Šta je novo?

Saveti u vezi kombinovanja risivera, zvučnika i gramofona.

Xorua

Poštovan
Učlanjen(a)
03.04.2018
Poruke
1
Poena
51
Hvala vam unapred na odgovorima, polako ulazim u svet ozbilnijeg slušanja muzike i potreban mi je savet u vezi sa sklapanjem sistema.

Unapred da kažem, jasno mi je da ono što imam nije vanserijsko, ali sa nečim se mora početi.

Imam risiver Marantz sr4021 i gramofon Reloop RP-1000 MK3. Da li je neko imao iskustva sa nekim od ova dva?

Takođe, planirao sam da kupim očuvane Heco Precision 400 zvučnike. Da li mislite da bi to uradilo posao?

A posao je slušanje muzike u dnevnoj sobi, površine oko 30m2. Opušteno, ne mora da bude svemirsko, za nekoga ko prelazi sa tandrkajućih plastikaner zvučnika desktopa

Uglavnom je to bluz, džez, klasična i old school elektronska muzika.

Hvala unapred svima. Zaista je teško izboriti se sa tolikom količinom novih informacija.
 
На први поглед делује пристојно (не рачунам на оне ексцентрике који траже уређаје од много кила евра) јер је Marantz озбиљна фирма, грамофон је нека Technics копија и претпостављам да је ОК јер је у питању добар грамофон у оригиналу.

У сваком случају је велики прелаз у односу на пластиканере.

Ја имам Marantz појачало (купио 1980. године) које је пре пар недеља престало да ради, не стижем да проверим да ли је у питању неки осигурач или ћу да потражим озбиљног мајстора и немам намеру да га мењам и после поправке. Ако буде нека компликација, није немогуће да опет набавим нешто од исте фирме.
 
Hvala vam unapred na odgovorima, polako ulazim u svet ozbilnijeg slušanja muzike i potreban mi je savet u vezi sa sklapanjem sistema.

Unapred da kažem, jasno mi je da ono što imam nije vanserijsko, ali sa nečim se mora početi.

Imam risiver Marantz sr4021 i gramofon Reloop RP-1000 MK3. Da li je neko imao iskustva sa nekim od ova dva?

Takođe, planirao sam da kupim očuvane Heco Precision 400 zvučnike. Da li mislite da bi to uradilo posao?

A posao je slušanje muzike u dnevnoj sobi, površine oko 30m2. Opušteno, ne mora da bude svemirsko, za nekoga ko prelazi sa tandrkajućih plastikaner zvučnika desktopa

Uglavnom je to bluz, džez, klasična i old school elektronska muzika.

Hvala unapred svima. Zaista je teško izboriti se sa tolikom količinom novih informacija.

Taj risiver je specificiran za zvučnike od 8 i 6 oma, a ti Heco su 4:

http://us.marantz.com/DocumentMaster/US/DFU_SR4021_Final_eng.pdf
https://www.hifiengine.com/manual_library/heco/precision-400.shtml

Planiraš da koristiš i komp kao izvor?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno