sam ga kupio kod korektnog prodavca pa mi je bez problema vratio novac).

Takodjer od drugara sam posudio beelink gt1 ultimate cisto da probam (pomislio da sam naleteo na los uzorak meccol-a), medjutim nisam bio zadovoljan ni sa ovim. Ne kazem da je los, za nekog je to ok za mene nije.
 
Ne razumem se baš u BluRay player-e, ali po meni je ubedljivo najbolji BluRay player Xbox One S. Pritom se može naći za dosta manje pare nego pojedini player-i, podržava HDR i 4K, ostalo dođe kao dodatni plus: igre, aplikacije (među kojima sigurno postoji mnoštvo playera sa kodecima).
Podržava takođe i eksterne HDD i SSD-ove.

Ovaj predlog sam ozbiljno uzeo u razmatranje, medjutim na yt sam naisao na neke stvari koje mi se nisu dopale...
 
Šta je konkretno loše?
 
1momir@
Sta bi na kraju?Jesi li uzeo neki bluray player do 350 eura ili si jos u potrazi za istim?
Ako jesi zamolio bih te da izneses neke utiske o playeru.
 
@Markic

Odavno je to bilo vise se ne secam.


@bojke1

Kupio UBP X700.

Generalno zadovoljan sam sa uredjajem, radi mi posao (pustanje, gledanje 4k sa eksternog hard diska - m2ts format)
U poredjenju sa 2 android box-a (imao priliku da ih testiram) mogu reci da su slika i zvuk veoma dobri. Jos se nije desilo da neki audio nije hteo da pusti. Negde sam procitao da pravi problem (nece da pusti zvuk) sa mkv i truehd audiom...

Podrzava eksterne titlove ali se ne moze birati velicina, pozicija i font titla (ili to jos uvek nisam provalio). Generalno to ne bi trebalo biti problem posto se sve to resava sa dvdfab-om.


Losa strana je sto ne vidi serovane fajlove preko mreze (licno meni ne smeta)...
 
Meni natrcao na oglasima sony bdp-s6200 za 30 eura bez daljinca pa sam ga kupio.Narucio zamenski daljinac koji je bukvalno isti kao original za 4 eura pa sad cekam da stigne sa alija.Sve skupa ce me izaci nekih 35 eura sto nije uopste puno za player ove klase.I on ima one mane kao i sony 7200 da sa usb-a nece da pusti zvuk ako je dolby true hd ili atmos ali te filmove cu ionako pustati sa kompa pa mi to i nije neki problem.U sustini trebao mi je neki player da neki put mogu pustiti audio muziku a da ne moram paliti komp.A to sam sa ovim playerom i dobio.Plus sto moze da pusti i sve ostalo sto mu se ubaci sa usb-a osim pomenute mane sa zvukom koji je dolby true hd i atmos kada se pusta sa usb-a.
Inace koliko sam ga ovih par dana testirao player je potpuno ispravan,vizuelno ima par sitnijih ogrebotinica na gornjoj ploci,ali mi je najbitnije da mu je laser odlican i da guta sve diskove.
Malo sam se pomucio dok nisam nasao sa play stora odgovarajuci daljinac za njega jer je on bez daljinca pa skoro neupotrebljiv.Skinuo sam sa play stora aplikaciju MYAV i lepo radi na mom fonu lg v20.
Dok ne stigne daljinac sa alija.Ovaj daljinac je u pitanju
https://www.aliexpress.com/item/RMT...bc75144&transAbTest=ae803_2&priceBeautifyAB=0

Kazem bukvalno je isti kao original samo sto na ovom koji sam porucio ne pise sony.Cak ima istu oznaku rmt-b127p kao i na originalu.
Gledao sam na ebay i originalne daljince ali su cene oko 30 eura sto mi je bilo mnogo para za daljinac.
 
Kakve to veze ima sa temom? BDP-S6200 nije 4K plejer... upscale na 4k ne moze da se poredi sa full 4K
 
Probao MECOOL BB2 PRO, slika i zvuk su bili toliko dobri da sam ga sutradan vratio (imao sam srece sto sam ga kupio kod korektnog prodavca pa mi je bez problema vratio novac).

Takodjer od drugara sam posudio beelink gt1 ultimate cisto da probam (pomislio da sam naleteo na los uzorak meccol-a), medjutim nisam bio zadovoljan ni sa ovim. Ne kazem da je los, za nekog je to ok za mene nije.

Stvarno neznam šta ti je bio problem kod Beelink GT1 Ultimate. Dotični android boks imam i za njega imam samo reči hvale. 4K 10bit HDR x265 400mbps ( dalje od ovoga nema) na njemu radi normalno bez ikakvog kočenja.
Kao što već neko napisa, blu rej remuksa od 40/50/60 GB na torentu ima tako da je kupovina blu-rej plejera bacanje para.
 
Nazad
Vrh Dno