Šta je novo?

4k tv na 1080p laptop?

Učlanjen(a)
10.12.2016
Poruke
1,418
Poena
165
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600x @4.7Ghz + Phanteks PH14
Matična ploča
Msi Tomahawk B450
RAM
16 GB Corsair Vengeance
GPU
RX 6700 XT - XFX
Storage
256Gb M.2 Samsung + 1 TB SSD Samsung
Zvuk
Edifier R2000DB + Lucya DAC + Qed Profile 1
PSU
Corsair RM850X White
Kućište
NZXT Source 530
Monitor
LG 34GN850
Miš & tastatura
Corsair K70 MK 2 + Sabre Mouse
Mobilni telefon
Pixel 7 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Imam laptop acer sa intel hd grafikom i nvidia mx150, kada povezem 4k tv na njega putem hdmi-a ima 30hz lose izgleda ali to je ok... Problem je sto je aktivirana samo intel hd graficka, imam par 4k filmova i koci, bukvalno ne moze da se gleda. Namestim u nvidia contol panelu da je glavna mx150 i opet je ne ucita, npr vlc, kmplayer itd rade i dalje na integrusi... Sta raditi da aktiviram i ovu drugu ?
 
Probaj u biosu da disable intel hd, ako imaš opciju za to.
Generalno kod laptopova se koristi integrisana kada je neka nezahtevna app u pitanju, i video izlazi podrazumevano idu preko nje osim kod nekih izuzetaka kao što su jači gaming modeli.
Ne znam šta si tačno radio kad kažeš da si probao da staviš mx za glavnu ali vidi da staviš da određeni app tj. tvoj video player da koristi mx.
Uz to vidi da ti je sam player podešen da koristi hardware acceleration.
I pogledaj na acer forumu moguće da je neko imao sličan problem.
 
Poslednja izmena:
Probaj u biosu da disable intel hd, ako imaš opciju za to.
Generalno kod laptopova se koristi integrisana kada je neka nezahtevna app u pitanju, i video izlazi podrazumevano idu preko nje osim kod nekih izuzetaka kao što su jači gaming modeli.
Ne znam šta si tačno radio kad kažeš da si probao da staviš mx za glavnu ali vidi da staviš da određeni app tj. tvoj video player da koristi mx.
Uz to vidi da ti je sam player podešen da koristi hardware acceleration.
I pogledaj na acer forumu moguće da je neko imao sličan problem.

Uspeh nekako to da sredim. Sada me interesuje tih 30hz da li je to do kabla ili laptopa? Laptop je novije generacije Acer a515g pa ne bih rekao da je do njega, kalbl je 5m i placen 10e, tako da nije neki kvalitet. Video sam da ima kablova na aliju za 4k 60hz ali reko da ne uzimam dzabe ako nije do toga.
 
Može da bude i do TV-a.
Evo korisnog linka pa pročitaj.
https://www.digitaltrends.com/computing/hdmi-premium-high-speed-certification/
Ukratko za 4k 60hz potrebno da ti i TV i laptop podržavaju hdmi 2.0 i da imaš high speed hdmi kabl.

Koliko sam nasao integrisana intel hd 520 i mx 150 podrzavaju hdmi 2.0 i za tv nisam nasao pouzdanu info ali trebalo bi da podrzava, verovatno je kabl, jer je placen 10e 5m u radnji kod nas, msm u gigatronu. A na aliju high speed cable od 1.5m 7e, tako da cu to probati. Hvala na pomoci.
 
Nazad
Vrh Dno