Šta je novo?

Intel B360/H370/Q370 ploče

LOL postavih ti pitanje, nisam trazio pomoc jer mi nije ni potrebna. Ne znam kakav to "opet neki problem" imas jer se mene ne tice. Verujem da si me pomesao sa drugim clanom foruma. Rog i Tuf imaju dosta dobre naponske i za i7, ali otuda i nesto visa cena.

Cuj nije future proof nego je intel future proof sa mjenjanjem socketa.
Al najjace kad kaze asrock ima 10 fazi ahhaahahahahaah
 
Poslednja izmena:
Z370 imaju Gen 2 podršku ali ne nativno, već preko kontrolera. I većina njih ima po par Gen 2 portova.

Što se tiče HDMI 2.0, tu je već šareno. A i realno, em je HDMI shit standard izmišljen radi DRM-a, pogotovo kad je tu Display Port, em na prste možeš da nabrojiš one kojima (zaista) treba 4k @60 HZ, em ko još povezuje 4k @60 Hz na matičnu...?
Cudne zakljucke pravis,al mozda ja nisam u toku.Sto ne bih povezao 4k @60Hz monitor/tv na maticnu. Koliko godina unazad uhd je na macbook/imac.I kako hdmi shit,ne vidim da se napusta, vec se razvija,standard se unapređuje.DP i thunderbolt su tu,ali ne treba mi u 2018 dvi ili vga, ne treba mi 5.1,7.1 meni je dosta stereo,hocu 10Gb mrezu...Intel u 2017 napravi z370, a ne ukljuci native podrsku za 10Gb usb(mozda mi je cef da kupim eksternu grafiku kasnije)
Svako juri nesto sto mu je bitno.
 
Poslednja izmena:
Cudne zakljucke pravis,al mozda ja nisam u toku.Sto ne bih povezao 4k @60Hz monitor/tv na maticnu. Koliko godina unazad uhd je na macbook/imac.I kako hdmi shit,ne vidim da se napusta, vec se razvija,standard se unapređuje.DP i thunderbolt su tu,ali ne treba mi u 2018 dvi ili vga, ne treba mi 5.1,7.1 meni je dosta stereo...Intel u 2017 napravi z370, a ne ukljuci native podrsku za 10Gb usb(mozda mi je cef da kupim eksternu grafiku kasnije)
Svako juri nesto sto mu je bitno.

Prvo, šta će ti 4k @60Hz na Z370 kad nijedan Intelov CPU koji ide na Z370 nema integrisanu grafiku? Odakle ti slika preko matične, onda? Naleteo sam po netu na glasinu da će *možda* izbaciti Coffee Lake sa integrisanom grafikom, ali to je samo glasina...a i dotle će izbaciti Z390, možda će on imati HDMI 2.0, ko zna. A to što integrisana grafika nema šanse da stvori 60 fps u 4k rezoluciji je posebna priča...naravno, možeš da gledaš slike i radiš sa programima u 4k, al' onda čemu halabuka oko HDMI 2.0, za to ti ne treba 60Hz, je li.

Drugo, HDMI se možda još ne napušta (za sada, cenim da će ga zameniti drugi standardi relativno skoro), ali ga to ne čini specijalno dobrim. Display Port i Thunderbolt su daleko bolji i polako ulaze u širu upotrebu. Zašto iznova unapređivati i razvijati standard kad postoje oni koji stvari rade "prirodnije" i bez mnogo zvrčki (odgovor je DRM, ali to je već neka druga priča)...

Sad, što u 2018. još uvek kače matore portove na ploče je zato što ljudi još uvek koriste matori hardver. Ni meni ne treba RGB na kućištu, matičnoj ploči i svemu živom ili neživom, ali ko nas pita...

Treće, tebi kao kupcu apsolutno ništa ne znači da li Intel ima nativnu Gen 2 podršku u Z370 ili je rešava preko 3rd party kontrolera. Bitno da je tu, da radi i da možeš da kačiš stvari na nju. I ja na ploči iz 2013. imam 6xUSB3 portova, iako nativno ne bi trebalo da ih imam toliko, je li, ali su ljudi metnuli kontrolere koji to omogućavaju i zahvalan sam, ne bunim se. I ne brini, načekaćemo se još dok se externe grafike rašire, dotle će ploče imati nativnu podršku, ako to ikome nešto znači, B360 je već ima...
 
Prvo, šta će ti 4k @60Hz na Z370 kad nijedan Intelov CPU koji ide na Z370 nema integrisanu grafiku? Odakle ti slika preko matične, onda? Naleteo sam po netu na glasinu da će *možda* izbaciti Coffee Lake sa integrisanom grafikom, ali to je samo glasina...a i dotle će izbaciti Z390, možda će on imati HDMI 2.0, ko zna. A to što integrisana grafika nema šanse da stvori 60 fps u 4k rezoluciji je posebna priča...naravno, možeš da gledaš slike i radiš sa programima u 4k, al' onda čemu halabuka oko HDMI 2.0, za to ti ne treba 60Hz, je li.

Au... level 0.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prvo, šta će ti 4k @60Hz na Z370 kad nijedan Intelov CPU koji ide na Z370 nema integrisanu grafiku? Odakle ti slika preko matične, onda? Naleteo sam po netu na glasinu da će *možda* izbaciti Coffee Lake sa integrisanom grafikom, ali to je samo glasina...a i dotle će izbaciti Z390, možda će on imati HDMI 2.0, ko zna. A to što integrisana grafika nema šanse da stvori 60 fps u 4k rezoluciji je posebna priča...naravno, možeš da gledaš slike i radiš sa programima u 4k, al' onda čemu halabuka oko HDMI 2.0, za to ti ne treba 60Hz, je li.

Drugo, HDMI se možda još ne napušta (za sada, cenim da će ga zameniti drugi standardi relativno skoro), ali ga to ne čini specijalno dobrim. Display Port i Thunderbolt su daleko bolji i polako ulaze u širu upotrebu. Zašto iznova unapređivati i razvijati standard kad postoje oni koji stvari rade "prirodnije" i bez mnogo zvrčki (odgovor je DRM, ali to je već neka druga priča)...

Sad, što u 2018. još uvek kače matore portove na ploče je zato što ljudi još uvek koriste matori hardver. Ni meni ne treba RGB na kućištu, matičnoj ploči i svemu živom ili neživom, ali ko nas pita...

Treće, tebi kao kupcu apsolutno ništa ne znači da li Intel ima nativnu Gen 2 podršku u Z370 ili je rešava preko 3rd party kontrolera. Bitno da je tu, da radi i da možeš da kačiš stvari na nju. I ja na ploči iz 2013. imam 6xUSB3 portova, iako nativno ne bi trebalo da ih imam toliko, je li, ali su ljudi metnuli kontrolere koji to omogućavaju i zahvalan sam, ne bunim se. I ne brini, načekaćemo se još dok se externe grafike rašire, dotle će ploče imati nativnu podršku, ako to ikome nešto znači, B360 je već ima...
Mnogo si napisao, malo tacnog rekao. Sam proveri CPU sa uhd 620/630.

Povezivanje na maticnu, jer maticna ima video izlaze, zato je tako i napisano(isto i ti napisa u svom postu).

Stedi reci, nije bitna samo kolicina izrečenog.
Pozdrav.
 
Mnogo si napisao, malo tacnog rekao. Sam proveri CPU sa uhd 620/630.

Povezivanje na maticnu, jer maticna ima video izlaze, zato je tako i napisano(isto i ti napisa u svom postu).

Stedi reci, nije bitna samo kolicina izrečenog.
Pozdrav.

U pravu si...ne znam zašto sam automatski pretpostavio da Coffee Lake nema integrisanu grafiku. Izvinjavam se zbog lupanja.
Shodno tome, menjam i svoje mišljenje o svrsishodnosti povezivanja na izlaze na matičnoj...lično, to bih radio jedino ako nemam grafičku ali nema svako iste potrebe ili navike, ofkorz.
 
Poslednja izmena od urednika:
Svi mainstream intel procesori imaju integrisanu grafiku, HEDT procesori nemaju.
 
Bilo bi lepo da vec jednom dodju te ploce kod nas pa da predjem na novu platformu . Inace jel zna neko kada ce stici u SRB ?
 
Već imaš 310 i 360 ploča kod nas, nije baš veliki izbor, ali ima.
 
https://youtu.be/Ks0sOfJvOJo

Asrock nastavlja sa vrhunskim poslom/plocama.

Još uvek imam jednu njihovu ploču, B75 Pro3. Jedna od top 3 B75 ploča...
Ne sećam se da li su sa tom generacijom ponovo vratili u igru (što se kvaliteta tiče), ali su od nje na ovamo definitivno napredovali sa svakom dolazećom generacijom...sad su seriozni igrači na tržištu.
 
Još uvek imam jednu njihovu ploču, B75 Pro3. Jedna od top 3 B75 ploča...
Ne sećam se da li su sa tom generacijom ponovo vratili u igru (što se kvaliteta tiče), ali su od nje na ovamo definitivno napredovali sa svakom dolazećom generacijom...sad su seriozni igrači na tržištu.

Da, tad, optilike sa Ivy-em su krenuli nazad. Sto se aktuelne price tice, odradili su vrh pricu i sa AM4 plocama i sa Z370 do sada, u svakoj klasi, konkurentni, a verovatno i best buy proizvod. Bez nekog bas ociglednog fail-a, kao recimo Gigabyte sa B350 i X370 plocama za AMD, npr. Deluje da su opet odradili dobar posao i sa budzet plocama za Coffee. Na papiru, definitivno nude najvise za ulozen novac. Kad vidim sta Asus za taj novac nudi i koliko naplacuje neko opremljenije modele...pa to je u najmanju ruku bezobrazluk.
 
Slažem se...definitivno su best buy. Kad budem apgrejdovao sistem, najverovatnije će ploča biti njihova...

Ne znam šta se dešava sa Asusom. Do skoro su bili u vrhu, zadnjih generaciju ili dve su im jeftine ploče shit a dobre su preskupe...Ok, ima izuzetaka (Prime X370 Pro, recimo), ali opet ih ASRock šije u srednjem i nižem segmentu.
 
Nazad
Vrh Dno