Šta je novo?

TV kartica u 2018 - izumrla vrsta?

Boris Lozac

Znamenit
Učlanjen(a)
15.08.2004
Poruke
21,472
Poena
1,125
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 2600
Matična ploča
ASUS Prime B-450 Plus
RAM
16GB
GPU
Radeon RX 570
Storage
Samsung SSD 860 EVO 500gb
Kućište
NZXT H500
Monitor
Asus VZ279HE IPS
Miš & tastatura
ROG STRIX Impact II wireless / Keychron V2
Mobilni telefon
Pixel 6
Mislim da mi polako crkava Asus tv kartica koju imam sigurno više od 10 god. Konstantan zvuk lupkanja se cuje i nekad pomogne menjanje nekih opcija ali totalno je random. Moguce i da je poslednji win update nesto poremetio.

Vidim da ih bas slabo ima kod nas i ne znam koja bi bila kompatibilna sad.

Ako imate neku preporuku vicite. Moze i PCI, USB..
Moze i sa Allia ili ebaya..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako pratis TV program, preko kablovske, imas trenutno klasicnu analognu karticu?
 
Pa sad ti je najprakticnije STB povezati sa monitorom preko HDMI.. Zavisi da li ti monitor poseduje HDMI, i zavisi da li mozes da uzmes stb kod kablovskog operatera, ako koristis kablovsku. Ja vec tako par godina i super je, zaboravio sam na tv karticu da je ikad postojala :D

EDIT

A pre sam koristio Intex TV tuner IT-193FM dok nisam presao na kablovski stb!
 
Poslednja izmena:

To je za digitalni signal koliko vidim, meni treba klasican koaksijalni ulaz, tako mi je sprovedeno gde mi je komp..

Kako pratis TV program, preko kablovske, imas trenutno klasicnu analognu karticu?

Da, staru analognu PCI karticu, sljaka mi i dalje tako preko IKOMa, ne znam sta je sa onom pricom da ce sve morati da bude digitalno..

Pa sad ti je najprakticnije STB povezati sa monitorom preko HDMI.. Zavisi da li ti monitor poseduje HDMI, i zavisi da li mozes da uzmes stb kod kablovskog operatera, ako koristis kablovsku. Ja vec tako par godina i super je, zaboravio sam na tv karticu da je ikad postojala :D

EDIT

A pre sam koristio Intex TV tuner IT-193FM dok nisam presao na kablovski stb!

Ne igra mi to toliko ulogu jer onda moram monitor da koristim bas samo kao TV ili samo kao PC, a najprakticnija fora TV kartica i zasto jos uvek ne uzimam TV je sto moze da bleji minimizirana aplikacija dole na mute, kao bilo koja aplikacija i da alt-tabujem po potrebi.. Mislim uzmes 27" monitor i meni je bas glupo pored toga uzeti jos i TV posebno, kad ovo moze na dosta prakticniji nacin da vrsi obe funkcije..

Moze li ta Intex da se koristi ovako kako meni treba, da je Windows prepozna, da je registruju programi za TV kartice (Dscaler itd)?
 
Poslednja izmena:
Analogni TV signal je obavezan iskljucivo kod emitovanja u etru, kablovski operateri mogu kroz svoje kablove pustati sta god im volja. Nove mislim da vise i ne prave, za 500-600din mozes da biras polovnih Leadtek modela po oglasima koji lepo rade u Win 7 i imaju solidan prikaz slike.
 
Trebalo bi mi za Win 10 nesto..
 
Ok, vidim samo ti kartica odgovara, tako da vidi po oglasima nesto... Imam i ja monitor 27", meni je ok kombinacija stb na hdmi1 i komp na hdmi2, nije mi presudno koriscnje tv i pc u isto vreme. Dok sam imao tv karticu uvek neko zezanje sa windows i drajverima :crash:
 
Mislim da mi polako crkava Asus tv kartica koju imam sigurno više od 10 god. Konstantan zvuk lupkanja se cuje i nekad pomogne menjanje nekih opcija ali totalno je random. Moguce i da je poslednji win update nesto poremetio.

Vidim da ih bas slabo ima kod nas i ne znam koja bi bila kompatibilna sad.

Ako imate neku preporuku vicite. Moze i PCI, USB..
Moze i sa Allia ili ebaya..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

Ako ti odgovora ta kartica, onda je proveri fizički. Moguće da joj se neki kondenzator naduo.
 
Nisam znao da moze tako.. U principu da, i Eon ili tako nesto online bi vrsilo posao, nemam nameru da bacam pare na TV kad su monitori bolji u svakom smislu.. Za Kodi cu morati da prelistam temu, slutim da nije bas tako jednostavno kako si ti opisao :) Hvala.

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno